Постанова № 125458283, 26.02.2025, Путильський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
26.02.2025
Номер справи
721/173/25
Номер документу
125458283
Форма судочинства
Справи про адміністративні правопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

26.02.2025

Справа №721/173/25

Провадження 3/721/158/2025

П О С Т А Н О В А

Іменем України

Путильський районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Проскурняка С.П., за участю секретаря Помазан М.В., та прокурора Іванова В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Національної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючу начальником відділу соціального обслуговування та праці Конятинської сільської ради з 09.04.2021 року по 01.04.2024 року, з 01.04.2024 року по даний час в.о. директора «Центр надання соціальних послуг» Конятинської сільської ради, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий органом 7320 від 25.02.2021 року, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,

за вчинення адміністративних корупційних правопорушень передбачених ст.ст. 172-6 ч.1, 172-6 ч.1 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , будучи начальником відділу соціального обслуговування та праці Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадові особи місцевого самоврядування, суб`єктом на якої поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (тобто всупереч встановленого строку - не пізніше 31.01.2024, згідно із п. 2.7 розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції»).

Також ОСОБА_1 , будучи начальником відділу соціального обслуговування та праці Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадові особи місцевого самоврядування, суб`єктом на якої поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (тобто всупереч встановленого строку - не пізніше 31.01.2024, згідно із п. 2.7 розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції»).

Крім того ОСОБА_1 , будучи начальником відділу соціального обслуговування та праці Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадові особи місцевого самоврядування, суб`єктом на якої поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (тобто всупереч встановленого строку - до 1 квітня, згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»).

На підставі розпорядження Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області № 10/1-ОС від 08.04.2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу соціального обслуговування та праці Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області з 09.04.2021 року та присвоєно їй 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування у межах 6 категорії посад.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"- ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно вимог роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 року, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, заминулий рік подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону.

Пунктом п. 2.7 розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій-чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 04.02.2025 року подала електронні декларації особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023 роки.

До визначених категорій осіб, які наділені правом на відтермінування обов`язку подання щорічної декларації за 2021, 2022, 2023 роки, ОСОБА_1 не відноситься.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023 роки, у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомила, що їй було відомо про необхідність подачі декларації особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023 роки, однак замешкалася та подала декларації до Реєстру несвоєчасно.

Гранична дата подання декларації особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування за 2021та 2022роки для ОСОБА_1 ,як начальника відділу соціального обслуговування та праці Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області, становить не пізніше 31.01.2024 року.

Гранична дата подання декларації особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування за 2023 рік для ОСОБА_1 , як начальника відділу соціального обслуговування та праці Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області, становить не пізніше 01.04.2024 року.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2.7 розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону, несвоєчасно без поважних причин, 04.02.2025 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021,2022,2023роки (при встановленому строку за 2021, 2022 роки не пізніше 31.01.2024 року, та за 2023 рік не пізніше 01.04.2024 року), чим вчинила адміністративнні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбаченні ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала повністю та просила суд суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною, оскільки її вина у вчинених правопорушеннях доведена повністю та підтверджується матеріалами справ про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією.

Суд, заслухавши учасників судового процесу, вивчивши матеріали справ, дійшов до наступного висновку.

Вина правопорушниці підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення №58, №59, №60 від 18.02.2025 року, та матеріалами адміністративних справ, а тому вважаю, що в її діях є склад правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, в зв`язку з чим за скоєне вона має нести відповідальність.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує всі обставини справи, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, дiйшов висновку про накладення на нього стягнення у видi штрафу.

У відповідності до вимог ч.2 ст.36КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення у цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

На підставі наведеного та керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.ст. 36, 172-6 ч.1, 252, 283-285, 287 КУпАП, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративні справи №721/173/25, №721/174/25 та №721/175/25 відносно ОСОБА_1 , за ст. 172-6 ч.1 КУпАП, об`єднати в одне провадження і присвоїти номер 721/173/25.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП (справа №721/173/25) і за його вчинення призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП (справа №721/174/25) і за його вчинення призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень в дохід держави.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП (справа №721/175/25) і за його вчинення призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 884 (вісімсот вісімдесят чотири) гривні в дохід держави.

На підставі ст.36 ч.2 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 884 (вісімсот вісімдесят чотири) гривні в дохід держави (Отримувач коштів - Чернівецьке ГУК/Путильська ТГ/21081100. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37836095, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA718999980313070106000024375, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. в дохід держави (Отримувач коштів: Чернівецький ГУК/ПутильськийТГ/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) -37836095, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача (IBAN): UA828999980313161206000024375, Код класифікації доходів бюджету : 22030101, Призначення платежу : Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Путильський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: С.П. Проскурняк