ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 серпня 2010 р.Справа №2а-8426/10/8/0170 (11:40 год.) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Гнатенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримавтотранссервіс"
про стягнення
Представники сторін: не з’явились
Суть спору: Феодосійська міжрайонна державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримавтотранссервіс» податкової заборгованості в сумі 59155,57грн.
Ухвалами суду від 02.07.2010р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
05.08.2010р. до Окружного адміністративного суду АРКрим від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив. Про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення.
Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:
юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до витягу державного реєстратора з ЄДР юридичних та фізичних осіб-підприємців, місцезнаходженням позивача є м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 172.
Позивач у адміністративному позові зазначив адресу відповідача як вул. Кечкеметська, 172, м. Сімферополь, на яку судом і відправлялась поштова кореспонденція відповідачу.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою. Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Надіслані на адресу відповідача адміністративний позов з доданими до нього документами, копії ухвал про відкриття провадження в адміністративній справі та про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, судова повістка та памятка про права та обов’язки повернулися до суду з позначкою пошти: «За зазначеною адресою не проживає» (а.с.25).
Враховуючи те, що суд направляв поштову кореспонденцію відповідачу за адресою, зазначеною позивачем у позові, яка є тотожною адресі місцезнаходження відповідача, зазначеній у Витягу з ЄДР юридичних та фізичних осіб-підприємців та поштова кореспонденція, направлена відповідачу за адресою: м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 172 вважається врученою відповідачеві за належною адресою, а такий адресат відповідно сповіщеним належним чином про розгляд справи, через що суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів, які вважає достатніми для розгляду справи по суті.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
11.05.2007р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Кримавтотранссервіс» (далі – ТОВ «Кримавтотранссервіс») та Орджоникидзенською міською радою був укладений Договір оренди землі, відповідно до якого Орджоникидзенська міська рада передає, а – ТОВ «Кримавтотранссервіс» приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: АРКрим, м.Феодосія, смт. Орджонікідзе, район бухти Двуякорна (договір оренди землі від 11.05.2007р. №14-7 до 27.04.2032р., цільове призначення земельної ділянки – розміщення пансіонату) (а.с.18).
Строк дії Договору – до 27.04.2032р.
Таким чином, судом встановлено, що у користуванні ТОВ «Кримавтотранссервіс» на умовах оренди знаходиться земельна ділянка площею 20000 кв.м., розташована за адресою: АРКрим, м.Феодосія, смт. Орджонікідзе, район бухти Двуякорна.
Відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009р. від 13.07.2009р. №33525 та уточнюючого перерахунку №33544 від 13.07.2009р. місячний розмір орендної плати за землю складає 34337,61грн. (а.с.17-21).
Згідно поданих ТОВ «Кримавтотранссервіс» податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2009р., судом встановлено: за декларацією №5096 від 02.02.09р. та №33525 від 13.07.2009р. задекларовані податкові зобов’язання з орендної плати за землю в сумі 59155,57грн., в тому числі: за жовтень 17950,43грн., за листопад 20602,57грн., за грудень 20602,57грн.
Судом встановлено, що Феодосійською міжрайонною державною податковою інспекцією в АР Крим на адресу відповідача надсилалися перша та друга податкові вимоги (а.с.17).
Податкова вимога №1/405 від22.12.2009р. на суму 17950,43грн. не була отримана відповідачем (розміщена на дошці оголошень 05.10.2009р.) та друга податкова вимога №2/146 від26.04.2010р. на суму 59489,78грн. (розміщена на дошці оголошень 06.05.10р.) (а.с. 12-15).
Рішенням №2 від 07.06.2010р. про стягнення засобів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу було вирішено здійснити стягнення засобів та продаж інших активів, які знаходяться у власності боржника, а також тих активів, права власності на які він придбає в майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків (а.с.16).
Однак, відповідач обов’язок по своєчасній сплати сум податкових зобов’язань не виконав.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від04.12.1990р. №509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від21.12.2000р. податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб’єктами владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509 від04.12.1990р. зі змінами та доповненнями завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання по орендній сплаті за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до ст.14 Закону України «Про систему оподаткування» №1251-XII від25.06.1991р. із змінами та доповненнями до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) належить такі також плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-III (із змінами та доповненнями)є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не сплатив у повному обсязі податковий борг, не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та доказів про сплату податкової заборгованості у повному обсязі суду не надав.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача про стягнення заборгованості в розмірі 59155,57грн. з орендної сплати за земельні ділянки державної і комунальної власності є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
У повному обсязі постанову складено 09.08.2010 року.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримавтотранссервіс» (95022, АРК, м.Сімферополь, вул. Кечкеметська,б.172; ЕДРПОУ 34372210) податкову заборгованість у сумі 59155,57грн. на р/р33217815700025, отримувач: місцевий бюджет смт.Орджонікідзе, Управління Державного казначейства в АРКрим, код платежу 13050252, МФО 824026, ЗКПО 34740709.
3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кушнова А.О.