Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.10.10Справа №2а-2379/10/2770
м. Севастополь
10 год. 15 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
судді: Водяхіна С.А.
при секретарі: Єньшиній Н.Б.
за участю представників:
позивача: Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м.Севастополя - Сертакова Світлана Анатоліївна, довіреність № 1985/07-07 від 06.04.2010, посвідчення № 212 від 13.04.10;
відповідача: Установи "24 управління начальника робіт Міністерства Оборони України" - Волкова Сергія Олександровича, довіреність від 09.09.2010 р. № 87, паспорт НОМЕР_3, виданий Ленінським РВ УМВС України в м. Севастополі 30.12.1997 р.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя до Установи "24 управління начальника робіт Міністерства Оборони України" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Установи "24 управління начальника робіт Міністерства Оборони України" про стягнення заборгованості в розмірі 30321,21 грн.
Вказує, відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та згідно з ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.03 зобовязаний був самостійно сплатити суми внесків, однак у встановлений Законом строк суму внесків не сплатив та має заборгованість по страхових внесках, фінансовим санкціям та пені перед позивачем в сумі 31769,18 грн. Просить стягнути з відповідача вказану заборгованість.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідач визнав адміністративний позов повністю, проти задоволення позову не заперечував, пояснів, що заборгованість виникла за результатом несвоєчасного фінансування.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Згідно з ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, встановивши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи, врахував визнання адміністративного позову відповідачем, вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи або інтереси інших осіб, тому позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" № 1058 від 09.07.2003 р. (далі Закон № 1058) Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду. Пенсійний фонд є самоврядною неприбутковою організацією і здійснює свою діяльність на підставі статуту, який затверджується його правлінням. Пенсійний фонд набуває статусу юридичної особи з дня реєстрації статуту в спеціально уповноваженому органі виконавчої влади.
Згідно п. 1 Положення про управління Пенсійного фонду України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 р. № 212/2001 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України. Пенсійний фонд України вносить у встановленому порядку Міністру праці та соціальної політики України пропозиції з питань формування державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування, забезпечує її реалізацію.
Районні у містах управління Пенсійного фонду України, відповідно до Положення "Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах і містах", затвердженого Постановою правління ПФУ від 30.04.2002 р. № 8-2 є органами Фонду, які відповідно до покладених на нього завдань забезпечують додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами вимог законодавства про державне соціальне страхування стосовно пенсійного забезпечення; контролює надходження збору та інших платежів до Фонду застосовують, фінансові санкції, передбачені законом.
Установа "24 управління начальника робіт Міністерства Оборони України" зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м.Севастополя.
Згідно зі статтями 14, 17 Закону №1058, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи є страхувальниками; страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати, у встановлені строки та у повному обсязі страхові внески.
Пунктом 1 частини 8 Заключних положень Закону № 1058 встановлено, що до набрання чинності Закону про спрямування частини страхових внесків у Накопичуваний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених Законом № 1058 і в розмірах, передбачених законом "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400 (далі - Закон України № 400) для відповідних платників збору.
Статтею 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97-ВР від 26.06.1997 р. передбачено розмір страхових внесків для роботодавців підприємств, установ, організацій 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 2% страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати, залежно від суми.
Статтею 20 Закону України № 1058, Розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до ПФУ, затвердженої постановою правління ПФУ від 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663, встановлено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
На підставі розрахунку сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за травень 2010 року сума нарахованих страхових внесків, що підлягають сплаті складає 7882,84 грн., з яких: 7434,95 грн. - збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 447,89 грн. - збір із суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору.
У встановлений законом строк, сума страхових внесків у розмірі 7882,84 грн. на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідачем не сплачена.
Згідно п.8.1 ч.8 Інструкції 21-1, страхові внески в розмірі 7882,84грн. були визнані позивачем недоїмкою, та на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу № Ю-1057 від 05.07.2010 р., яка була отримана відповідачем 09.07.2010 року.
Крім того, за несвоєчасну сплату страхових внесків позивачем неодноразово приймались рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій та нарахування пені, а саме.
