ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11 листопада 2010 року № 2а-13878/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва
до Головного управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України
простягнення заборгованості за рахунок активів боржника у сумі 261 145,17 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Петренко Р.О.
від відповідача: Шорський М.О.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Деснянському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника у сумі 261 145,17 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Головне управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України має податкову заборгованість перед бюджетом, яка виникла в результаті не повної та несвоєчасної сплати відповідачем самостійно визначеної суми податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності чим було порушено вимоги статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.10.2010 позовну заяву було залишено без руху. У встановлений судом строк позивачем було усунуто недоліки позовної заяви.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.10.2010 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 11.11.2010.
У судовому засіданні 11.11.2010, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача у судовому засіданні 11.11.2010 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.
У судовому засіданні 11.11.2010 представник відповідача визнав, що має заборгованість, однак заперечив проти задоволення позовних вимог посилаючись на те, що його контрагент за договором оренди земельної ділянки, який за умовами цього договору повинен компенсувати Головному управлінню внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності, не виконує свого обов'язку, у зв'язку з чим він не має можливості сплачувати зазначений податок та просив суд відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 9-А, код ЄДРПОУ 088003498) зареєстроване Міністерством Внутрішніх справ 05.01.1992 та включено до ЄДРПОУ 09.03.2005.
У Державній податковій інспекції у Деснянському районі міста Києва Головне Управління Внутрішніх Військ Міністерства внутрішніх справ України знаходить на обліку, як платник окремих податків.
Відповідно до договору оренди № 62-6-00254 від 31.08.2005 Головному управлінню внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України було надано в оренду земельну ділянку в розмірі 4,1329 га.
Частиною першої статті 3 Закону України "Про плату за землю" встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Відповідно до частини першої статті 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
29.01.2009 Головним Управлінням Внутрішніх Військ Міністерства внутрішніх справ України до Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 3076, якою визначено податкове зобов'язання по орендній плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік у сумі 302 660,03 грн. або 25 221,67 грн. за кожен місяць за січень - листопад 2009 року та 25 221,66 грн. за грудень 2009 року.
01.02.2009 Головним Управлінням Внутрішніх Військ Міністерства внутрішніх справ України до Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 3903, якою визначено податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік у сумі 320 516,97 грн. або 26 709,75 грн. за кожен місяць за січень - листопад 2009 року та 26 709,72 грн. за грудень 2009 року.
Відповідно до частин першої та другої статті 17 Закону України „Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Частинами першою та другою пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 вище зазначеного закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту 6.1 та підпунктом 6.4.1 пункту 6.4 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (фондами" після частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки то податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З метою погашення податкової заборгованості Державною податковою інспекцією у Деснянському районі міста Києва винесено першу податкову вимогу № 1/2512 від 09.12.2008, якою визначено суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 09.12.2008 за основним платежем у розмірі 18 384,69 грн. Зазначена вимога була отримана відповідачем 26.03.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
27.04.2009 Державною податковою інспекцією у Деснянському районі міста Києва була винесена друга податкова вимога № 2/859 якою визначено суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 27.04.2009 у сумі 7804,86 грн. у тому числі за основним платежем у розмірі 107 778,21 грн. та пеню у розмірі 26.65 грн., яку відповідачем було отримана відповідачем 12.05.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Головним управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України відповідно до зворотного боку облікових карток платника орендної плати з юридичних осіб заборгованість за узгодженими податковими зобов'язаннями з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності була частково погашено у розмірі 100 000 грн. та постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.03.2010 у справі № 2а-13985/09/2670 за позовом Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва до Головного Управління Внутрішніх Військ Міністерства внутрішніх справ України про стягнення податкової заборгованості по орендній платі за землю у сумі 259 134,88 грн. позовні вимоги задоволено повністю та стягнуто з відповідача заборгованості по орендній платі за землю у сумі 259 134,88 грн.
Відповідно до довідки про заборгованість перед бюджетом № 6157/9/24-138 від 02.09.2010 заборгованість відповідача відповідно до облікових карток особового рахунку становить 462 386,34 грн., у тому числі недоїмка у розмірі 448 160,75 грн. та пеня у розмірі 14 225, 59 грн.
Відповідач у судовому засіданні не заперечував проти наявності заборгованості, однак заперечив проти позовних вимог посилаючись на те, що його контрагент за договором оренди земельної ділянки, який за умовами цього договору повинен компенсувати Головному управлінню внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності, не виконує свого обов'язку, у зв'язку з чим відповідач не має можливості сплачувати зазначений податок.
Посилання відповідача на те, що податок з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності ним не сплачується у зв'язку з не перерахуванням коштів контрагентом за договором орендної плати земельної ділянки не можуть розглядатися, як підстава для відмови у стягненні податкової заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, оскільки відповідно до частини другої статті 5 Закону України "Про плату за землю" суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар, а також огляду на те, що заборгованість була сформована за самостійно поданими відповідачем деклараціями.
Відповідно до статті3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
На час розгляду справи у суді заборгованість позивачем не сплачено.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі 261 145,17 грн. підтверджена наявними в матеріалах справи доказами, є обґрунтованою, доведеною, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 261 145,17 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва до Головного управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника у сумі 261 145,17 грн. - задовольнити повністю
2.Стягнути з Головного управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 9-А, код ЄДРПОУ 088003498) орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності у сумі 261 145,17 грн. (двісті шістдесят одна тисяча сто сорок п'ять грн. 17 коп.) на р/р 33213812700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у м. Києві, ідентифікаційний номер - 26077891 ГУ УДК у м. Києві, МФО - 820019, код платежу 13050200.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.П. Огурцов
Постанова складена в повному обсязі 16.11.2010 року.