Постанова № 12468222, 17.08.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
17.08.2010
Номер справи
2а-6451/10/8/0170
Номер документу
12468222
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 серпня 2010 р.Справа №2а-6451/10/8/0170 (13:43 год.) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіКушнової А.О. , при секретарі Гнатенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Консоль ЛТД"

про стягнення

Представники сторін: не зявились

Суть спору: Державна податкова інспекція в м.Феодосії АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» 541669,21грн. орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Ухвалами суду від 19.05.2010р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.

01.07.2010р. до Окружного адміністративного суду АРКрим від позивача надійшло клопотання про заміну позивача на Феодосійську міжрайонну державну податкову інспекцію у звязку з реорганізацією.

Відповідач явку свого представника у судове засідання 01.07.2010р. не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією. До дня розгляду справи від відповідача надійшло клопотання про відкладення слухання по справі на інший день.

Ухвалою суду від 15.07.2010р. позивача Державну податкову інспекцію в м.Феодосії АР Крим замінено на правонаступника Феодосійську міжрайонну державну податкову інспекцію.

У судовому засіданні 17.08.2010р. позивача надав клопотання про зменшення позовних вимог у звязку з частковою сплатою суми заборгованості у розмірі 75057,54грн. та просив стягнути з відповідача 466611,00грн.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Відзив на адміністративний позов суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

26.04.2007р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» (далі ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД») та Феодосійською міською радою був укладений Договір оренди землі №1476/140-893, відповідно до якого на підставі рішення 16 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 30.03.2007р. Феодосійська міська рада передає, а ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться: АРКрим, м.Феодосія, вул.Сімферопольське шосе,б.42, зона «Сімферопольська», оціночний район №71, кадастровий номер ділянки 01116000000101 00 542 (а.с.12-14).

Строк дії Договору до 21.10.2015р.

Відповідно до вказаного Договору оренди землі орендна плата складає 11964,73грн. за рік.

Таким чином, судом встановлено, що у користуванні ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» на умовах оренди знаходиться земельна ділянка площею 0,2094га.

23.07.2008р. між ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» та Феодосійською міською радою був укладений Договір оренди землі №3265/140-889, відповідно до якого на підставі рішення 33 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 04.07.2008р. №1617 Феодосійська міська рада передає, а ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться: АРКрим, м.Феодосія, Чорноморська набережна, район 2-го міського пляжу, зона «Прибережна» оціночний район №83, кадастровий номер ділянки 01116000000101 30 032 (а.с.15-17).

Строк дії Договору до 27.06.2018р.

Відповідно до вказаного Договору оренди землі орендна плата складає 1025,09грн. за рік.

Таким чином, судом встановлено, що у користуванні ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» на умовах оренди знаходиться земельна ділянка площею 0,0221га.

08.10.2008р. між ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» та Феодосійською міською радою був укладений Договір оренди землі №3956/140-902, відповідно до якого на підставі рішення 30 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 28.03.2008р. №1578 Феодосійська міська рада передає, а ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться: АРКрим, м.Феодосія, вул.В.Коробкова, вул.Десантників, вул.Ціолковського, Адміральський бульвар, зона «Центральна» оціночний район №7, кадастровий номер ділянки 01116000000100 10 227 (а.с.20-22).

Строк дії Договору до 27.06.2018р.

Відповідно до вказаного Договору оренди землі орендна плата складає 257654,37грн. за рік.

Таким чином, судом встановлено, що у користуванні ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» на умовах оренди знаходиться земельна ділянка площею 0,8921га.

15.01.2009р. між ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» та Феодосійською міською радою був укладений Договір оренди землі №3957/140-903, відповідно до якого на підставі рішення 38 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 26.09.2008р. №1747 , 43 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 26.12.2008р. №1933 Феодосійська міська рада передає, а ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться: АРКрим, м.Феодосія, Чорноморська набережна, район «Малої нафтобази», з 01.01.2009р.-зона №22, кадастровий номер ділянки 01116000000101302 52 (а.с.25-27).

Строк дії Договору до 30.06.2016р.

Відповідно до вказаного Договору оренди землі орендна плата складає 297463,73грн. за рік.

Таким чином, судом встановлено, що у користуванні ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» на умовах оренди знаходиться земельна ділянка площею 0,7730га.

Відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009р. від 15.09.2009р. №44859 місячний розмір орендної плати складає 50189,63грн. (а.с.30).

Відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009р. від 12.02.2009р №1567/10 місячний розмір орендної плати складає 26042,80грн. (а.с.32).

Відповідно до уточнюючого розрахунку податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009р. від 15.03.2010р №1970/10 місячний розмір орендної плати складає 27745, 14грн. (а.с.36).