Рішенням № 165 від 30.03.2007 до відповідача були застосовані фінансові санкції у розмірі 3087,41 грн. та нарахування пені в розмірі 447,40 грн. З врахуванням сплати пені у сумі 447,40 грн. та часткової сплати фінансових санкцій у сумі 2690,45 грн., сума заборгованості відповідача за рішенням № 165 від 30.03.2007 складає - 396,96 грн.
Рішенням № 553 від 12.09.2007 до відповідача була застосована фінансова санкція по ставці 33,2% - 101,59 грн., по ставці 2% - 9,29 грн. З врахуванням часткової сплати фінансової санкції по ставці 2 % у сумі 8,75 грн., заборгованість за рішенням № 553 від 12.09.2007 складає по ставці 2% - 0,54 грн., по ставці 33,2% - 101,59 грн.
Рішенням № 719 від 30.11.2007 до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 871,86 грн. та нарахована пеня в розмірі 64,99 грн. Нарахована пеня в розмірі 64,99 грн. сплачена у повному обсязі. Таким чином, заборгованість за рішенням № 719 від 30.11.2007 складає 871,86 грн.
Рішенням № 727 від 18.12.2008 до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 3664,61 грн. та нарахована пеня в розмірі 749,55 грн. Нарахована пеня була частково сплачена у сумі 133,94 грн. Заборгованість за Рішенням № 727 від 18.12.2008 складає: з пені - 615,61 грн., з фінансової санкції - 3664,61 грн.
Рішенням № 129 від 26.02.2009 до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 350.68 грн. та нарахована пеня в розмірі 63,12 грн. Нарахована пеня була частково сплачена у сумі - 07,27 грн. Заборгованість відповідача за № 129 від 26.02.2009 складає: з пені - 55,85 грн., з фінансової санкції - 350,68 грн.
Крім того, Рішенням № 274 від 23.03.2009 до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 5042,30 грн. та нарахована пеня в розмірі 996,71 грн. Рішенням № 388 від 25.05.2009 до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 7945,67 грн. та нарахована пеня в розмірі 2168,91 грн. Рішенням № 389 від 25.05.2009 до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 487,29 грн. та нарахована пеня в розмірі 105,72 грн. Рішенням № 430 від 30.06.2009 до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 426,00 грн. та нарахована пеня в розмірі 656,04 грн.
Відповідач отримав вказані рішення, але суми фінансових санкцій та пені за вказаними рішеннями в строки, встановлені законодавством не сплатив.
Таким чином, на час розгляду справи сума боргу відповідача складає 31769,18 грн., з яких: 7434,95 грн. - збір з суми фактичних витрат на оплату праці працівників, 447,89 грн. - збір із суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору, 19287,50 грн. - фінансові санкції, 4598,84 грн. - пеня.
Сума заборгованості підтверджується розрахунками суми заборгованості, картками особового рахунку страхувальника, та відповідачем не оспорюється.
З огляду на зазначене, заборгованість у сумі 31769,18 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, а позовні вимоги - задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України повний текст постанови складений 11.10.2010р.
Керуючись ст. ст. 11, 158-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Установи "24 Управління начальника робіт Міністерства оборони України" (99040, м. Севастополь, вул. Індустріальна, 14А, ЄДРПОУ 22998756, розрахункові рахунки: № 26007035739100 в АКІБ "Укрсиббанк" м. Харків, МФО 351005) на користь управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя заборгованість у сумі 31769,18 грн. в тому числі:
- 30321,21 грн. на р/р № 25608705100212 в МВ № 4548 ВАТ "Ощадбанк", МФО 384027, код ЄДРПОУ 22275002, з яких: збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників - 7434,95 грн., фінансова санкція - 18448,99 грн., пеня - 4437,27 грн.;
- 1447,97 грн. на р/р № 25604705100313 в МВ № 4548 ВАТ "Ощадбанк", МФО 384027, код ЄДРПОУ 22275002, з яких: збір із суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору - 447,89грн., фінансова санкція - 838,51 грн., пеня 161,57 грн.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя< підпис >С.А. Водяхін
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >