Ухвала суду № 12528937, 03.11.2010, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2010
Номер справи
2-а-455/09/1570
Номер документу
12528937
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 листопада 2010 р.Справа № 2-а-455/09/1570 Категорія: 2.11.9Головуючий в 1 інстанції: Балан Я.В. Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі: судді доповідача - головуючого - Шляхтицького О.І.,

суддів: Джабурія О.В., Крусяна А.В.,

при секретарі Ханділян Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Готель Одеса» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 липня 2009 року по справі за адміністративним позовом регіонального відділення Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Готель Одеса» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 22025 грн.,

ВСТАНОВИЛА:

У січні 2009 року регіональне відділення Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області звернулось з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Готель Одеса» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 22025 грн., мотивуючи позовні вимоги тим, що під час проведення перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Готель Одеса» виявлені порушення ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР та ч. 13 ст. 18 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР, винесено рішення про застосування фінансових санкцій №150109 від 10.07.2008 року у розмірі 22025 грн., але відповідачем фінансові санкції не сплачені.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 02 липня 2009 року позовні вимоги податкового органу були задоволені.

Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю «Готель Одеса» фінансові санкції у розмірі 22025 грн. на р/р №31111106700000, код бюджетної класифікації 21081100, отримувач - ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, банк - ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Не погоджуючись з даною постановою суду ТОВ «Готель Одеса» подало апеляційну скаргу, в якій зазначило, що рішення першої інстанції постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права та при неповному зясуванні судом обставин, що мають значення для справи, у звязку з чим просить його скасувати та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.

Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав її задоволення.

Судом першої інстанції встановлено, що 02.06.2008 року на підставі наказу регіонального відділення Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області №335 від 29.05.2008 року направлень від 29.05.2008 року №535, №536, №537 головним державним податковим ревізор-інспектором відділу 1-рангу РУ ДСАТ ДПА України в Одеській області Горбан С.І., головним державним податковим ревізор-інспектором відділу 1-рангу РУ ДСАТ ДПА України в Одеській області Шинкевич О.І., державним податковим інспектором відділу 111-рангу РУ ДСАТ ДПА України в Одеській області Ващенко В.Г. проведено позапланову виїзну перевірку господарської одиниці ресторан-бар, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Приморська, 6-А та належить суб'єкту підприємницької діяльності товариству з обмеженою відповідальністю «Готель Одеса», що підтверджується актом перевірки від 02.06.2008 року №150483-0124/32-0106.

На підставі вищезазначеного акту перевірки, регіональним відділенням Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області винесено рішення про застосування фінансових санкцій №150109 від 10.07.2008 року у розмірі 22025 грн. за порушення ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР та ч. 13 ст. 18 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР.

В судовому засіданні суду першої інстанції встановлено, що перевірка проводилась в присутності директора суб'єкту підприємницької діяльності товариства з обмеженою відповідальністю «Готель Одеса» Калантарової Н.О., якій була надана під розписку копія наказу № 325 на проведення перевірки.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15.09.1995 року № 329/95-ВР марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби, її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Відповідно до ч.2 ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15.09.1995 року № 329/95-ВР наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 грн.

Також встановлено, що в результаті перевірки встановлено факт реалізації тютюнових виробів за цінами вищими ніж ті, що вказані на пачках, а саме: сигарети «Парламент» по ціні 10 грн. за, пачку, коли на пачці вказана ціна 7 грн., що підтверджується фіскальним чеком № 3284 від 02.06.2008 року.

Відповідно до ст. 11-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.

Відповідно до ч. 13 ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР за наявності у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках..

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 грн.

В судовому засіданні суду першої інстанції встановлено, що 10.07.2008 року на адресу товариства з обмеженою відповідальністю «Готель Одеса» рекомендованим листом надіслано рішення про застосування фінансових санкцій №150109 від 10.07.2008 року у розмірі 22025 грн., яке було отримано відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Також було встановлено, що станом на 02.07.2009 року заборгованість відповідача залишалась непогашеною.

Колегія суддів вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 7, 10, 11, 70, 71 КАС України, ст. 11, ч. 13 ст. 18 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Вирішуючи справу, суд першої інстанції, проаналізувавши чинне законодавство та ґрунтовно дослідивши обставини справи правильно встановив, що основні засади державної політики, щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року.

Проте суд першої інстанцій при вирішенні спору не надав правову оцінку проведеній перевірці з огляду її відповідності Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 10.08.2005 р. № 327 (далі Порядок).

З огляду на це колегія суддів зазначає, що перевірка була позаплановою і здійснена законно на підставі направлень № 535, № 536, № 537 від 29.05.2008 р., які були видані відповідно до наказу № 335 від 29.05.2008 р. про проведення позапланової виїзної перевірки, який в свою чергу був виданий відповідно до Законів України «Про державну податкову службу в Україні», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

При цьому колегія суддів вважає доцільним відмітити, що твердження апелянта щодо прийняття рішення про застосування фінансових санкцій з порушенням строків, встановлених приписами п.п. 4.5., 4.11. Порядку, не відповідає змісту вимог останнього та ґрунтуються на невірному тлумаченні його норм.

Відповідно до вимог п. 4.11. Порядку податкове повідомлення-рішення (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акта невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок або вручення його поштою суб'єкту господарювання (на підставі відмітки на поштовому повідомленні), а за наявності заперечень посадових осіб суб'єкта господарювання до акта перевірки - приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді суб'єкту господарювання.

З матеріалів справи вбачається, що рішення про застосування фінансових санкцій було вручено поштою представнику ТОВ «Готель Одеса» 21.07.2008 р., а прийняте 10.07.2008, тобто з дотриманням строків, встановлених п. 4.11. Порядку.

За таких обставин, суд першої інстанції правильно дійшов висновку щодо правомірності застосування фінансових санкцій, а тому адміністративний позов задовольнив.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ч. 1 ст. 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Готель Одеса» залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 липня 2009 року у справі № 2-а-455/09/1570 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Дата складення та підписання рішення в повному обсязі 08 листопада 2010 року.

Головуючий: О.І. Шляхтицький

Суддя: О.В. Джабурія

Суддя: А.В. Крусян