Постанова № 12486720, 24.11.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2010
Номер справи
2а-1091/10/1670
Номер документу
12486720
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1091/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Чеснокової А.О.,

при секретарі Лисенко М.С.,

за участю:

представника позивача - Мельникова О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Глобинського районного центру зайнятостідо Селянського (фермерського) господарства "Зоря"про стягнення штрафу, -

В С Т А Н О В И В:

18 березня 2010 року позивач Глобинський районний центр зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до С(Ф)Г "Зоря"про стягнення штрафу в розмірі 30392,00 грн., посилаючись на те, що згідно статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", відповідач є платником внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. В порушення вищезазначених вимог С(Ф)Г "Зоря" своєчасно не перераховувало страхові внески, внаслідок чого виникла недоїмка, рішенням позивача застосовано штрафні санкції та нараховане пеню. Відповідачем на виконання рішення перераховано суму недоїмки та пені, проте штраф в розмірі 30392,00 грн. не сплачено.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

В судове засідання представник відповідача не зявився, про час ті місце слухання справи повідомлявся належним чином, надіслав до суду телеграму в якій просив відкласти розгляд справи через неможливість забезпечити явку уповноваженого представника в судове засідання через його участь в іншій справі.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, оскільки представник С(Ф)Г "Зоря", належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин не прибув у судове засідання, доказів, які б свідчили про те, що він дійсно з поважних причин не прибув в судове засідання, до суду не надав.

Інститутом представництва не обмежено коло осіб, які можуть бути представниками на основі договору.

Крім того, відповідно до частини 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Оскільки відповідачем у справі є юридична особа, таким чином представляти її інтереси в суді може як законний представник, так і інша особа на підставі договору.

Частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

За таких підстав суд вважає можливим розглянути справу за даної явки на підставі наявних в ній доказів в порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд, дослідивши матеріали справи, повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

СФГ "Зоря" зареєстроване як юридична особа 18 квітня 1996 року Глобинською районною державною адміністрацію Полтавської області, взяте на облік як платник страхових внесків 25 листопада 2009 року.

26 листопада 2009 року Глобинським районним центром зайнятості проведено перевірку відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За результатами перевірки складено акт від 26 листопада 2009 року № 85, в якому відображено порушення строку реєстрації платників внесків, виявлено несплату внесків загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 18 квітня 1996 року до 30 вересня 2009 року, нараховано недоїмку із сплати страхових внесків, штрафні санкції та пеню.

Рішенням позивача про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу від 25 грудня 2009 року зобов'язано позивача сплатити недоїмку в розмірі 31224,06 грн., пеню в розмірі 216,54 грн. та штраф - 30392,00 грн.

Відповідачем вимоги Рішення від 25 грудня 2009 року виконані частково, а рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу від 25 грудня 2009 року оскаржено до суду.

За наслідками судового розгляду постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2010 року в задоволенні позовних вимог СФГ "Зоря" відмовлено, постанова набрала законної сили 20 серпня 2010 року.

Таким чином, Рішення позивача від 25 грудня 2009 року про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу прийняте правомірно, обґрунтовано та відповідно до чинного законодавства.

Глобинський районний центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади, який створено з метою реалізації питань, пов'язаних з регулюванням зайнятості населення, професійною орієнтацією, професійним навчанням та соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян.

Згідно статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", відповідач зареєстрований платником внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до вимог статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" на органи служби зайнятості покладається обов'язок контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат на страхування на випадок безробіття та представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.

Пунктом 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.

Пунктом 3 статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що роботодавці сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання в установах банку коштів на оплату праці.

Статтею 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачає відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків, згідно з якою роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.

Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач має непогашену заборгованість зі сплати штрафу в розмірі 30392,00 грн.

Посилання відповідача на ч.6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI щодо списання штрафу в розмірі 30392,00 грн., суд вважає необґрунтованими, виходячи з наступного.

Згідно частини 6 розділу 8 Закону України "Про збір та облік Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", у разі погашення платником до 01 січня 2011 року заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, що виникла до 01 липня 2010 року, заборгованість зі сплати фінансових санкцій (пені, штрафів) підлягає списанню.

Згідно частини 1 розділу 8 Закону України "Про збір та облік Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" цей Закону набирає чинності з 01 січня 2011 року.

З огляду на викладене, підстав для застосування норм вищевказаного Закону до 01 січня 2011 року немає.

Крім того, законодавством України не врегульовано порядок проведення списання заборгованості відповідно до частини 6 розділу 8 Закону України "Про збір та облік Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та не визначено уповноважений орган, який має проводити списання заборгованості зі сплати фінансових санкцій.

Відповідно до абзацу 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Глобинського районного центру зайнятості до С(Ф)Г "Зоря" про стягнення штрафу обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Глобинського районного центру зайнятості до Селянського (фермерського) господарства "Зоря" про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з Селянського (фермерського) господарства "Зоря" (39062, Полтавська область, Глобинський район, с. Манжелія, код ЄДРПОУ 24387541) на користь Глобинського районного центру зайнятості (ЗКПО 22544083, р/р 37170975900061, МФО 831019, банк одержувача ГУДК у Полтавській області) штраф в розмірі 30392 (тридцять тисяч триста дев'яносто дві) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 26 листопада 2010 року.

СуддяА.О. Чеснокова