Постанова № 12573613, 04.08.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.08.2010
Номер справи
2а-4572/09/10/0170
Номер документу
12573613
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

04.08.10Справа №2а-4572/09/10/0170 16:52 м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Лєбєдєевій О.М.,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - Рудяк Д.М., довіреність №11/3492 від 03.04.2010 року;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим

до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим

про стягнення економічних та штрафні санкції за порушення державної дисципліни цін,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Державна інспекція з контролю за цінами в АР Крим - 24 березня 2009 року звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до відповідача - Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим про стягнення з відповідача в дохід Державного бюджету економічних санкцій в розмірі 586022,00 гривень і штрафу у розмірі 1172044,00 гривень, а в взагалі 1758066,00 гривень за порушення державної дисципліни цін. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 05.10.2007 року № 369/1105/336, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2007 року за № 1235/1402 "Про затвердження Розмірів плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ та порядку їх справляння" в результаті чого необґрунтовано отримано виручку у розмірі 586022,00 гривень. У зв'язку з чим, відповідно вимог Закону України "Про ціни та ціноутворення" прийнято рішення № 019 від 03.03.2009 року про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін, а саме вилучення у доход держави 586022,00 гривень та стягнення штрафу в сумі 1172044,00 гривень. Зазначене рішення прийняте на підставі акту перевірки №0056 від 27.02.2009 року, в ході якої встановлено, що відповідач фактично не надавав у користування автодром при прийманні практичного іспиту на право керування транспортним засобом, внаслідок чого необґрунтовано отримало виручку в розмірі 497870,00 гривень; додатково необґрунтовано стягнення плати за надання поліграфічних та комп'ютерних послуг на суму 91152,00 гривень (Оформлення та видача дозволів і погоджень на перевезення великогабаритних, великовагових, небезпечних та спеціальних вантажів), що призвело, на думку позивача, до отримання необґрунтованого прибутку в сумі 586022,00 гривень.

Ухвалою суду від 29.09.2009 року відмовлено у задоволені клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом накладення арешту на розрахункові рахунки відповідача у розмірі необґрунтовано отриманої виручки та застосування штрафних санкцій.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, проти позову заперечував з тих підстав, що рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №019 від 03.03.2009 року скасовано постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.06.2009р. у справі №2а-4275/09/2/0170, яку ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 17.02.10 року залишено без змін, у зв'язку з чим, на думку відповідача, не має підстав для стягнення сум, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи та надані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим є юридичною особою (код ЄДРПОУ 24522128, юридична адреса: 95493, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, буд. 158).

З матеріалів справи вбачається, що Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим у період з 09.02.09 року по 27.02.2009 року було проведено планову перевірку Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим з питань дотримання вимог чинного законодавства з питань ціноутворення при надані платних послуг територіальними підрозділами Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ. За результатами перевірки було складено Акт №0056 від 27.02.2009 року, з якого слідує, що відповідачем фактично не надавалось у користування автодром при прийманні практичного іспиту на право керування транспортним засобом, внаслідок чого необґрунтовано отримало виручку в розмірі 497870 грн.; додатково необґрунтовано стягнення плати за надання поліграфічних та комп'ютерних послуг на суму 91152грн. (Оформлення та видача дозволів і погоджень на перевезення великогабаритних, великовагових, небезпечних та спеціальних вантажів), що призвело, на думку позивача, до отримання необґрунтованого прибутку за 2008 рік в сумі 586022 грн.00коп. та є порушенням вимог Наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 05.10.2007 року № 369/1105/336, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2007 року за № 1235/1402 "Про затвердження Розмірів плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ та порядку їх справляння".

Відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим №019 від 03.03.2009р. "Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін" передбачалося вилучення у відповідача в дохід Державного бюджету України прибутку в сумі 586022грн.00коп. і штрафу в сумі 1172044грн.00коп.

Відповідно до ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженою наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 р. №298/519, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за №1047/6238, також встановлено, що підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Не погодившись із рішенням №019 від 03.03.2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про визнання недійсним та скасування рішення № 019 від 03.03.09 року.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.06.2009р. у справі №2а-4275/09/2/0170 зазначений позов задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення №019 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, прийняте Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим 03.03.2009 року.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 17.02.2010 року по даній справі апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим залишено без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.06.2009р. у справі №2а-4275/09/2/0170 залишено без змін.

Згідно з частиною 3 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Згідно частині 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної інстанції набирають законної сили з моменту проголошення.

Таким чином, постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.06.2009р. у справі №2а-4275/09/2/0170 набрала законної сили 17.02.2010 року.

Позивачем під час розгляду справи суду не надано будь-яких доказів скасування ухвали Севастопольського апеляційного господарського суду від 17.02.2010р. та постанови Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.06.2009р. у справі №2а-4275/09/2/0170, а також відомості про зупинення виконання зазначених судових рішень відповідно до п.5 ч.1 ст.215 КАС України та/або про їх оскарження в касаційному порядку.

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, скасовуючи рішення №019 від 03 березня 2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, Окружний адміністративний суд АР Крим та Севастопольський апеляційний адміністративний суд встановили відсутність з боку відповідача порушень вимог Наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 05.10.2007 року № 369/1105/336, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2007 року за № 1235/1402 "Про затвердження Розмірів плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ та порядку їх справляння".

Крім того, згідно статті 14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Однак рішення позивача №019 від 03 березня 2009 року не враховує підпорядкованості та передбачає стягнення виключно в доход держбюджету.

Враховуючи, що судовим рішенням, яке набрало законної сили встановлено відсутність вищенаведених порушень з боку відповідача, що призвело до визнання недійсним Окружним адміністративним судом АР Крим рішення Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №019 від 03 березня 2009 року, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та безпідставними, у зв'язку з чим в задоволенні позовних вимог позивача необхідно відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 04 серпня 2010 року. У повному обсязі постанову складено 09 серпня 2010 року.

Керуючись ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кудряшова А.М.