Єдиний державний реєстр судових рішень 19.02.2025
Справа № 642/483/25
Провадження №3/642/321/25
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
18 лютого 2025 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Вікторов В.В., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності, який надійшов до суду з Управління патрульної поліції в Харківській області ДПП у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України, РНОКПП: не відомий, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.5ст.126 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
19 січня 2025 року о 07 год. 55 хв., ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ 210700-20», державний номерний знак НОМЕР_1 в м. Харкові по вул. Залютинській, 6, не маючи права керування таким транспортним засобом, вчинене ним повторно протягом року. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.1(а)ПДРУкраїни, за що передбачена відповідальність за ч. 5ст.126 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 повторно протягом року вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2ст. 126 КУпАП.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 224749 від 19.01.2025 вбачається, що 19січня 2025року о08год.22хв., ОСОБА_1 керував транспортнимзасобом «ВАЗ210700-20»,державний номернийзнак НОМЕР_1 в м.Харкові повул.Залютинській,27, не маючи права керування таким транспортним засобом, вчинене ним повторно протягом року. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.1(а)ПДРУкраїни, за що передбачена відповідальність за ч. 5ст.126 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 повторно протягом року вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2ст. 126 КУпАП.
Постановою Ленінського районного суду м. Харкова від 29.01.2025 року об`єднано в одне провадження справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився,про місце і час розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, шляхом доставки SMS-повідомлення, а також шляхом направлення судової повістки за адресою зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення, про причини неявки суду не повідомив. Конверт повернувсядо судуіз поштовоювідміткою «адресатвідсутній завказаною адресою».
Виходячи з правових норм ст. ст.268,277-2 КУпАП, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, суд дійшов висновку, що неявка до суду ОСОБА_1 направлена на затягування розгляду справи.
Відповідно дост.268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбаченістаттею 126 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не є обов`язковою, а тому, суд дійшов висновку розглянути справу у відсутність ОСОБА_1 .
У відповідності дост.245 КУпАПзавданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи. Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 №11 „Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де зазначено, що згідно зі ст.245КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
У рішенні Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 3 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно дост. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтями251,280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.2.1.а ПДР України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Частиною 2 ст. 126 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Одночасно з цим, ч. 5 ст.126КУпАП передбачено, що повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п`яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Частиною 10 статті 15Закону України«Про дорожнійрух» встановлено, що забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Таким чином, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, повністю доведена, у розумінніст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 224734 та ЕПР1 № 224749 від 19.01.2025 року, складеними уповноваженою особою, в яких викладені обставини вчинених правопорушень; постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ББА № 066382 від 11.07.2024 року, з якої вбачається, що ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126КУпАП, з накладенням на нього стягнення у виді штрафу, що свідчить про повторність вчинення протягом року правопорушення передбаченого ч.2 ст. 126КУпАП; довідкою про повторність інспектора ВАП УПП в Харківській області ДПП Кірічек О. про те що, згідно облікової бази «Інформаційний портал Національної поліції України» у відношенні ОСОБА_1 , складалися адміністративні матеріали; рапортами; відеозаписами, долученими до матеріалів справи.
Довідкою інспектора ВАП УПП в Харківській області ДПП Кірічек О., про те, що згідно облікових даних ІПНП ОСОБА_1 не отримував посвідчення водія.
З урахуванням вищевикладених обставин і, врахувавши досліджені по справі докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність.
Відповідно дозмісту довідки,виданої інспектором ВАП УПП в Харківській області ДПП, ОСОБА_1 згідно зобліковими даними ІПНП не отримував посвідчення водія.
Санкцією ч.5 ст. 126 КУпАП України передбачено накладення на особу, що визнається винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п`яти до семи років.
Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ч.5 ст. 126 КУпАП, а саме штрафу у розмірі двох тисяччотирьохсот неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян без позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки останній не отримував водійського посвідчення.
Разом з цим, додаткове стягнення у виді оплатного вилучення транспортного засобу судом не може бути застосоване, оскільки ОСОБА_1 не є власником автомобіля «ВАЗ 210700-20», д.н.з НОМЕР_1 .
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з особи, на яку накладено адміністративне стягнення слід стягнути судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст.23, 33, 34,40-1, 126, 251, 283-284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5ст.126КУпАП тапіддати адміністративномустягненню увиді штрафув дохіддержави врозмірі двох тисяччотирьохсот неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян,що становить40800,00грн.(сороктисяч вісімсотгривень)00коп.((отримувачкоштів ГУКХарківськ обл/Харківобл/21081300,банк отримувача:Казначейство України(ЕАП),р/р UA168999980313020149000020001, код 21081300, ЄДРПОУ 37874947) без позбавлення права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження такої постановині пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений частиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу: за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу 81600,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. на користь держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код 22030106, ЄДРПОУ 37993783).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя В.В. Вікторов