справа № 2а-1605/09/0770
рядок статзвіту 6.6.4
код - 01
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2009 року 16 год. 30 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Андрійцьо В.Д.
при секретарі судового засідання - Повханич Г.П.
за участю:
представника позивача Євчинець Р.М. (довіреність № 2/9/10 від 12 січня 2009 року);
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області до Кооперативно виробничо-торгового підприємства "Ідеал" про стягнення заборгованості за рахунок активів у сумі 50 443, 48 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - суб'єкт владних повноважень Свалявська міжрайонна Державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кооперативно виробничо-торгового підприємства "Ідеал" про стягнення заборгованості за рахунок активів у сумі 50 443, 48 грн., мотивуючи тим, що таке будучи зареєстрованою платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в неї і виникла вищезазначена заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги за обставин викладених у позовній заяві підтримав повністю, просив суд їх задовольнити.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у позовній заяві.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
У судовому засіданні встановлено, що Кооперативне виробничо-торгове підприємство «Ідеал»є платником податків і зборів відповідно чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Свалявській міжрайонній державній податковій інспекції Закарпатської області.
15 жовтня 2008 року Свалявською міжрайонною державною податковою інспекцією у відповідності до п. 5, ч. 6 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", на підставі наказу начальника Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції про проведення позапланової перевірки від 23 вересня 2008 року № 232 та направлення на позапланову перевірку від 23 вересня 2008 року за № 290 проведено позапланову документальну перевірку Кооперативного виробничо-торгове підприємства «Ідеал» з питань дотримання вимог валютного законодавства за період з 04 листопада 2006 року по 30 вересня 2008 року.
В результаті даної перевірки виявлено порушення ст. 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю" та ст. 1 Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її" межами" в частині порушення порядку декларування валютних цінностей, що належать резиденту України та знаходяться за її межами, про що складено акт перевірки № 64-2200/31624897 від 02 жовтня 2008 року.
На основі вказаного акту прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15 жовтня 2008 року №0021332200/302/31624897-5695, яким на підставі ст 1, 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", ст. 1 Указу України "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей" та на підставі п. 11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та згідно з п. 2.7 Положення "Про валютний контроль" до відповідача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 45235,43 грн.
Крім того, 14 жовтня 2008 року Свалявською міжрайонною державною податковою інспекцією Закарпатської області проведено перевірку встановлених законодавством граничних термінів сплати податків, зборів та інших платежів Кооперативним виробничо-торговим підприємством «Ідеал» по податку на прибуток підприємств.
Даною перевіркою встановлено порушення п. 1.2 та пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 1.2 Закону України, п. 16.4, п. 16.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" , а саме Кооперативне виробничо-торгове підприємство «Ідеал»порушило граничні терміни сплати по податку на прибуток підприємств.
Так, у відповідності до пп. 17.1.7 п. 37.1 ст. 17 Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" здійснено розрахунок штрафних санкцій за порушення строків сплати податків (зборів) та інших платежів відповідачу нараховано суму штрафних санкцій у розмірі 5208,39 грн.
У відповідності до п.п.6.2.1 п. 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Так, Свалявською міжрайонною державною податковою інспекцією Закарпатської області на адресу відповідача в жовтні місяці 2008 р. було надіслано першу податкову вимогу з вимогою термінового проведення погашення бюджетної заборгованості, та в грудні 2008 р. другу податкову вимогу. Такі були надіслані Відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримані ним відповідно 30.10.08 р. та 18.12.2008 р., про що свідчить підпис посадової особи на поштовому відправленні, однак такі виконані не були.
Згідно з ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 України «Про порядок погашення зобовязання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
П. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу»органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємців, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області - задоволити повністю.
2. Присудити до стягнення з відповідача Кооперативно виробничо-торгового підприємства «Ідеал» (89300, вул. Драчинська, б/н, м. Свалява, Закарпатська область) на користь державного бюджету, за рахунок активів, заборгованість у сумі 50 443 (п'ятдесят тисяч чотириста сорок три) грн. 48 (сорок вісім) коп.
3. Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Андрійцьо В.Д.
Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 17 грудня 2009 р.
Суддя Андрійцьо В.Д.