Відповідно до перерахунку податкового зобовязання орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009р. від 15.03.2010р №1971/10 місячний розмір орендної плати складає 26042,80грн. (а.с.37).

Відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010р. від 29.01.2010р. №898/10 місячний розмір орендної плати складає 102552,10грн. (а.с.41).

Відповідно до уточнюючої податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010р. від 15.03.2010р №1964/10 місячний розмір орендної плати складає 104623,02грн. (а.с.46).

Відповідно до перерахунку податкового зобовязання орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010р. від 15.03.2010р №1965/10 місячний розмір орендної плати складає 102552,11грн. (а.с.51).

Судом встановлено, що 14.12.2009р. Державною податковою інспекцією у м.Феодосії АР Крим проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податкового зобовязання по орендній сплаті за земельні ділянки державної і комунальної власності ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» за період з 15.09.2009р. по 06.11.2009р., за результатами якої складений Акт перевірки №3020/15-3/20676633 від14.12.2009р. (а.с.56-57).

Перевіркою встановлені наступні порушення:

- п.п.5.3.1, п.5.3, ст.5 Закону України«Про порядок погашення зобовязання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від21.12.2000р. №2181-III, виявлена несвоєчасна сплата податкового зобовязання по орендній сплаті за земельні ділянки з затримкою на 23,45,52 днів, у результаті чого винесені податкові повідомлення-рішення №0010361503/0 від29.12.2009р. на суму 10700,01грн. та №0010371503/0 від 29.12.2009р. на суму 21574,97грн. (а.с. 63,65).

Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем, про що свідчить поштове повідомлення (а.с.67).

26.02.2010р. Державною податковою інспекцією у м.Феодосії АР Крим проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податкового зобовязання по орендній сплаті за земельні ділянки державної і комунальної власності ТОВ «Фірма «Консоль ЛТД» за період з 15.09.2009р. по 25.02.2010р., за результатами якої складений Акт перевірки №308/15-3/20676633 від26.02.2010р. (а.с.71-72).

Перевіркою встановлені наступні порушення:

- п.п.5.3.1, п.5.3, ст.5 Закону України«Про порядок погашення зобовязання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від21.12.2000р. №2181-III, виявлена несвоєчасна сплата податкового зобовязання по орендній сплаті за земельні ділянки з затримкою на 23,45,52,106,127,136,148 днів, у результаті чого винесено податкове повідомлення рішення №0001721503/0 від15.03.2010р. на суму 190973,47грн. (а.с. 77).

Вказане податкове повідомлення було отримано відповідачем, про що свідчить поштове повідомлення (а.с.79).

Судом встановлено, що ДПІ в м.Феодосії на адресу відповідача надсилалися перша та друга податкові вимоги (а.с.80).

Податкова вимога №1/304 від16.09.2009р. на суму 520589,27грн. була отримана відповідачем 23.09.2009р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (зворотній бік а.с.80).

Друга податкова вимога №2/385 від23.11.2009р. на суму 459036,08грн. була отримана відповідачем 28.11.2009р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (зворотній бік а.с. 80).

Рішенням №39 від 25.12.2009р. про стягнення засобів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу було вирішено здійснити стягнення засобів та продаж інших активів, які знаходяться у власності боржника, а також тих активів, права власності, на які він придбаває в майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків (а.с.82).

Однак, відповідач обовязок по своєчасній сплати сум податків і зборів не виконав.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від04.12.1990р. №509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від21.12.2000р. податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є субєктами владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509 від04.12.1990р. зі змінами та доповненнями завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкового зобовязання по орендній сплаті за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про систему оподаткування» №1251-XII від25.06.1991р. із змінами та доповненнями до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) належить такі також плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).

Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-III (із змінами та доповненнями)є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не сплатив у повному обсязі податковий борг, сплатив лише частину податкових зобовязань у сумі 75057,54грн., не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та доказів про сплату податкової заборгованості у повному обсязі суду не надав.

На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача про стягнення заборгованості в розмірі 466611,67грн. з орендної сплати за земельні ділянки державної і комунальної власності є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

У повному обсязі постанову складено 172.08.2010 року.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» (98100, АРК, м.Сімферополь, вул. Бородіна,б.16; ЕДРПОУ 20676633, банківські рахунки не відомі) 466611,67грн. заборгованість з орендної сплати за земельні ділянки державної і комунальної власності на р/р33211812700024, отримувач: місцевий бюджет м.Феодосії, Управління Державного казначейства в АРКрим, код платежу 13050200, ЄДРПОУ 34740709.

3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кушнова А.О.