Постанова № 12667831, 17.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2010
Номер справи
2а-7458/10/1270
Номер документу
12667831
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №2.11.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 листопада 2010 року Справа № 2а-7458/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Борзаниці С.В.

при секретарі: Гапонової І.В.

за участю:

представника позивача: Труфманова В.М.,

представника відповідача: Кулікова О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Луганськвугілля» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.09.2010 № 0001698012/0, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську, у якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20.09.2010 № 0001698012/0.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на наступне.

20.09.2010 Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську на підставі акту перевірки № 1092/08-2/32473323 від 07.09.2010 про результати невиїзної перевірки з питань достовірності нарахування податку на додану вартість за період з 01.04.2010 по 31.05.2010 було винесено податкове повідомлення - рішення №0001698012/0, яким визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 139383,50 грн., у тому числі за основним платежем 98787 грн., за штрафними санкціями - 40596,50 грн.

Не погодившись з актом перевірки ДП «Луганськвугілля» надало до СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську заперечення від 10 вересня 2010 № 106-184 з документальним підтвердженням правомірності нарахування податкового кредиту. 15 вересня 2010 листом № 16993/10/08-217 від 15.09.2010 СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську повідомила, що заперечення ДП «Луганськвугілля» є такими, що суперечать нормам чинного законодавства та не підлягають задоволенню.

Позивач зазначає, що в акті перевірки був зроблений висновок, що у складі податкового кредиту ДП «Луганськвугілля» заявлені операції по взаємовідносинам із контрагентами, що не були відображені у податкових зобов'язаннях відповідних періодів цих контрагентів та встановлено порушення позивачем п.п.7.2.3. п. 7.2.п.п. 7.5.1. п. 7.5. п.п.7.7.1. п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.п.5.9.1. п.5.10. ст.5 «Порядку заповнення та подання податкової декларації по податку на додану вартість», затвердженого Наказом ДПА України від 30 травня 1997року № 166, в результаті чого занижено податок на додану вартість всього на суму 98786,45 грн., у тому числі за квітень 2010 року на 10816,86 грн., за травень 2010 року на 87969, 59 грн.

Позивач не погоджується з висновками, викладеними у акті перевірки та вважає, що вони не відповідають дійсності та суперечать вимогам діючого законодавства з огляду на наступне.

Діюче законодавство не містить жодного посилання на таку підставу для відмови у праві на податковий кредит, як порушення податкової дисципліни, вчинене контрагентом платника податку.

Згідно акту перевірки встановлено, що контрагентами на адресу ДП «Луганськвугілля» були надані відповідні податкові накладні та інші документи, які підтверджують факт здійснення операцій з контрагентами.

При цьому згідно п.п.7.5.1. п.7.5. ст.7 Закону датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:

- дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг),

- дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;

- дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Враховуючи наведені факти, ДП «Луганськвугілля» має безумовні законні підстави щодо нарахування податкового кредиту за вищевказаними операціями з контрагентами, оскільки є належне документальне підтвердження здійснення вказаних операцій.

Таким чином, позивач вважає, що повідомлення-рішення СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 20 вересня 2010 року № 0001698012/0 прийняте без врахування вимог п.п.7.5.1. п.7.5. ст.7 Закону та дослідження фактичних обставин взаємовідносин ДП «Луганськвугілля» з відповідними контрагентами.

Представник відповідача під час судового засідання проти адміністративного позову заперечував, посилаючись на наступне.

Право на відшкодування ПДВ з бюджету передбачає обов'язкову наявність такої підстави, як сплата платником податку у звітному періоді відповідних сум податку до бюджету

Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена п.п.1.2 п.1, п.п.2.1 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.1995 за № 168/704, згідно якого первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.

Відповідно до п.2.15 та п.2.16 вищевказаного Положення забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам.

Таким чином, для надання юридичної сили і доказовості, первинні документи повинні бути складені відповідно до вимог чинного законодавства та не порушувати публічний порядок, встановлений Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-ХІУ (із змінами та доповненнями).

Перевіркою достовірності відображених показників у поданих деклараціях з податку на додану вартість (рядки 10-17) за квітень - травень 2010року встановлено завищення задекларованих ДП «Луганськвугілля» у рядку 10.1 Декларацій «Придбання і (виготовлення, будівництво, спорудження) з ПДВ на митній території України товарів (послуг) та основних фондів з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій які підлягають оподаткуванню за ставкою 20%» показників за квітень 2010р у сумі 10816,86 грн., за травень 2010 року в сумі 87969,59 грн.

