ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.11.10Справа №2а-10953/10/11/0170 о 13 годині 16 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю
представника позивача Андрусенка СА., довіреність від 15.07.2010р., відповідача ОСОБА_2, НОМЕР_1,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Сакського міськрайонного центру зайнятості
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Сакський міськрайонний центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення у сумі 10500,00грн.
У судовому засіданні представник позивача зменшив позовні вимоги та просив суд стягнути з відповідача штраф у сумі 9900,00грн.
Представник позивача змінені позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, на задоволенні позову наподягав.
Відповідач позовні вимоги визнав.
Заслухавши представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зареєстрований у Сакському міськрайонного центру зайнятості, у якості платника страхових внесків.
За результатами перевірки відповідача посадовими особами позивача складений акт № 150/ш від 05.11.2009р., яким зафіксовано працевлаштування ФОП ОСОБА_2 громадянки Грузії ОСОБА_4 без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства.
Зазначеним актом до відповідача застосовані штрафні санкції у сумі 12100,00грн. (а.с.9). Акт отриманий відповідачем 25.11.2009р.
Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначені Законом України “Про зайнятість населення” (далі Закон).
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. Зайнятість населення, що проживає на території України, забезпечується державою шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення його потреб у добровільному виборі виду діяльності, стимулювання створення нових робочих місць і розвитку підприємництва.
Згідно з ч. 1 ст.8 Закону громадяни мають право на працевлаштування і вибір місця роботи шляхом звернення до підприємства, установи, організації, особистого селянського господарства, фермерського господарства, іншого роботодавця або при безплатному сприянні державної служби зайнятості.
Відповідно до ст. 18 Закону для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
У складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.
Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 року № 47.
Відповідно до п. 1 вказаного Положення Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (далі - інспекція) входить до складу державної служби зайнятості. Інспекція здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями.
У своїй діяльності інспекція керується Конституцією України, Законом України "Про зайнятість населення", цим Положенням, іншими нормативно-правовими актами і працює у взаємодії з державною податковою адміністрацією, правоохоронними органами, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Таким чином, Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень, а відтак дана справи є справою адміністративної юрисдикції.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону “Про зайнятість населення” роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Порядок видачі, продовження терміну дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства визначається Кабінетом Міністрів України (ч. 3 ст. 8 Закону).
Порядок оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року № 2028 (далі Порядок).
Згідно з п. 1 Порядку дозвіл на працевлаштування оформляється іноземцю або особі без громадянства (далі - іноземець), який має намір займатися в Україні трудовою діяльністю, за умови, якщо в країні (регіоні) відсутні працівники, які спроможні виконувати цей вид роботи, або є достатні обґрунтування доцільності використання праці іноземних фахівців, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України.
Підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання та іноземні суб'єкти господарської діяльності, що діють на території України (далі - роботодавець), можуть використовувати працю іноземців лише за наявності у них дозволів на працевлаштування, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України (п. 2 Порядку).
Відповідно до п. 4 Порядку дозвіл на працевлаштування оформляється і видається Державним центром зайнятості Мінпраці (далі - Державний центр зайнятості) або за його дорученням відповідними центрами зайнятості Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя для роботи на підприємстві, в установі, організації, які запросили іноземця на певну посаду (за фахом).
Згідно ч. 4 ст. 8 Закону України “Про зайнятість населення” у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Порядок накладення штрафу визначається центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі несплати (або відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення провадиться в установленому законом порядку. Кошти від стягнутих штрафів спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідачем самостійно штраф сплачений у сумі 2200,00грн. (а.с.14-17,34-35), у порядку встановленому ст. 71 КАС України доказів сплати штрафу у сумі 9900,00грн. відповідачем суду не надано, а відтак, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Під час судового засідання, яке відбулося 09.11.2010р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. У повному обсязі постанову складено 15.11.2010р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158- 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь Сакського міськрайонного центру зайнятості заборгованість зі сплати штрафу за порушення ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення" у сумі 9900 (дев'ять тисяч дев'ятсо) гривень 00 копійок на р/р 371743305900021 УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026,ЗКПО 20708681, код платежу 50040500.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.