Справа № 2а-7301/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2010 року м. Одеса Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Стефанова С.О.,
за участю секретаря судового засідання Мірзи О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом першого заступника прокурору Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення санкцій у сумі 1700 грн. –
В С Т А Н О В И В:
Перший заступник прокурора Малиновського району м. Одеси звернувся з позовом в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 1,700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт .
В судовому засіданні представники прокуратури та позивача підтримали адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідач та представник відповідача заперечили проти задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, Відповідача та його представника, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивачем, 27.04.2009 року було проведено перевірку стану дотримання законодавства про автомобільний транспорт ОСОБА_1, якою встановлено, що Відповідачем було порушено вимоги законодавства про автомобільний транспорт. Так, в порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема надавались послуги з перевезень вантажів без оформлення документів - відсутня ліцензійна картка. Через вказану обставину у відповідача виникає відповідальність, передбачена ч.1. абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», згідно якої до правопорушників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вказане вище правопорушення було зафіксоване актом перевірки від 27.04.2009 року №112936 (а.с.7) з яким відповідач ознайомився.
20 травня 2009 року територіальним управлінням винесено постанову про застосування фінансових санкцій (а.с.9) згідно якої до відповідача застосована фінансова санкція у розмірі 1700 грн.
Вказана вище постанова про застосування фінансових санкцій була направлена відповідачу про що свідчить супровідний лист, наявний в матеріалах справи (а.с.10-11) однак відповідачем проігноровано вимоги контролюючого органу, оскільки до теперішнього часу фінансові санкції до державного бюджету не надійшли.
З урахуванням вимог і порядку виконання рішень контролюючих органів, їх посадових осіб, що, відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження». Відносини між автомобільними перевізниками, юридичними та фізичними особами, відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт, врегульовано Законом України «Про автомобільний транспорт».
23.02.06 р. було прийнято Закон України №3492-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт». Статтею 60 даного Закону встановлено відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а також передбачено що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Зазначена ст. 60 не містить положень про передачу постанов, винесених на підставі вказаного Закону, для виконання органам державної виконавчої влади.
Враховуючи вищезазначене суд вважає за необхідне на підставі положень ч.2, 3 ст.162 КАС України винести постанову, яка б гарантувала дотримання та захист прав, свобод, інтересів особи, яка звернулась за судовим захистом.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов першого заступника прокурору Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення санкцій у сумі 1700 грн. – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 1700 грн. на користь держави в особі, які спрямувати на рахунок ГУДКУ в Одеській області, а саме:р/р 31117106700002, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу 21081100.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. Якщо апеляційну скаргу не буде подано в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя С.О. Cтефанов
03 вересня 2010 року