У складі податкового кредиту ДП «Луганськвугілля» заявлені операції по взаємовідносинам із контрагентами, що не були відображені у податкових зобов'язаннях відповідних періодів цих контрагентів.

Тому представник відповідача вважає, що при проведенні перевірки фактичної сплати сум ПДВ в складі ціни товару та надходження відповідних сум податку до Державного бюджету України відповідач діяв у відповідності до вимог чинного законодавства та в межах наданих органам державної податкової служби України повноважень.

Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на органи державної податкової служби покладено обовязки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.

Згідно ст. ст. 10, 11 зазначеного Закону до компетенції державних податкових інспекцій віднесено забезпечення обліку платників податків, контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, функцій щодо перевірки достовірності цих документів стосовно правильності визначення обєктів оподаткування і обчислення податків.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобовязана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.

Судом встановлено, що Державне підприємство «Луганськвугілля», ід. код 32473323, зареєстровано у якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 09.04.2003 за № 13821200000000520 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Державне підприємство «Луганськвугілля» перебуває на податковому обліку у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську з 06.06.2003 та є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом № 16033049 від 24.06.2003.

Згідно ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи ДПС у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленими законами, зокрема мають право:

- здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі);

- застосовувати до платників податків фінансові санкції, стягувати до бюджетів суми недоїмки, пені, у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 1.2. Наказу № 327 від 10.08.2005, яким затверджено Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства" невиїзною документальною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів), незалежно від способу їх подачі.

Відповідно до п. 1.3. Наказу № 327 за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності субєктів господарювання оформляється акт, а в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства довідка.

В судовому засіданні встановлено, що 07.09.2010 на підставі п.1 та 4 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» старшим державним податковим ревізором-інспектором, інспектором податкової служби ІІ рангу сектору перевірок платників податків відділу податкового супроводження підприємств вугільно-енергетичної галузі Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську була проведена невиїзна документальна перевірка позивача з питань достовірності нарахування податку на додану вартість за період з 01.04.2010 по 31.05.2010, за результатами якої складено акт № 1092/08-2/32473323 від 07.09.2010 (а.с.11-17).

Згідно акту перевірки № 1092/08-2/32473323 від 07.09.2010, в ході її проведення встановлено наступне.

За період з 01.04.2010 по 31.05.2010 ДП «Луганськвугілля задекларовано податкових зобовязань по податку на додану вартість у сумі 21019345 грн.

За період з 01.04.2010 по 31.05.2010 ДП «Луганськвугілля задекларовано податкового кредиту по податку на додану вартість у сумі 12436019 грн.

Перевіркою повноти визначення податкового кредиту за період з 01.04.2010 по 31.05.2010 встановлено його завищення всього у сумі 98786,45 грн., в тому числі за квітень 2010 року в сумі 10816,86 грн., за травень 2010 в сумі 87969,59 грн.

Перевіркою достовірності відображених показників у поданих деклараціях з податку на додану вартість (рядки 10-17) за квітень 2010р., травень 2010р. встановлено завищення задекларованих ДП «Луганськвугілля» у рядку 10.1 декларацій «Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження) з ПДВ на митній території України товарів (послуг) та основних фондів з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій які підлягають оподаткуванню за ставкою 20%» показників за квітень 2010р. у сумі 10816,86 грн., за травень 2010 року в сумі 87969,59 грн.

Згідно даних розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів та звітної форми «Деталізованої інформації по платнику ПДВ щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» за перевіряємий період встановлено розбіжності у податкових зобовязаннях:

- по взаємовідносинам з ТОВ «ТД Проминвестгрупп» за квітень 2010 року в сумі 10816,86 грн.

- по взаємовідносинам з ТОВ «Торгова група «Восток» за травень 2010 року в сумі 67605,59 грн.;

- по взаємовідносинам з Підприємством «Сприяння-Сервіс» громадської організації «Сприяння розвитку підприємства, малого та середнього бізнесу, захист платників податків «Сприяння», за травень 2010 року в сумі 11500,00 грн.;

- по взаємовідносинам з ТОВ «ТД «Ясинуватський Машзавод Імпекс» за травень 2010 року в сумі 8864,00 грн.;

Згідно акту перевірки № 1092/08-2/32473323 від 07.09.2010, в ході проведення перевірки своєчасності відображення в обліку звітності операцій по господарських відносинах з контрагентами ДП «Луганськвугілля» були надані наступні документи:

1.ТОВ «ТД «Проминвестгрупп»:

- податкова накладна № 010401 від 01.04.2010 на суму 5040,00 грн. в т.ч. ПДВ 840,00 грн.

