Постанова № 12573612, 22.07.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.07.2010
Номер справи
2а-12520/09/10/0170
Номер документу
12573612
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.07.10Справа №2а-12520/09/10/0170 17:28 м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Левченко Д.С.,

за участю представників сторін:

від позивача - Савицька Т.В., довіреність №2891 від 13.11.2008 року;

від відповідача - Журочко Г.О., довіреність №б/н від 21.01.2010 року;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим

до Відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Сімферопольського МУ ГУ МВД України в АР Крим

про стягнення економічних санкції та штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Державна інспекція з контролю за цінами в АР Крим - 02 листопада 2009 року звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до відповідача - Відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Сімферопольського МУ ГУ МВД України в АР Крим про стягнення з відповідача в дохід Державного бюджету економічних санкцій в сумі 126,00 гривень і штрафу в сумі 252,00 гривень, а в взагалі 378,00 гривень за порушення державної дисципліни цін. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги п. 84 Розмірів плати, встановлених Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 05.10.2007 року № 369/1105/336, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2007 року за № 1235/1402 "Про затвердження Розмірів плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ та порядку їх справляння" в результаті чого необґрунтовано отримано виручку у розмірі 126,00 гривень, у зв'язку з чим, відповідно вимог Закону України "Про ціни та ціноутворення" прийнято рішення № 077 від 28.07.10 року про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін, а саме: вилучення у доход держави 126,00 гривень та стягнення штрафу в сумі 252,00 гривень. Дане рішення прийняте на підставі акту перевірки №0283/0300 від 24.07.2009 року, в ході якої встановлено зазначені порушення завищення плати при виконанні запитів щодо оформлення проїзного документу дитини у звичайному режимі у розмірі 30,35 грн., як за термінове оформлення паспарту з фізичної особи відповідач додатково стягнув плату в розмірі 35,00 гривень, що призвело, на думку позивача, до отримання необґрунтованого прибутку в сумі 126,00 гривень.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, проти позову заперечував з тих підстав, що рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №077 від 28.07.2009 року визнано протиправним та скасовано постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.12.2009 року у справі №2-9571/09/9/0170, яку ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2010 року залишено без змін, у зв'язку з чим, з урахуванням встановлених фактів судовими рішеннями, яки набрали законної сили, позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та надані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Відділ ГІРФО Сімферопольського МУ ГУМВС України в Криму є структурним підрозділом Сімферопольського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим (код ЄДРПОУ 08592342, юридична адреса: 95034, АР Крим, м. Сімферополь, бульвар Франка, 44).

З матеріалів справи вбачається, що Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим 24.07.2009 року було проведено планову перевірку Відділу ГІРФО Сімферопольського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим з питань дотримання вимог чинного законодавства з питань ціноутворення при надані платних послуг Службами громадянства, імміграції, та реєстрації фізичних осіб. За результатами перевірки було складено Акт №0283/0300 від 24.07.2009 року, з якого слідує, що відповідачем 31.07.2008 року, 13.08.2008 року, 18.02.2009 року, при виконанні запитів щодо оформлення проїзного документу дитини у звичайному режимі Відділом ГІРФО з замовників послуг безпідставно стягувалась плата у розмірі 30,35 гривень як за термінове виконання запиту в термін до 10-ти робочих днів; 28.01.2009 року за термінове оформлення паспорту з фізичної особи додатково стягнуто плату в розмірі 35,00 гривень за послугу, яка передбачена лише для юридичних осіб, що призвело, на думку позивача, до отримання необґрунтованого прибутку в сумі 126,00 гривень та є порушенням вимог п.84 Розмірів плати, встановлених Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 05.10.2007 року № 369/1105/336, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2007 року за № 1235/1402 "Про затвердження Розмірів плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ та порядку їх справляння"

Відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим №077 від 28.07.2009 року "Про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін" передбачалося вилучення у відповідача в дохід Державного бюджету України прибутку в сумі 126,00 гривень і штрафу в сумі 252,00 гривень, а взагалі - 378,00 гривень.

Відповідно до ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженою наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 р. №298/519, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за №1047/6238, також встановлено, що підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Не погодившись із рішенням №077 від 28.07.2009 року "Про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін", Сімферопольське міське управління ГУ МВД України в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про визнання дій протиправними та визнання недійсним рішення № 077 від 28.06.2009 року.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.12.2009 року по справі №2а-9571/09/9/0170 визнано протиправним та скасовано рішення Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим №077 від 28.07.2009 року про вилучення у Сімферопольського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим в дохід державного бюджету 126,00 гривень та штрафу 252,00 гривень.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2010 року по даній справі апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим залишено без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.12.2009 року у справі №2а-9571/09/9/0170 залишено без змін.

Згідно з частиною 3 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Таким чином, постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.12.2009 року у справі №2а-9571/09/9/0170 набрала законної сили 26.04.2010 року.

Позивачем під час розгляду справи суду не надано будь-яких доказів скасування ухвали Севастопольського апеляційного господарського суду від 26.04.2010 р. та постанови Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.12.2009р. у справі №2а-9571/09/9/0170, а також відомості про зупинення виконання зазначених судових рішень відповідно до п.5 ч.1 ст.215 КАС України та/або про їх оскарження в касаційному порядку.

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, скасовуючи рішення №077 від 28 липня 2009 року "Про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін" Окружний адміністративний суд АР Крим та Севастопольський апеляційний адміністративний суд встановили відсутність з боку відповідача порушень вимог п.84 Розмірів плати, встановлених Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 05.10.2007 року № 369/1105/336, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2007 року за № 1235/1402 "Про затвердження Розмірів плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ та порядку їх справляння".

Крім того, згідно статті 14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Однак рішення позивача №077 від 28 липня 2009 року не враховує підпорядкованості та передбачає стягнення виключно в доход держбюджету.

Враховуючи, що судовим рішенням, яке набрало законної сили встановлено відсутність вищенаведених порушень з боку відповідача, що призвело до визнання недійсним Окружним адміністративним судом АР Крим рішення Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №077 від 28 липня 2009 року, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та безпідставними, у зв'язку з чим в задоволенні позовних вимог позивача необхідно відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 22 липня 2010 року. У повному обсязі постанову складено 27 липня 2010 року.

Керуючись ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кудряшова А.М.