Постанова № 12405141, 17.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.11.2010
Номер справи
2а-14559/10/2670
Номер документу
12405141
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

в порядку скороченого провадження

м. Київ

17 листопада 2010 року                     № 2а-14559/10/2670

За позовомДержавної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України

доПриватного акціонерного товариства «Страхові гарантії України»

про стягнення штрафу в розмірі 8500,00 грн.

Суддя: Кротюк О.В.

Обставини справи:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства «Страхові гарантії України»про стягнення штрафу в розмірі 8500,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачено штрафні санкції, застосовані постановою Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України № СК-421/10-597 від 07.06.2010 у встановлені строки.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що заявлений предмет спору належить розглядати в порядку, встановленому статтею 183-2 КАС України, тобто в порядку скорочено провадження. На виконання вимог ухвали суду від 15.10.2010 відповідач заперечення проти позову не надав.

Вивчивши наявні матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Постановою Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України № СК-421/10-597 від 07.06.2010 за встановлене порушення статті 5 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом», пункту 4 Порядку реєстрації фінансових операцій суб'єктами первинного фінансового моніторингу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 644 від 26.04.2003 і пункту 4.1 розділу 4 Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами, затвердженого розпорядженням Державної комісії регулювання ринків фінансових послуг України від 05.08.2003 № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.08.2003 за № 715/8036, щодо невиконання особою, відповідальною за проведення фінансового моніторингу обов'язку перед здійсненням фінансової операції або не пізніше наступного робочого дня після здійснення перевірити можливість віднесення фінансової операції до такої, яка відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом»підлягає фінансовому моніторингу та у разі виявлення фінансової операції того ж дня провести її реєстрацію, застосовано до Приватного акціонерного товариства «Страхові гарантії України»штраф у розмірі 8500,00 грн.

Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»від 12 липня 2001 року № 2664-III (Далі –2664)встановлює загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг.

Пунктом 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента від 04.04.2003 N 292/2003 (далі - Положення) визначено, що Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України - це спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством. Згідно з підпунктом 3 пункту 4 Положення Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України відповідно до покладених на неї завдань та у межах своєї компетенції здійснює згідно із законами України державне регулювання і нагляд за діяльністю страхових компаній. Комісія має право в межах своїх повноважень здійснювати інспектування та застосовувати заходи впливу.

Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом», що діяв на момент вчинення порушення, регулює відносини у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом, та спрямований на боротьбу з фінансуванням тероризму.

Статтею 5 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом»встановлено, що суб'єкт первинного фінансового моніторингу на підставі та на виконання цього Закону зобов'язаний: забезпечувати виявлення і реєстрацію фінансових операцій, що відповідно до цього Закону підлягають фінансовому моніторингу; надавати Уповноваженому органу інформацію про фінансову операцію, що підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу, не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з моменту її реєстрації.

Порядок реєстрації фінансових операцій суб'єктами первинного фінансового моніторингу постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 N 644 визначає механізм реєстрації суб'єктами первинного фінансового моніторингу фінансових операцій, які відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" (далі - Закон) підлягають фінансовому моніторингу, та подання цими суб'єктами Держфінмоніторингу інформації про такі фінансові операції.

Пунктом 4 Порядку передбачено, що перед здійсненням фінансової операції або не пізніше наступного робочого дня після її здійснення працівник суб'єкта первинного фінансового моніторингу, що забезпечує здійснення фінансової операції або є відповідальним за проведення фінансового моніторингу, з'ясовує можливість віднесення її до такої, що відповідно до Закону підлягає фінансовому моніторингу, та у разі виявлення такої фінансової операції того ж дня проводить її реєстрацію.

Положеннями статті 17 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом»передбачено, що особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законом. У разі невиконання (неналежного виконання) суб'єктом первинного фінансового моніторингу вимог цього Закону до нього може застосовуватися в порядку, встановленому законодавством, штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У випадку відсутності згоди щодо сплати штрафу рішення про накладення штрафу чи у його відмові приймається судом за поданням органу, що регулює діяльність суб'єкта первинного фінансового моніторингу та надає ліцензії або інший спеціальний дозвіл.

З огляду на викладені вище обставини в їх сукупності суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки фінансові санкції застосовано обґрунтовано, відповідачем не надано доказів сплати фінансових санкцій, а рішення про їх застосовування не оскаржено ані в адміністративному, ані в судовому порядку.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхові гарантії України»(01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 18, код ЄДРПОУ 33832772) до Державного бюджету України штраф у розмірі 8500 (вісім тисяч п’ятсот ) грн.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені статтею 186 та набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                                              О.В. Кротюк