- податкова накладна № 060401 від 06.04.2010 на загальну суму 32412,00 грн. в т.ч. ПДВ 5402,00 грн.;

- податкова накладна № 090401 від 09.04.2010 на загальну суму 5740,00 грн. в т.ч. ПДВ 956,68 грн.;

- податкова накладна № 130401 від 13.04.2010 на загальну суму 5851,20 грн. в т.ч. ПДВ 975,20 грн.;

- податкова накладна № 260402 від 26.04.2010 на загальну суму 5040,00 грн. в т.ч. ПДВ 840,00 грн.;

- податкова накладна № 290402 від 29.04.2010 на загальну суму 10817,90 грн. в т.ч. ПДВ 1802,98 грн.;

2. ТОВ «Торгова група «Восток»:

- податкова накладна № 129 від 31.05.2010 на загальну суму 46655,35 грн. в т.ч. ПДВ 7775,89 грн.;

- податкова накладна № 103 від 14.05.2010 на загальну суму 49195,99 грн. в т.ч. ПДВ 8199,33 грн.;

- податкова накладна № 104 від 17.05.2010 на загальну суму 31500 грн. в т.ч., ПДВ 5250 грн.;

- податкова накладна № 105 від 17.05.2010 на загальну суму 35214,76 грн. в т.ч. ПДВ 5869,13 грн.;

- податкова накладна № 110 від 21.05.2010 на загальну суму 49174,99 грн., в т.ч. ПДВ 8195,83 грн.;

- податкова накладна № 111 від 21.05.2010 на загальну суму 17554,50 грн. в т.ч. ПДВ 2925,75 грн.;

- податкова накладна № 116 від 26.05.2010 на загальну суму 49195,99 грн. в т.ч. ПДВ 8199,33 грн.;

- податкова накладна № 98 від 12.05.2010 на загальну суму 17131,50 грн. в т.ч. ПДВ 2855,25 грн.;

- податкова накладна № 99 від 12.05.2010 на загальну суму 61152 грн. в т.ч. ПДВ 10192,00 грн.;

- податкова накладна № 128 від 31.05.2010 на загальну суму 48858,50 грн. в т.ч. ПДВ 8143,08 грн.;

3. Підприємство «Сприяння-Сервіс» громадської організації «Сприяння розвитку підприємства, малого та середнього бізнесу, захист платників податків «Сприяння»:

- податкова накладна № 07-05-10-01 від 07.05.2010 на загальну суму 69000,00 грн. в т.ч. ПДВ 11500,00 грн.;

4. ТОВ «ТД «Ясинуватський Машзавод Імпекс»:

- податкова накладна № 35 від 21.05.2010 на загальну суму 7104,00 грн., в т.ч. ПДВ 1184,00 грн.;

- податкова накладна № 32 від 14.05.2010 на загальну суму 46080,00 грн. в т.ч. ПДВ 7680,00 грн.

Згідно акту перевірки № 1092/08-2/32473323 від 07.09.2010, в ході її проведення до ГВПМ СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську направлено лист № 16148/7/08-216 від 02.09.2010р. щодо надання оперативної інформації з документальним підтвердженням щодо фінансово-господарської діяльності СГД, по яким ДП «Луганськвугілля» було занижено податкові зобовязання за період з 01.04.2010 по 31.05.2010. У відповідь на запит СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську було надано відповідь щодо ознак транзитності ТОВ «ТД Проминвестгрупп», ТОВ «Торгова група «Восток», Підприємство «Сприяння-Сервіс» громадської організації «Сприяння розвитку підприємства, малого та середнього бізнесу, захист платників податків «Сприяння», ТОВ «ТД «Ясинуватський Машзавод Імпекс» мають ознаки «транзитності» та відсутності обсягів продажу.

