Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-6/537/09 Головуючий у 1-й інстанції: Добрянська Я.І.
Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
"30" листопада 2010 р. м. Київ
м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого-судді: Кучми А.Ю.
суддів: Бєлової Л.В., Данилової М.В.,
при секретарі:Козловій І.І.
розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь в справі, відповідно до ст. 41 КАС України у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу представника Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 квітня 2009 року у справі за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Укртранснафта» до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И Л А:
У червні 2008 року ВАТ «Укртранснафта»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 квітня 2009 року вищевказаний адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, представник СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та просить прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Особи, які беруть участь в справі в судове засідання не зявилися, про дату та час слухання справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду без змін.
Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено, СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків проведена планова документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства Відкритого акціонерного товариства «Укртранснафта»за період з 01.07.2005 по 30.06.2007. За результатами перевірки складений акт від 24.10.2007 № 894/41-20/31570412 та прийняте податкове повідомлення-рішення від 06.11.2007 № 0001944120/0 в сумі 78457960,00 грн., з яких 63 212000,00 грн. основного платежу та 15245960,00 грн. - штрафних (фінансових) санкцій.
У відповідності до вищевказаного акта перевірки, посадовими особами Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків встановлено порушення вимог ст. 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», згідно з якими частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами 1 кварталу 2007 року, складає 26 035600,00 грн. та за І півріччя 2007 року 37 176400,00 грн.
Судом першої інстанції встановлено, що ВАТ «Укртранснафта»надано розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2007 році за І квартал 2007 року, в якому задекларовано частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті за І квартал 2007 року у сумі 26035 600,00 грн.
Також судом першої інстанції встановлено, що позивачем було сплачено уточнене податкове зобовязання в сумі 26035600, 00.
В декларації з податку на прибуток підприємства за І півріччя 2007 року та розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2007 році за І півріччя 2007 року, частина чистого прибутку (доходу) задекларована позивачем у сумі 63212000,00 грн.
ВАТ «Укртранснафта»20.08.2007 подало до відповідача уточнюючий розрахунок податкових зобовязань у звязку з виправленням виявлених самостійно позивачем помилок на зменшення суми частини прибутку на суму 63212000, 00 грн.
Згідно з Формою № 2 «Звіт про фінансові результати за І квартал 2007 року»чистий прибуток склав 65089000, 00 грн.
Відповідно до Форми № 2 «Звіт про фінансові результати за І півріччя 2007 року»чистий прибуток склав 158030000, 00 грн.
З матеріалів справи вбачається, що позивач не погодився з прийнятим податковим повідомленням-рішенням від 06.11.2007 № 0001944120/0 та оскаржив його в адміністративному порядку. За результатами розгляду скарги Відкритого акціонерного товариства «Укртранснафта»Державна податкова адміністрація у м. Києві скасувала частково вищевказане повідомлення-рішення, в іншій частині залишила без змін.
СДПІ у м. Києві по роботі з великими платниками податків прийняте нове податкове повідомлення-рішення від 22.04.2008 № 0000964120/2 на загальну суму 75854400,00 грн., з яких 63212000,00 грн. основного платежу та 12642400,00 грн. штрафних (фінанкових) санкцій.
Судом першої інстанції встановлено, що ВАТ «Укртранснафта», зареєстроване Шевченківською РДА у м. Києві 15.08.2001.
Згідно довідки Мінстату № 7413 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України має організаційно-правову форму Відкрите акціонерне товариство, інституційний сектор економіки приватні нефінансові корпорації.
Згідно з п. 1.1 Статуту Відкритого акціонерного товариства «Укртранснафта», Товариство утворено відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.06.2001 № 256-р «Про утворення Відкритого акціонерного товариства «Укртранснафта»та рішення спостережної ради НАК «Нафтогаз України»від 28.07.2001 внаслідок реорганізації шляхом злиття ДАТ «Магістральні нафтопроводи «Дружба», зареєстрованого 01.09.1998 та ДАТ «Придніпровські магістральні нафтопроводи, зареєстрованого 20.08.1998.
Також у відповідності до п. 1.2 Статуту акціонерне товариство «Укртранснафта»є правонаступником державних акціонерних товариств «Магістральні нафтопроводи «Дружба»та «Придніпровські магістральні нафтопроводи».
