Постанова № 12603154, 11.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.11.2010
Номер справи
2а-10809/10/2670
Номер документу
12603154
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 листопада 2010 року № 2а-10809/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомУправління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Індастрі Груп"

простягнення заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 5082,30 грн. за участю представників сторін:

від позивача: Грабійчук Л.Б.

від відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Києва звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Індастрі Груп" про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 5 082,30 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс Індастрі Груп" має заборгованість перед Пенсійним фондом України у розмірі 5 082,30 грн., яка виникла в звязку з несплатою відповідачем внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, чим було порушено вимоги пункту 6 статті 20 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.07.2010 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 09.09.2010.

Судові засідання 09.09.2010, 30.09.2010 та 25.10.2010 були відкладені у зв'язку з неявкою відповідача.

У судовому засіданні 11.11.2010, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача у судовому засіданні 11.11.2010 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.

У судове засідання 11.11.2010 представник відповідача не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

З урахуванням положень вищезазначеної норми суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи за відсутності відповідача.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс Індастрі Груп" зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Києва та згідно статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та статті 14 Закону України „Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” є платником збору на обовязкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обовязкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Згідно частини третьої статті 18 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною другою статті 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно з частиною дванадцятою статті 20 вище вказаного Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

В силу частини другої статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Частиною третьою цієї ж норми Закону встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

19.06.2010 Управлінням Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва було винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 393 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Індастрі Груп" за несплату ( не перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 534,68 грн. та нарахована пеня у розмірі 6,82 грн. за період з 20.02.2009 по 21.04.2010.

17.06.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс Індастрі Груп" до Управлінні Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Києва подало звіт про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України за 5 місяць 2010 року, де самостійно визначало суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, однак у встановлений законом строк не сплатило їх.

Управлінням Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва згідно статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", було виписано вимогу про сплату суми недоїмки № Ю-87У від 22.06.2010, яка була отримана відповідачем 22.06.2010 .

Статтею 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду. Узгодження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки здійснюється на підставі заяви страхувальника, яка розглядається територіальним органом Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів після її отримання, та поданих страхувальником документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі. У разі узгодження страхувальником вимоги про сплату недоїмки з територіальним органом Пенсійного фонду цей орган зобов'язаний у строк, визначений для розгляду заяви страхувальника про узгодження вимоги, надіслати йому узгоджену вимогу про сплату недоїмки, а страхувальник зобов'язаний сплатити узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Рішення № 393 від 09.06.2010 та вимога № Ю-87У від 22.06.2010 відповідачем в судовому порядку не оскаржувались.

Згідно даних картки особового рахунку страхувальника юридичної особи та фізичної особи, яка має найманих працівників Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс Індастрі Груп" має заборгованість за травень місяць 2010 року перед Пенсійним фондом України в сумі 5 082,30 грн.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі і 5 082,30 грн. підтверджена наявними в матеріалах справи доказами, є обґрунтованою, доведеною, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі і 5 082,30 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Індастрі Груп" про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 5 082,30 грн. - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства "Житлорембудсервіс" (21668, м. Київ, вул. Братиславська, 9-А, кв. 33, код ЄДРПОУ 33782842, р/р 26009200130217 в Київській філії АКБ "Чорноморський БРР" у м. Києві, МФО 380203) на користь Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Києва (на рахунок Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Києва № 256003122604, МФО 322669, код ЄДРПОУ 26063541 в ОПЕРУ ГУ Ощадбанку по Києву та Київській області) заборгованість по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 5 082,30 грн. (п'ять тисяч вісімдесят дві грн. 30 коп.)

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.П. Огурцов

Постанова складена в повному обсязі 16.11.2010