Постанова № 12519175, 17.11.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2010
Номер справи
2а-7025/10/1870
Номер документу
12519175
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 листопада 2010 р. Справа № 2а-7025/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шаповал М.М.,

за участю секретаря судового засідання А.В. Олійника

прокурора м. Суми - Л.С. Кулинич,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Прокурора міста Суми в інтересах держави в особі відокремленого підрозділу “ Держенергонагляд у Північному регіоні” до Лебединського учбово виробничого підприємства глухих “ Українського товариства глухих” про стягнення фінансових санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

< Текст >

Прокурор просить стягнути з відповідача суму штрафу до державного бюджету України і мотивує це тим, що старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” та Положення “Про порядок накладання на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання ”, накладено штраф у розмірі тридцяти неоподаткованого мінімумів доходів громадян у сумі 510 грн., про що було винесено постанову № ОС 217/90-30 від 15.12.2009 року.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Від представника відповідача в судове засідання надійшло заперечення проти позовних вимог, в якому він зазначив, що 20.07.2010 року в газеті “ Голос України” № 123 ( 4882) ліквідатором відповідача на підставі постанови Господарського суду Сумської області № 6/57-10 від 05.07.2010 р. поміщено оголошення про банкрутство Лебединського УВП УТОГ з інформацією про право кредиторів заявити вимоги до нього. Відповідно до ч.3 ст. 51 Закону України “ Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, кредитор боржника, який ліквідується власником, має право у місячний строк з дня публікації оголошення про його банкрутство заявити про свої вимоги до нього, оскільки позивач свої вимоги до відповідача у місячний строк не заявляв, Лебединське УВП УТОГ вважає, що відповідно до вимог закону вони вважаються погашеними

Вислухавши прокурора, перевіривши матеріали справи і оцінивши докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що у ході перевірки в період з 18 по 20 серпня 2009 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумської області було проведено обстеження з питань технічного стану та організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії, що обслуговується Лебединським УВП УТОГ, за наслідками перевірки було складено акт обстеження № 07/30-825 від 20.08.2009 р. ( а.с. 10 16).

За результатами обстеження відповідачу було видано обов'язковий до виконання припис 07/30-825 від 20.08.2009 року ( а.с.17 21) про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № 07/30-1327 від 08.12.2009 року . Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, згідно ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”, та “Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання”, затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.99 року, накладено штрафні санкції, про що було винесено постанову № ОС ОС 217/90-30 від 15.12.09 р. ( а.с.7), яку відповідачем було отримано 17.12.2009 р. ( а.с. 9).

Відповідно до ст.5 Закону України “Про електроенергетику” однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного закону та п.1 Положення “Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії”, затвердженого постановою КМУ від 07.08.1996р. № 929 державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, та його територіальних структурних підрозділів.

Згідно з Указом Президента України “Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади” від 15.12.1999р. №1573/99 Міністерство палива та енергетики України входить до складу органів виконавчої влади України.

Відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України №422 від 3 листопада 2006 р. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” (НЕК “Укренерго”). Особа в інтересах якої заявлено позов щодо стягнення штрафних санкцій є субєктом владних повноважень в розумінні ст. 3 КАС України, оскільки здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Правовідносини сторін є публічними. Стосуються стягнення санкцій за порушення встановленого державою порядку у енергетичних відносинах (адміністративно-господарські санкції). ДП “НЕК “Укренерго” у спірних правовідносинах виступає не як господарюючий суб'єкт, а як особа, до складу якої входить Держенергонагляд, що здійснює контролюючі функції.

Відповідно до ст. ст. 9, 26, 27 Закону України “Про електроенергетику” державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення. Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку пошкодження приладів обліку; розкомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів; створення перешкод у здійсненні державного енергетичного нагляду та у виконанні робіт, пов'язаних з обслуговуванням об'єктів електроенергетики, порушення правил охорони електричних мереж; порушення правил користування енергією. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України. Громадяни та службові особи несуть адміністративну відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в порядку, встановленому законом.

Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.

Судом встановлено, що на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику згідно постанови державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області. Сама постанова про накладення штрафу відповідає діючому законодавству та фактичним обставинам справи, оскільки винесена на підставі акту перевірки (протоколу) № 07/30-825 від 20.08.2010 року. Вказаним актом (протоколом) зафіксовано не виконання вимог припису державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області № 07/30-825 від 20.08.2009 р. в частині пунктів №№ 2-10, 13-22,24-54,56-62,65,67-76,79-131,133-136,139-144,146-149,152-155. Ці пункти припису стосуються “Організації експлуатації”, “Технічного стану електроустановок”.

Копією акту № 07/30-825 від 20.08.2009 р. та копією припису № 07/30-825 від 20.08.2009 р. підтверджується факти виявлення порушень законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, допущених відповідачем.

Враховуючи, що відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 510 грн., суд вважає достатньо підстав для задоволення позову.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора міста Суми в інтересах держави в особі до Лебединського учбово-виробничого підприємства глухих “Українського товариства глухих” про стягнення фінансових санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Лебединського учбово-виробничого підприємства глухих “Українського товариства глухих”(42200, Сумська область, м. Лебедин, вул. Сумська, 96, розрахунковий рахунок № 260048888 в СОД ВАТ “Райффайзен банк Аваль”, МФО 3337483, код 03972755) на користь держави (розрахунковий рахунок 31119106700002 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код 23636315, код платежу 21081100) штрафну санкцію в сумі 510 (п'ятсот десять) грн.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) М.М. Шаповал

<Список >"30" листопада 2010 р.

З оригіналом згідно

Суддя М.М. Шаповал

Повний текст постанови складено 22 листопада 2010 року.