У відповідності до п. 6.1 Статуту засновником і єдиним акціонером Товариства є Національна акціонерна компанія «Нафтогаз».
Статтею 63 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік»установлено, що господарські організації сплачують до Державного бюджету України частину прибутку (доходу): державні (крім Державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України «Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів»), в тому числі казенні підприємства та їх об'єднання і дочірні підприємства, - у розмірі 15 відсотків; акціонерні, холдингові компанії та інші суб'єкти господарювання, у статутному фонді яких державі належать акції (частки, паї), та їх дочірні підприємства, - у розмірі базових нормативів відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів.
Установлено, що господарські товариства, більш ніж 50 відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, сплачують безпосередньо до Державного бюджету України дивіденди, нараховані за результатами фінансово-господарської діяльності за 2006 рік.
Частина прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджету України або місцевих бюджетів за результатами фінансово-господарської діяльності 2006 року (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 67 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік»та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2007 році у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.
Для акціонерних, холдингових компаній та інших суб'єктів господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніх підприємств, зазначені відрахування провадяться з частини прибутку (доходу) відповідно до розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних фондах.
Порядок відрахування частини прибутку (доходу), визначеної цією статтею, встановлюється Кабінетом Міністрів України (крім порядку і нормативу відрахування частини прибутку (доходу) господарських організацій, які належать до комунальної власності або у статутних фондах яких є частка комунальної власності, які встановлюються відповідними радами).
Для господарських організацій, визначених частиною 5 статті 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», за умови, що ці господарські організації сплатили за результатами фінансово-господарської діяльності у 2006 році частину прибутку відповідно до статті 67 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік», на суму дивідендів, нарахованих та сплачених за результатами фінансово-господарської діяльності за 2006 рік, зменшується сума частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті у наступних за датою сплати дивідендів податкових періодах.
Згідно з п. 2 Порядку відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2007 № 68 відрахування частини чистого прибутку (доходу) здійснюється державними (крім Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух»відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів"), у тому числі казенними, підприємствами та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами - у розмірі 15 відсотків; акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами - у розмірі, визначеному базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, які затверджуються Фондом державного майна за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
Наказом Фонду державного майна України від 12.02.2007 N 249 «Щодо затвердження нормативів відрахування до фонду дивідендів»затверджені базові нормативи відрахування частки прибутку, що спрямовуються на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності господарських організацій у 2006 році згідно їх галузевої належності. Відповідно, Міністерство палива і енергетики України 40 %. Відповідно до ст. 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»частина прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджету України у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.
За таких обставин колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що до кола юридичних осіб, на яких поширюється дія ст. 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», віднесено зокрема господарські товариства, у статутному фонді яких державі належить пакет акцій. При цьому не є власністю держави пакет акцій у статутному фонді акціонерного товариства, переданий нею до статутного фонду іншого суб'єкта господарювання.
Відповідно до ч. 1 ст. 113 ЦК України, господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками. З огляду на те, що належність частки в статутному фонді господарського товариства учаснику цивільних відносин визначає його участь у створенні цього товариства, а отже, і його статус, як учасника господарського товариства, відсутність у складі засновників (учасників) ВАТ «Укртранснафта» держави, в особі уповноваженого органу, означає відсутність в статутному фонді акціонерного товариства чистки (акцій, паїв), що належить державі, незалежно від того, що держава є одноособовим власником всіх акцій НАК «Нафтогаз Україна».
НАК «Нафтогаз Україна»має право брати участь у розподілі прибутку товариства і одержувати його частину (дивіденди) на підставі п. 2 ч. 1 ст. 116 ЦК України, згідно з яким учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом брати участь у розподілі прибутку товариства і одержувати його частину (дивіденди).
Судом першої інстанції встановлено, що НАК «Нафтогаз України», як єдиний акціонер ВАТ «Укртранснафта», не здійснював розподілу прибутку (доходу) позивача.
У відповідності до Додатку 8 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»Державна податкова адміністрація України здійснює контроль за справлянням (стягненням) платежу за кодом бюджетної класифікації 21010200. Частина прибутку (доходу) господарських організацій, у статутному фонді яких є державна частка, що включена до бюджету, згідно з наказом Міністерства фінансів України «Про бюджетну класифікацію та її запровадження» від 27.12.2001 № 604, зазначений платіж в бюджетній класифікації «неподаткові платежі».
