Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"07" грудня 2010 р.Справа № 10/1938-10 за позовом Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області м. Хмельницький
до Фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1
про стягнення 173,07 грн.
Суддя Виноградова В.В.
Представники сторін
позивача: Сліпчук О.П. - за довіреністю від 16.10.2009р.
відповідача: не з'явився
Суть спору:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 173,07 грн. шкоди заподіяної навколишньому природному середовищу в результаті незаконного видалення, у відсутності дозвільних документів, 5 дерева до ступеня припинення росту в захисній смузі навколо ставка, що орендує ФОП ОСОБА_1 В обґрунтування вимог посилається на матеріали перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства (акт перевірки від 15.07.2010р., постанову про притягнення до адміністративної відповідальності від 21.07.2010р., довідку Великокаленецької сільської ради від 16.07.2010р., розрахунок розміру шкоди), ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", 105 Лісового кодексу України .
Повноважний представник позивача позовні вимоги підтримує, просить позов задоволити.
Відповідач повноважного представника в судове засідання не направив, письмового відзиву на позов з документальним обґрунтуванням своїх доводів не подав, позовні вимоги не оспорив, причини неявки представника та неподання доказів не пояснив, своїм процесуальним правом не скористався, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за можливе відповідно до ст. 75 ГПК України розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
Державною екологічною інспекцією в Хмельницькій області проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства фізичною особою- підприємцем ОСОБА_1 АДРЕСА_1 за результатами якої складено акт перевірки №160710/07 від 16.07.2010р., в якому зафіксовано видалення при відсутності дозвільних документів 5 дерев до ступеня припинення росту в захисній лісосмузі навколо ставка , що орендує ФОП ОСОБА_1 , що є порушенням ст. 69 Лісового кодексу України. З актом перевірки ознайомлено ФОП ОСОБА_1, про що є відповідний підпис.
Згідно довідки виконавчого комітету Великокаленицької сільської ради №47 від 16.07.2010р. дозволу на рубку дерев , що знаходиться в захисній зоні біля ставка в с.Великі Каленичі , який орендує приватний підприємець ОСОБА_1 не надавався.
В наданих письмових поясненнях від 16.07.2010р. , ОСОБА_1 зазначив, що зрізав в захисній лісосмузі біля ставу який орендує дерева породи верба діаметром 1-10см,2-10см,3-10см. 4-9см, які були сухі та 5-10 см сирих для огорожі та корму рибі.
За вищевказане порушення постановою № 008370 від 21.07.2010р. на ОСОБА_1, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 173 грн..
На підставі акту перевірки від 16.07.2010р., згідно такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2008р. №665 проведено розрахунок шкоди, заподіяної внаслідок незаконного видалення дерев, розмір якої склав 173,07 грн.
Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області направила відповідачу лист від 09.08.2010р. №4706/03 з вимогою сплатити 173,07 грн. шкоди заподіяної навколишньому природному середовищу .
Оскільки Відповідач в добровільному порядку шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу в сумі173,07 грн. не сплатив, позивачем подано позов до суду.
Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом приймається до уваги наступне:
Відповідно до ст.20 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” до компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і його органів на місцях належать державний контроль за використанням і охороною земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів та іншої рослинності, тваринного світу, морського середовища та природних ресурсів територіальних вод, континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони республіки, а також за додержанням норм екологічної безпеки.
Забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на відповідній території згідно Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006р. №548, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2007 року за №119/13386 "Про затвердження Положення про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі та Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі "покладено на Державну екологічну інспекцію.
Згідно з ч. 5 Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006р. №548 (із змінами) інспекція вправі обстежувати в установленому порядку підприємства, установи і організації з метою перевірки додержання ними вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, виконувати в установленому порядку відбір проб, інструментально-лабораторні вимірювання показників складу та властивостей, у тому числі забруднюючих речовин на об'єктах, що обстежуються; перевіряти документи на право спеціального використання природних ресурсів (ліцензії, дозволи); складати акти перевірок і протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення у межах повноважень, визначених законом; подавати позови про відшкодування втрат і збитків, завданих унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Відповідно до ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України. Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища несуть особи винні у самовільному спеціальному використанні природних ресурсів. Підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні та фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати шкоду, завдану внаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
У відповідності до ст. 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.
Згідно ст. 69 Лісового кодексу України спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно.
Статтею 105 Лісового кодексу України передбачено, що порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону. Відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, зокрема винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників;
За приписами ст.107 Лісового кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем зафіксовано факт видалення фізичною особою -підприємцем ОСОБА_1 5 дерев в захисній лісосмузі навколо ставка за відсутності дозволу, в результаті чого природному середовищу завдано шкоду в розмірі 173,07 грн. що підтверджується актом перевірки природоохоронного законодавства, постановою про накладення адмінстягнення, розрахунком розміру шкоди. Доказів , які б спростовували позовні вимоги суду не подано.
Враховуючи викладене та положення ст. 33 ГПК України в силу яких кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень , суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 1, 12, 33,44, 49, 82, 84, 85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позов Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області м. Хмельницький до Фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 про стягнення 173,07 грн. шкоди задоволити.
Стягнути з фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 (код НОМЕР_1) на користь Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області м. Хмельницький вул. І. Франка, 2/2 ( код 34971547) для зарахування на р/р 33119331700369, одержувач коштів -УДК у Полонському районі, код класифікації 24062100, код 23565584, МФО 815013, банк одержувач - ГУДКУ у Хмельницькій області 173,07 грн. (сто сімдесят три гривні 07коп.) шкоди заподіяної природному середовищу.
Видати наказ.
Стягнути з Фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 ( код НОМЕР_1) в дохід Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095 через відділення державного казначейства (на рахунок 31112095700002 УДК у м. Хмельницькому, код 23565225, ГУ ДКУ у Хмельницькій області) державне мито в розмірі 102,00 грн. (сто дві гривні 00коп.) та в дохід Державного бюджету України через відділення державного казначейства (на рахунок 31211264700002, одержувач УДК у м. Хмельницькому, МФО 815013, банк одержувача ГУДКУ у Хмельницькій області, ОКРО 23565225, код бюджетної класифікації доходів 22050003, за символом звітності 264) витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236,00 грн. (двісті тридцять шість гривень 00 копійок).
Видати наказ.
Суддя
віддрук 3 прим: 1-до справи:2-позивачу: 3-відповідачу;