Копія< >
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"26" жовтня 2010 р. Справа № 2а-10739/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Мельникова Р.В.
за участю:
секретаря судового засідання - Вороніної І.О. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Лозівська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал", в якому просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" заборгованість до бюджету в сумі 81623,83грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування». Відповідач не виконував обовязок подавати декларації до державних податкових органів відповідно до законів та сплачувати податки і збори в розмірах, у строки та в порядку, визначені законодавством. За вказані порушення законами встановлена відповідальність у вигляді фінансових санкцій. Відповідач самостійно не сплатив суми податків, а також суми фінансових санкцій, накладених на нього Лозівською ОДПІ у Харківській області. Внаслідок цього у відповідача виник податковий борг, який станом на дату звернення до суду з позовом складає 81623,83грн. У звязку з тим, що вказана податкова заборгованість погашена не була, дану суму позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.
26.10.2010 від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі, у якій він повідомляє, що підтримує позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач, належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, у судове засідання свого представника не направив, про причини неявки, всупереч вимогам ч.2 ст.40 КАС України, суд не повідомив, заперечень проти позову не надсилав.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим розглянути справу без участі представників сторін.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" зареєстроване як юридична особа, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.8), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.10) та довідкою з ЄДРПОУ (а.с.9-зворотна сторона). Згідно зі ст.ст.4, 5 Закону України «Про систему оподаткування», відповідач є платником податків і зборів, відповідача взято на облік як платника податків 01.10.2003, про що свідчить довідка (а.с.9).
Судом встановлено, що Лозівською ОДПІ у Харківській області було проведено планову виїзну перевірку ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.09.2009 року.
За результатами перевірки встановлено наступні порушення:
- п.п.12.1.5 п.12.1 ст.12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" №334/94-ВР від 28.12.1994р. (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на суму 34808грн.;
- п.1.5, п.1.6 ст.1, п.п.7.2.6 п.7.2, п.7.8 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР від 03.04.1997року (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на суму 15697грн.;
- п.1.5, п.1.6 ст.1, п.п.7.2.6 п.7.2, п.7.8 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР від 03.04.1997року (зі змінами та доповненнями), в результаті чого завищено від'ємне значення податку на додану вартість по рядку 26 декларації в періоді, що перевірявся на загальну суму 4402грн., в тому числі за вересень 2009 року в сумі 4402грн.;
- п.п.3.1.1, п.п.3.1.3 п.3.1, п.п.3.2.1 п.3.2 ст.3, п.п.4.2.1 п.п."г" пп.4.2.9 п.4.2 ст.4, п.п.8.1.1 п.8.1 ст.8, п.п."а" п.17.2 ст.17, п.п."а" п.19.2 ст.19 Закону України від 22.05.2003року №889-ІУ "Про податок з доходів фізичних осіб" зі змінами та доповненнями, що призвело до заниження податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб за період 2008 року в сумі 1716,04грн.
Вказане відображено в акті про результати перевірки від 01.03.2010 №166/23-304/32643128 (а.с.47-64).
На підставі акта про результати перевірки від 01.03.2010 №166/23-304/32643128 Лозівською ОДПІ у Харківській області були прийняті податкові повідомлення-рішення:
- №0000032328/0 від 13.03.2010 (а.с.21), яким була визначена сума податкового зобовязання відповідача за платежем «податок на прибуток приватних підприємств» у розмірі 51752грн., у тому числі: за основним платежем 34808грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 16944грн.;
- №0000023328/0 від 13.03.2010 (а.с.22), яким була визначена сума податкового зобовязання відповідача за платежем «податок на додану вартість» у розмірі 23545грн., у тому числі: за основним платежем 15697грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 7848грн.;
- №0000101700/0 від 15.03.2010 (а.с.27), яким була визначена сума податкового зобовязання відповідача за платежем «податок з доходів фізичних осіб» у розмірі 5148,12грн., у тому числі: за основним платежем 1716,04грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 3432,08грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані директором ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал", що підтверджується його підписами на корінцях податкових повідомлень-рішень (а.с.21, 22, 27).
21.04.2010 Лозівською ОДПІ у Харківській області було проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" з питання неподання податкової звітності з податку на додану вартість за лютий та березень 2010 року.
Перевіркою встановлено неподання відповідачем декларацій з податку на додану вартість за лютий та березень 2010 року (граничний строк подання 22.03.2010 та 20.04.2010 відповідно), чим порушено п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Наведене зафіксовано в акті про результати перевірки №69/15/32643182 від 21.04.2010 (а.с.24).
На підставі акта про результати перевірки №69/15/32643182 від 21.04.2010 Лозівською ОДПІ у Харківській області було прийняте податкове повідомлення-рішення №0000191502/0 від 05.05.2010 (а.с.23), яким була визначена сума податкового зобовязання відповідача за платежем «податок на додану вартість» за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 340грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення було отримане уповноваженою особою відповідача, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.23).
Відповідачем було подано до Лозівської ОДПІ у Харківській області розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2010 рік (вх.№2326 від 27.02.2010) (а.с.29). Однак, сума податку ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" не була сплачена у повному обсязі, несплачений залишок суми податку складає 642,72грн.
17.05.2010 Лозівською ОДПІ у Харківській області було проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" з питання своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.