Відповідно до розпорядження «Про утворення ВАТ «Укртранснафта»від 23.06.2001 № 256-р, Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією НАК «Нафтогаз України»щодо утворення на базі державних акціонерних товариств «Магістральні нафтопроводи «Дружба»(м. Львів) та "Придніпровські магістральні нафтопроводи" (м. Кременчук) дочірнього підприємства НАК «Нафтогаз України»- ВАТ «Укртранснафта»із залишенням 100 відсотків акцій цього товариства у державній власності і передачею їх до статутного фонду НАК «Нафтогаз України».
Згідно з рішенням спостережної ради НАК «Нафтогаз України»від 28.07.2001 вирішено на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.06.2001 № 256-р «Про утворення ВАТ «Укртранснафта»реорганізувати шляхом злиття ДАТ «Магістральні нафтопроводи «Дружба»та ДАТ «Придніпровські магістральні нафтопроводи»у Відкрите акціонерне товариство «Укртранснафта»із залишенням 100 відсотків акцій цього товариства у державній власності і передачею їх до статутного фонду НАК «Нафтогаз України».
Відповідно до положень ч. 8 ст. 1 Закону України «Про систему оподаткування»ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування. Зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про оподаткування стосовно надання пільг, зміни податків, зборів (обов'язкових платежів), механізму їх сплати вносяться до цього Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року.
У відповідності до ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»встановлено вичерпний перелік загальнодержавних податків, зборів та неподаткових платежів, до якого включено, зокрема, податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами.
Відповідно до п. 1.9 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»визначено, що дивіденд - платіж, який здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав чи інвестиційних сертифікатів на користь власника таких корпоративних прав (інвестиційних сертифікатів) у зв'язку з розподілом частини прибутку такого емітента, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
До дивідендів прирівнюється також платіж, який здійснюється державним некорпоратизованим, казенним чи комунальним підприємством на користь відповідно держави або органу місцевого самоврядування у зв'язку з розподілом частини прибутку такого підприємства, платіж, який виплачується власнику сертифіката фонду операцій з нерухомістю в результаті розподілу доходу фонду операцій з нерухомістю. При цьому наявність чи відсутність прибутку, розрахованого згідно з правилами податкового обліку, не може впливати на прийняття чи неприйняття рішення щодо нарахування дивідендів.
В переліку загальнодержавних податків (зборів, обов'язкових платежів), встановлених у ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», відсутній такий податок (збір, обов'язковий платіж) як «частина прибутку (доходу)».
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно взяв до увагу те, що згідно з Додатком № 1 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»частина прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету та дивіденди, нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності, є неподатковими надходженнями як доходи від власності та підприємницької діяльності (код 21010000) (наказ МФУ від 27.12.2001 № 604 «Про бюджетну класифікацію і її впровадження»).
Частиною 5 ст. 89 ГК України встановлено, що господарське товариство, у статутному фонді якого більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі, зобов'язане на кожний наступний рік складати і виконувати річний фінансовий план відповідно до статті 75 цього Кодексу, якою,у свою чергу, визначено, що розподіл прибутку (доходу) здійснюється відповідно до затвердженого фінансового плану з урахуванням вимог цього Кодексу та інших законів.
В фінансовому плані затверджуються суми коштів, які зараховуються до Державного бюджету України.
Постановою КМ України від 24.06.2006 р. № 874 «Про затвердження консолідованого плану Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»та основних показників зведеного руху коштів Компанії на 2006 рік»внесено зміни до Постанови КМ України, від 17.05.2006, № 678 «Питання відрахування господарськими організаціями до загального фонду державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2005 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2006 році».
