Постанова № 12384907, 17.11.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2010
Номер справи
9983/10/2070
Номер документу
12384907
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

17 листопада 2010 р. № 2-а- 9983/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Зінченка А.В.,

при секретарях Король Д.О., Нікітіної О.В.

за участі представників сторін:

Позивача Кішко Д.О.

Відповідача Войтенка В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Шевченківський комбінат хлібопродуктів»до Купянської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області про касування податкового повідомлення рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Шевченківський комбінат хлібопродуктів», звернувся до суду з адміністративним позовом до Купянської обєднаної державної податкової інспекції в Харківській області, в якому просить суд скасувати податкове повідомлення рішення №0000541505/0 від 28.07.2010 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 151993,89 грн. за затримання сплати узгодженої суми податкового зобовязання.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд позов задовольнити та в обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що фахівцями Купянської ОДПІ була проведена документальна невиїзна перевірка з питання несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобовязань Товариства з обмеженою відповідальністю «Шевченківський комбінат хлібопродуктів».

За результатами перевірки було складено акт №105/15-31581728 від 15.07.2010 року, яким встановлена несвоєчасна сплата узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість згідно податкового повідомлення - рішення №0000062310 від 14.10.2009 року, що є порушенням п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та п.п.3 п.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування».

Позивач не згоден з винесеним рішення, вважає його неправомірним та протизаконним, так як податкове зобовязання по податку на додану вартість згідно податкового повідомлення - рішення №0000062310 від 14.10.2009 року на момент проведення невиїзної перевірки з питання несвоєчасної сплати сум податкових зобовязань знаходилось на оскарженні в суді, а тому сума по вказаному повідомленню рішенню була не узгодженою.

Відповідач та його представник в судовому засіданні проти позову заперечували, посилаючись на те, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення, винесене на підставі акту перевірки, прийнято у відповідності з діючим законодавством, а дії перевіряючих відповідали вимогам нормативних актів України.

Суд вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.

Фахівцями Купянської ОДПІ була проведена документальна невиїзна перевірка з питання несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобовязань Товариства з обмеженою відповідальністю «Шевченківський комбінат хлібопродуктів».

За результатами перевірки було складено акт №105/15-31581728 від 15.07.2010 року, яким встановлена несвоєчасна сплата узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість згідно податкового повідомлення - рішення №0000062310/3 від 20.10.2009 року, що є порушенням п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та п.п. 3 п.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування».

На підставі вищезазначеного акту податковим органом 28.07.2010 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0000541505/0, яким позивачу визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 151993,89 грн.

Суд зазначає, що відповідно до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків.

Також суд вказує, що згідно з вимогами п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно пп. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Відповідно до пп.5.2.4 п.5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.

Матеріалами справи підтверджується, що податкове повідомлення рішення №0000062310/3 від 20.10.2009 р., згідно якого позивачу донараховано податкове зобовязання з податку на додану вартість, на момент проведення документальної невиїзної перевірки з питання несвоєчасної сплати суми податкового зобовязання знаходилось на оскарженні в суді, і рішення суду по суті не набрало чинності на той час, а тому сума зобовязання по податковому повідомленню рішенню №0000062310/3 від 20.10.2009 р. була неузгодженою.

Тобто Купянською ОДПІ у Харківській області незаконно та безпідставно винесено податкове повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 151993,89 грн. за затримання сплати узгодженої суми податкового зобовязання.

При зазначених обставинах, суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Шевченківський комбінат хлібопродуктів» правомірні, документально та нормативно обґрунтовані, а тому є такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 4, 7, 11, 70-71, 86, 94, ч.1 ст. 158, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Шевченківський комбінат хлібопродуктів»до Купянської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області про касування податкового повідомлення рішення задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Купянської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області №0000541505/0 від 28.07.2010 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Шевченківський комбінат хлібопродуктів»понесені ним судові витрати в сумі 3 грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі виготовлена 22 листопада 2010 року.

Суддя А.В. Зінченко