Постанова № 12667905, 30.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2010
Номер справи
2а-7376/10/1270
Номер документу
12667905
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 листопада 2010 року Справа № 2а-7376/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Ципко О.В.,

при секретарі: Бородіній І.Ю.,

за участю представників прокурора заявника: Грек М.В. (посвідчення № 1068

від 08.10.10 року),

від позивача: Пікалова С.О. (довіреність № 17205/10 від 21.05.2010 року),

від відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора м. Алчевська Луганської області в інтересах держави в особі Алчевської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до приватного підприємства «Берст» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 21953,24 грн., -

ВСТАНОВИВ

24 вересня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Алчевська Луганської області в інтересах держави в особі Алчевської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до приватного підприємства «Берст» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 21953,24 грн.

Відповідача взято на податковий облік в Алчевській обєднаній державній податковій інспекції в Луганській області 17.09.2008 за № 17340.

Згідно зі ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 09.04.1999р. № 588-XIV платники податків і зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

Заборгованість відповідача перед бюджетом з податку на додану вартість складає 21953,24 грн., що виникла на підставі податкового повідомлення рішення № 0000202310/0 від 18.02.2010 та № 0000021600/0 від 12.01.2010, винесеного податковим органом на підставі відповідного акту перевірки.

З метою погашення податкового боргу відповідача податковим органом направлено на адресу приватного підприємства «Берст» першу податкову вимогу № 1/22 від 18.01.2010 та другу податкову вимогу № 2/123 від 02.04.2010.

22 липня 2010 року Алчевською ОДПІ прийнято рішення № 28420/240 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу.

Оскільки вищевказані заходи з погашення відповідачем податкового боргу не дали позитивного результату, прокурор просить стягнути з приватного підприємства «Берст» суму податкового боргу у розмірі 21953,24 грн. шляхом звернення стягнення на його активи.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив задовольнити позов.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.

Згідно ч.2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин, суд вважає можливим розглядати справу за відсутності представника відповідача на підставі доказів, які є в матеріалах справи.

Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідача зареєстровано виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області за № 35999338 від 16.09.2008 (арк. справи 15).

Відповідача взято на податковий облік Алчевської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області 17.09.2008 (арк. справи 10).

Приватне підприємство "Берст" згідно довідки АБ № 067388 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) має правовий статус субєкта юридичної особи (арк. справи 16).

Відповідача взято на облік платника податків 17.09.2008 за № 17341 (арк. справи 10).

Згідно з п. 1.3. ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”податковий борг (недоїмка)податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутностіпротягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а"“в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Керуючись п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.

У відповідності до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”відповідач має узгоджені податкові зобовязання.

Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 3.1 Інструкції про порядок нархування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 11.06.03 № 290, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.03 за № 522/7843 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу (без урахування пені) нараховується пеня.

Керуючись абз. 4 п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Як вбачається з матеріалів справи, 18.02.2010 Алчевською ОДПІ в Луганській області проведено документальну невиїзну перевірку ПП “Берст” з питання дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за вересень 2009 року та жовтень 2009 року. Вказаною перевіркою встановлено порушення п. 4.1 ст. 4, п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР “Про податок на додану вартітсь”(із змінами та доповненнями).

У відповідності до п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про податок на додану вартість”база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обовязкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обовязкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого звязку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в звязку з компенсацією вартості товарів (послуг).

Згідно з 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість” датою виникнення податкових зобовязань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові коштидата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такоїдата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;

або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг)дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Таким чином, приватним підприємством занижено податок на додану вартість на загальну суму 15170,00 грн., в тому числі по періодам: вересень 2009 року 5595,00 грн., жовтень 2009 року 9575,16 грн. Зазначений акт підписаний керівником приватного підприємства «Берст» без зауважень.

18 лютого 2010 року Алчевською ОДПІ в Луганській області винесено податкове повідомлення рішення № 0000202310/0, яким приватному підприємству «Берст» нараховано суму податкового зобовязання за основним платежем та застосовано штрафні (фінансові) санкції.

Податковим органом було винесено акт № 2930/160-35999338 від 24.11.2009 року про несвоєчасне надання декларації з податку на додану вартість приватного підприємства «Берст» за жовтень 2009 року. Цим актом було встановлено порушення п.п. «а» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-Ш від 21.12.2000 платником податків приватне підприємство «Берст» несвоєчасно надана до Алчевської обєднаної державної податкової інспекції декларації з податку на додану вартість за жовтень 2009 року. У звязку з чим 12 січня 2010 року податковим органом було винесено податкове повідомлення рішенян № 0000021600/0, відповідно до якого приватному підприємству «Берст» було нараховано штрафну (фінансову) санкцію.

Податкове повідомлення рішення № 0000202310/0 отримано директором ПП “Берст” 18.02.2010, про що свідчить його особистий підпис на корінці податкового повідомлення рішення.

22 липня 2010 року позивачем винесено рішення № 28420/240 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, яке відповідачем не оскаржено.

Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

18 січня 2010 року позивачем винесено першу податкову вимогу № 1/22, яку розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт № 14 від 03.03.2010.

02 квітня 2010 року позивачем винесено другу податкову вимогу № 2/113, яку розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт № 25 від 20.05.2010.

Згідно п.п. 3.1.1., п. 3.1. ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу не оскаржено, суд вважає за можливе стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 21953,24 грн. шляхом звернення стягнення на його активи.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. ст. 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокуратури м. Алчевська Луганської області в інтересах держави в особі Алчевської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до приватного підприємства «Берст» про стягнення суми податкового боргу з податку на додану вартість задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Берст» (адреса: 91000, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Чернишевського, 1-1, код ЄДРПОУ 35999338) податковий борг з податку на додану вартість у сумі 21953, 24 грн. (двадцять одну тисячу девятсот пятдесят три грн. 24 коп.), у тому числі: податкові зобовязання 15155,74 грн. ( пятнадцять тисяч сто пятдесят пять грн. 74 коп.) та штрафні санкції 6797,50 грн. ( шість тисяч сімсот девяносто сім грн. 50 коп.) шляхом звернення стягнення на активи.?

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 05 грудня 2010 року.

СуддяО.В. Ципко