Відповідно до висновків акта про результати вказаної перевірки №321/17-28/32643182 від 17.05.2010 (а.с.26), встановлено порушення ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», а саме, несвоєчасно сплачено податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
На підставі акта про результати перевірки №321/17-28/32643182 від 17.05.2010 Лозівською ОДПІ у Харківській області були прийняті податкові повідомлення-рішення:
- №0006441728/0 від 17.05.2010 (а.с.25), згідно з яким ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" зобовязане сплатити штраф у розмірі 321,36грн. за платежем «податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»
- №0006451728/0 від 17.05.2010 (а.с.25-зворотна сторона), згідно з яким ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" зобовязане сплатити штраф у розмірі 0,83грн. за платежем «податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів».
Вказані податкове повідомлення-рішення були отримані директором ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал", про що свідчать його підписи на корінцях податкових повідомлень-рішень (а.с.25).
Відповідачем до Лозівської ОДПІ у Харківській області було подано податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік (вх.№25582 від 09.02.2010), у якому нараховано збір на суму 54,54грн. (а.с.28). Однак, сума збору ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" не була сплачена у повному обсязі, несплачений залишок суми збору складає 3,09грн.
Також відповідачем до Лозівської ОДПІ у Харківській області було подано податковий розрахунок комунального податку за квітень 2009 року (вх.№25588 від 09.02.2010), у якому нараховано податок у сумі 103,70грн. (а.с.30). Однак, сума комунального ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" не була сплачена у повному обсязі, несплачений залишок суми комунального податку складає 101,68грн.
ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" до Лозівської ОДПІ у Харківській області було подано заявку на придбання торгового патенту на право здійснення оптової торгівлі з 01.12.2009 по 30.11.2010 (а.с.31), про що зроблено запис у журналі обліку заявок на придбання торгових патентів юридичних осіб (а.с.33).
Розміри вартості торгових патентів на здійснення торговельної діяльності у м.Первомайський встановлені рішенням Первомайської міської ради Харківської області 29 сесії 5 скликання №364-29/5 від 03.04.2008 та додатком до цього рішення (а.с.32).
Відповідно до облікової картки платника - ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" за платежем «плата за придбання торгового патенту на здійснення оптової торгівлі» (а.с.35), заборгованість із зазначеного платежу становить 320,00грн. (по строку сплати 14.05.2010 та 14.06.2010).
Відповідачу було направлено першу податкову вимогу №1/12 від 15.01.2010 та другу податкову вимогу №2/21 від 15.02.2010 (а.с.36), які були одержані директором ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал", що підтверджується його підписами на корінцях податкових вимог (а.с.36).
Згідно з п.2, 3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.1, 3, 4, 10, 14, 18 ч.1 ст.14 Закону України «Про систему оподаткування», до загальнодержавних належать такі податки і збори (обовязкові платежі), як податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, збір за забруднення навколишнього природного середовища, плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності.
Пунктом 2 ч.1 ст.15 Закону України «Про систему оподаткування» комунальний податок віднесено до місцевих податків.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Підпунктом 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з вимогами п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків. (абз.2 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Підпунктом 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено. що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у розмірах, встановлених цим підпунктом. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Згідно з п.п.17.1.9 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу). Сплата зазначеного штрафу не звільняє платника податків від адміністративної або кримінальної відповідальності та/або конфіскації таких товарів (продукції) або коштів відповідно до закону.
Відповідно до ч.5 ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», оплата вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному, а оплата вартості короткотермінового торгового патенту здійснюється не пізніше ніж за один день до початку здійснення торговельної діяльності. Під час придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату в розмірі вартості торгового патенту за один місяць.
До суду не було подано доказів на підтвердження того, що податкові повідомлення рішення були оскаржені ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" в установленому порядку, тому відповідно до п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання відповідача вважається узгодженим.
Згідно з п.п.5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпункт 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідачем було частково сплачено суму податкового боргу.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач не сплатив суми податку, а також фінансові санкції у повному обсязі, станом на дату розгляду справи податковий борг відповідача становить 81623,83грн., що підтверджується вищевказаними матеріалами справи та розрахунком суми податкового боргу ТОВ "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" (а.с.7).
Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на загальних засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем сума податкового боргу не була сплачена у повному обсязі, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми боргу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 4, 5, 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.9, 14 Закону України «Про систему оподаткування», ст.ст.11, 158-163, 186, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Первомайський харчовий комбінат "Ідеал" (ідент. код 32643182; місцезнаходження: вул.Залізнична, буд.76, м.Первомайський, Харківська обл., 64107; р/р26002000783101, ВАТ Астра Банк, МФО 380548) заборгованість до бюджету в сумі 81623,83грн. (вісімдесят одна тисяча шістсот двадцять три грн. 83коп.), шляхом перерахування вказаної суми на розрахункові рахунки:
- податок на прибуток у сумі 51239,93грн. - р/р №31111009700387;
- податок на додану вартість у сумі 23846,10грн. - р/р №31113029700019;
- комунальний податок у сумі 101,68грн. - р/р №33215828700019;
- податок з власників транспортних засобів у сумі 964,91грн. - р/р №33214807700019;
- збір за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 3,09грн. - р/р №3311332929700397;
- податок з доходів фізичних осіб у сумі 5148,12грн. - р/р №33211800700019;
- плата за торговий патент у сумі 320,00грн. - р/р №31418519700019.
Одержувач Первомайське УДК у Харківській області, код - 24134432, Банк: ГУДКУ у Харківській області, МФО- 851011.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі постанову складено 01 листопада 2010 року.
Суддя (підпис)< >Р.В. Мельников
З оригіналом згідно. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи.< >
Суддя< >Р.В. Мельников< >