26.02.2025
Справа № 721/172/25
Провадження 3/721/157/2025
П О С Т А Н О В А
Іменем України
Путильський районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Проскурняка С.П., за участю секретаря Помазан М.В., та прокурора Іванова В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Національної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючу начальником фінансового відділу Конятинської сільської ради, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Путильським РС УДМС 25.07.2013 року, РНОКПП: НОМЕР_2 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи начальником фінансового відділу Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадові особи місцевого самоврядування, суб`єктом на якої поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (тобто всупереч встановленого строку - до 1 квітня, згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»).
На підставі розпорядження Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області № 12-ОС від 14.04.2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника фінансового відділу Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області з 12.04.2021 року, залишено їй раніше присвоєний 12 ранг посадової особи місцевого самоврядування у відповідності до 6 категорії, що відповідає посаді.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"- ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно вимог роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 року, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 27.11.2024 року подала електронну декларацію особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування за 2023 рік.
До визначених категорій осіб, які наділені правом на відтермінування обов`язку подання щорічної декларації за 2023 рік, ОСОБА_1 не відноситься.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування за 2023 рік, у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомила, що їй було відомо про необхідність подачі декларації особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування за 2023 рік, однак замешкалася та подала декларацію до Реєстру несвоєчасно. (пояснення додається).
Гранична дата подання декларації особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування за 2023 рік для ОСОБА_1 , як начальника фінансового відділу Конятинської сільської ради Вижницького району Чернівецької області, становить не пізніше 01.04.2024 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, 27.11.2024 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (при встановленому строку до 01.04.2024 року), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю та просила суд суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною, оскільки її вина у вчиненні правопорушення доведена повністю та підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.
Суд, заслухавши учасників судового процесу, вивчивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Вина правопорушниці підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №61 від 18.02.2025 року, та матеріалами адміністративної справи, а тому вважаю, що в її діях є склад правопорушення передбачений ч.1 ст.172-6 КпАП України, в зв`язку з чим за скоєне вона має нести відповідальність.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує всі обставини справи, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, дiйшов висновку про накладення на нього стягнення у видi штрафу.
На підставі наведеного та керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.ст. 36, 172-6 ч.1, 252, 283-285, 287 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП і за його вчинення призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави (Отримувач коштів - Чернівецьке ГУК/Путильська ТГ/21081100. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37836095, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA718999980313070106000024375, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. в дохід держави (Отримувач коштів: Чернівецький ГУК/ПутильськийТГ/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) -37836095, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача (IBAN): UA828999980313161206000024375, Код класифікації доходів бюджету : 22030101, Призначення платежу : Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Путильський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.П. Проскурняк