Таким чином, абз. 4 п. 2 вказаного вище Порядку (в редакції від 25.12.2006) передбачено, що відрахування частини прибутку (доходу) здійснюється, зокрема, суб'єктами природних монополій, підприємствами, обсяг чистого прибутку (доходу) яких перевищує 50 млн. гривень, крім НАК «Нафтогаз України», її дочірніх компаній та підприємств, а також державних і відкритих акціонерних товариств, господарських товариств з газопостачання та газифікації, контрольні пакети акцій яких передані до статутного фонду НАК «Нафтогаз України»і показники діяльності яких враховані у консолідованому фінансовому плані Компанії, та суб'єктами господарювання, засновником яких є Кабінет Міністрів України, відповідно до їх фінансових планів, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 Постанови КМ України від 24.06.2006 № 874 «Про затвердження консолідованого плану НАК «Нафтогаз України»передбачено, що НАК «Нафтогаз України»як окрема юридична особа, її дочірні компанії та підприємства, державні і відкриті акціонерні товариства, господарські товариства з газопостачання та газифікації, контрольні пакети акцій яких передані до статутного фонду Компанії і показники діяльності яких враховані у консолідованому фінансовому плані НАК «Нафтогаз України», перераховують до державного бюджету частину прибутку (доходу) у сумі, що визначена їх фінансовими планами на 2006 рік.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог позивача, оскільки, відповідно до абз. 5 п. 2 Постанови КМ України, від 17.05.2006, № 678 «Питання відрахування господарськими організаціями до загального фонду державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2005 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2006 році»НАК «Нафтогаз України»та відкриті акціонерні товариства, акції яких передані до статутного фонду НАК «Нафтогаз України»та показники діяльності яких враховані у консолідованому фінансовому плані Компанії, виключено з числа суб'єктів, що здійснюють відрахування частини прибутку (доходу) відповідно до п. 2 цієї постанови КМ України.
Порядок і нормативи перерахунку до державного бюджету частини прибутку (доходу) ВАТ «Укртранснафта»встановлено постановою КМ України від 24.06.2006 № 874 «Про затвердження консолідованого фінансового плану НАК «Нафтогаз України»та затвердженим цією постановою консолідованим фінансовим планом НАК «Нафтогаз України», до якого включені відповідні показники ВАТ «Укртранснафта».
КМ України визначив особливий порядок затвердження фінансових планів підприємств НАК «Нафтогаз України», делегувавши повноваження по затвердженню фінансових планів відкритих акціонерних товариств, контрольні пакети акцій яких передані до статутного фонду НАК «Нафтогаз України», на підставі показників затвердженого консолідованого фінансового плану НАК «Нафтогаз України», Міністерству палива та енергетики України.
Відповідно до п. 3 постанови КМ України від 24.06.2006 р. N 874 «Про затвердження консолідованого плану НАК «Нафтогаз України» ВАТ «Укртранснафта», як підприємство, показники якого враховані в консолідованому фінансовому плані НАК «Нафтогаз України», перераховує до державного бюджету частину прибутку (доходу) у сумі, що визначена її фінансовим планом на 2006 рік та відповідає показникам затвердженого КМ України консолідованого фінансового плану НАК «Нафтогаз України».
Згідно з консолідованим фінансовим планом, затвердженим ПКМ України від 27.08.2008 № 794, який є її невід'ємною частиною, відрахувань частини прибутку (доходу) НАК «Нафтогаз України», її дочірніх компаній та підприємств у 2008 році не передбачено.
У відповідності до ч. 2 ст. 80 ГК України, акціонерне товариство - це господарське товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства, а акціонери несуть ризик збитків, пов'язаних із діяльністю товариства, в межах вартості належних їм акцій.
Відповідно до ч. 2 ст. 81 ГК України, акції відкритого акціонерного товариства можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах. Акціонери відкритого товариства можуть відчужувати належні їм акції без згоди інших акціонерів та товариства.
Отже, оскільки ВАТ «Укртранснафта», є господарським товариством (акціонерним товариством), то колегія суддів дійшла висновку, що ВАТ «Укртранснафта»не є платником частини прибутку (доходу) у виді дивідендів, що сплачуються до бюджету державними, казенними або комунальними підприємствами.
Із наведеного випливає, що ВАТ «Укртранснафта»не є суб'єктом сплати частини прибутку (доходу) до загального фонду державного бюджету відповідно до статті 61 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та ст. 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік».
Відносини стосовно сплати дивідендів не носять податковий характер, тому і нарахування їх як податкового зобов'язання по податку на прибуток є незаконним.
Доводи апеляційної скарги спростовуються вищевикладеним, а тому остання задоволенню не підлягає.
Зі змісту ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 159, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу представника Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.04.2009 у справі за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Укртранснафта»до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий-суддя: А.Ю. Кучма
Судді: Л.В. Бєлова
М.В. Данилова
Повний текст виготовлено 06 грудня 2010 року.