Згідно висновку акту перевірки № 1092/08-2/32473323 від 07.09.2010 перевркою встановлено порушення ДП «Луганськвугілля» п.п.7.2.3 п. 7.2, п.п. 7.5.1 п. 7.5, п. п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 №168/97 - ВР «Про податок на додану вартість» (із змінами та доповненнями), п.п. 5.9.1, п.5.9, п.5.10, ст.5 «Порядку заповнення та подання податкової декларації по податку на додану вартість», затвердженого Наказом ДПА України від 30 травня 1997 № 166 (із змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на додану вартість всього у сумі 98786,45 грн., у тому числі за квітень 2010 року на 10816,68 грн., за травень 2010 року на 87969,59 грн.

Згідно листа відповідача від 15 вересня 2010 року № 16993/10/08-217 за результатами розгляду заперечень ДП «Луганськвугілля» на акт невиїзної документальної перевірки № 1092/08-2/32473323 від 07.09.2010, останнього повідомлено, що заперечення є такими, що суперечать нормам чинного законодавства та не підлягають задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що 20.08.2010 на підставі акту невиїзної документальної перевірки № 1092/08-2/32473323 від 07.09.2010 Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську прийнято податкове повідомлення рішення №0001698012/0, яким визначено суму податкового зобовязання ДП «Луганськвугілля» з податку на додану вартість у розмірі 139383,50 грн., у тому числі за основним платежем 98787 грн., за штрафними санкціями - 40596,50 грн. ( а.с.10).

Відповідно до п.п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону, податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податків у звітному періоді у звязку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обороту) та основних фондів або нематеріальних активів, що підлягають амортизації.

Тобто, до складу податкового кредиту звітного періоду відносяться суми податку, сплачені в ціні товару при його придбанні, якщо платник податку мав підстави включити витрати на придбання товару до складу валових витрат відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Згідно п. 7.5 Закону України «Про податок на додану вартість» датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:

- або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;

- або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Єдине обмеженням включення суми податку у звязку із придбанням товарів, містить підпункт 7.4.5. пункту 7.4. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», яким передбачено, що не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

Наявність у платника податку (позивача у справі) виданої йому продавцем товару податкової накладної, оформленої з дотриманням вимог чинного законодавства, і сплата продавцю вартості товару з податком на додану вартість є достатніми підставами для визначення податкового кредиту.

Відповідно до Порядку заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 року N 166 (далі - Порядок № 166), платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації. Дані, наведені в декларації, повинні відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (пункт 3.4 Порядку), оскільки, як визначено пунктом 2 статті 3 Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

З огляду на викладене, аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту.

Наявність або відсутність розбіжностей між сумами податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів не є самостійною підставою для визнання угод нікчемними.

Позивачем в ході судового розгляду справи було надано суду всю первинну документацію, на підставі якої здійснювалася господарська діяльність за період, протягом якого сформовано податковий кредит за квітень-травень 2010 року, яка, як встановлено судом, за своєю формою та змістом відповідає вимогам закону.

Дійсність угод, укладених між ДП «Луганськвугілля» та його контрагентами, підтверджується належним чином оформленими податковими накладними, у яких відображується вартість придбаних товарів, та платіжними дорученнями, що підтверджують факт розрахунку з постачальниками.

В судовому засіданні встановлено факт здійснення позивачем господарської операції та дотримання платником податку спеціальних вимог щодо документального підтвердження правомірності нарахування податкового кредиту.

Оскільки в судовому засіданні встановлена правомірність нарахування позивачем податкового кредиту за квітень травень 2010 року, знаходять підтвердження посилання позивача на необґрунтованість прийняття відповідачам спірного податкового повідомлення-рішення №0001698012/0 від 20.08.2010, яким визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість.

Таким чином, позивач надав суду належні докази в обґрунтування позовних вимог, як це передбачено частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій зазначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а також частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, що є підставою для задоволення позову.

Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Згідно платіжного доручення №474-7 від 24.09.2010 ДП «Луганськвугілля» при зверненні з адміністративним позовом до суду було сплачено судовий збір в розмірі 3,40 грн., тому дані витрати підлягають стягненню з Державного бюджету України на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державного підприємства «Луганськвугілля» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.09.2010 № 0001698012/0 задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську від 20 вересня 2010 року № 0001698012/0.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Луганськвугілля» судові витрати у розмірі 3,40 грн.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено у повному обсязі 22 листопада 2010 року.

СуддяС.В. Борзаниця