Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 листопада 2010 року Справа № 2а-8972/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Борзаниці С.В.
при секретарі: Гапоновій І.В.
за участю:
представника позивача Ведмеденка Р.І.
представника відповідача Алексаняна Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства “Антрацит” про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Антрацитівська обєднана державна податкова інспекція Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача Державного підприємства “Антрацит” про стягнення суми податкового боргу у розмірі 39694246,03 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, відповідач відповідно до п.5.1 ст.5 ЗУ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” має узгодженні податкові зобовязання по податкам та зборам. Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст.5 зазначеного Закону узгоджена сума податкового зобовязання не сплачена платником податків у строки, визначені п.п. 5.3.1 цієї статті , визнається сумою податкового боргу платника податків. Станом на 22.11.2010 податкова заборгованість становить 39694246,03 грн., у т.ч. податкова заборгованість з податку на прибуток в сумі 24884743 грн., заборгованість до бюджету по платежам за користування надрами в сумі 1787182,03 грн., частина чистого прибутку, що підлягає сплаті 13022321 грн.
У звязку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 39694246,03 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що визнає позовні вимоги про стягнення суми боргу у розмірі 39694246,03 грн.
Крім цього просив суд розстрочити виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства “Антрацит” податкового боргу у сумі 39694246,03 грн. строком на десять років зі сплатою кожного місяця починаючи з січня 2011 року по листопад 2020 року включно по 330785,38 грн. та сплатою у грудні 2020 року 330785,81 грн. В обґрунтування заявленого клопотання зазначив, що ДП “Антрацит”є планово збитковим підприємством , яке отримує державну підтримку на собівартість. Станом на 01.11.2010 ДП “Антрацит”має податкову заборгованість у розмірі 39589496,50 тис. грн., фонд оплати праці за 12 місяців 2009 року -252064,7 тис. грн., за десять місяців 2010 року 252327,1 тис грн., заборгованість перед філією “Промінвестбанку”у м.Антрацит складає 41596 тис. грн., недоїмка зі сплати страхових внесків складає 28964 тис. грн. , заборгованість по пільговим пенсіям та за регресними позовами - 13934тис. грн., по сплаті штрафів та пені до УПФУ - 2237 тис. грн., майно перебуває у податковій заставі.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Відповідач - Державне підприємство “Антрацит”, і.к. 32226065, свідоцтво про державну реєстрацію видане Антрацитівським міськвиконкомом , дата реєстрації 30 квітня 2003 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 04051885Ю0010158 ( а.с.8-10).
Довідкою від 21 травня 2003 року №347 /192-103 ( а.с.11) підтверджується, що відповідач як платник податків перебуває на обліку в Антрацитівській ОДПІ з 21.05.2003 за № 03/05-11.
Згідно преамбули ЗУ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно довідки про заборгованість ( а.с. 16) ДП “Антрацит” станом на 22.11.2010 року має податкову заборгованість у розмірі 39694246,03 грн., у т.ч. основний борг - 39685830,03 грн., штрафна санкція 8416,00 грн.
Заборгованість по податку на прибуток у сумі - 24884743 грн. підтверджується податковими деклараціями №7370 від 11.05.2010, № 9003146624 від 06.08.2010, №9004927920 від 09.11.2010(а.с.18-20).
Заборгованість до бюджету по платежам за користування надрами у сумі 1787182,03грн. підтверджується розрахунками №9003060280 від 04.08.2010, № 9003060285 від 04.08.2010, № 9004667588 від 28.10.2010( а.с.23-25).
Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті у розмірі 13022321 грн. підтверджується розрахунком №9004924108 від 09.11.2010 (а.с.22).
Податкова заборгованість на загальну суму 39694246,03 грн. відповідачем визнана та на час розгляду справи не погашена.
За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Антрацитівською ОДПІ вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу ( а.с.15) про те, вони не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
Відповідно до ч.1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Згідно наданих відповідачем довідок, підписаних в.о. генерального директора ДП “Антрацит” та скріплених початковою підприємства, станом на 01.11.2010 недоїмка зі сплати страхових внесків складає 28964 тис. грн. , заборгованість по пільговим пенсіям та регресним позовам -13934 тис. грн., по сплаті штрафів та пені до УПФУ - 2237 тис. грн., що свідчить про тяжкий матеріальний стан підприємства.
Позивач не заперечує проти розстрочення суми заборгованості відповідача.
Суд, враховуючи тяжке фінансове становище ДП “Антрацит”, вважає, що клопотання представника відповідача, щодо розстрочення сплати податкового боргу у розмірі 39694246,03 грн. на десять років, підлягає задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України “Про державне мито”від 21.01.1993 року .
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства “Антрацит” про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства “Антрацит”, і.к. 32226065 суму боргу до бюджету по податкам та зборам у розмірі - 39694246,03 грн., звернувши стягнення на його активи:
-борг по податку на прибуток у сумі 24884743 грн. перерахувати до державного бюджету, п/р 31114029700010, код платежу 14010100, Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська УДК.
-борг по платежам за користування надрами у сумі 1787182,03 грн. перерахувати до Державного бюджету п/р 31316300700010, код платежу 13040100, Банк платника ГУДКУ в Луганській обл., МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська УДК.
-борг по частині чистого прибутку (доходу), який підлягає сплаті у сумі 13022321 грн. перерахувати до Державного бюджету п/р 31112021700010, код платежу 13030100, Банк платника ГУДКУ в Луганській обл., МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська УДК.
Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства “Антрацит” податкового боргу у сумі 39694246,03 грн. строком на десять років зі сплатою кожного місяця починаючи з січня 2011 року по листопад 2020 року включно по 330785,38 грн. та сплатою у грудні 2020 року 330785,81 грн.
Зобовязати Анрацитівську обєднану державну податкову інспекцію у Луганській області внести відповідні зміни у картки особових рахунків Державного підприємства “Антрацит”.
Постанова суду може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 02 грудня 2010 року
СуддяС.В. Борзаниця