< Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.10.10Справа №2а-2715/10/2770 м. Севастополь
12 год. 30 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: судді - Водяхіна С.А., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя доТовариства з обмеженою відповідальністю "Югмонолітспецстрой" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулась з позовом доТовариства з обмеженою відповідальністю "Югмонолітспецстрой" про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій з податку на прибуток підприємств у розмірі 170,00 грн., з податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів у розмірі 137,05 грн., з комунального податку у розмірі 725,75 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням з боку відповідача порядку та термінів сплати штрафних санкцій з податку на прибуток підприємств, узгоджених податкових зобовязань з податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів та комунального податку.
В судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи за відсутністю представника позивача у порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, про причини не прибуття або поважність причин неприбуття суд не повідомив, явку повноважного представника до суду не забезпечив.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 3 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої,апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом;
Згідно з ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
При таких обставинах суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників позивача та відповідача у порядку письмового провадження за наявними у матеріалах справи доказами.
Суд, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якої знаходяться Державні податкові інспекції.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування", платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких відповідно до Закону покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа 05.07.2006 р. (а.с.7-13), та знаходиться на обліку в ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя як платник податків.
01.12.2009 р. ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток ТОВ "Югмонолітспецстрой".
В ході перевірки біли встановлені та зафіксовані в акті перевірки від 01.12.2009 р. №5129/15-1/344002741 порушення ТОВ "Югмонолітспецстрой" вимог п.п. 4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", що виразилося в неподанні відповідачем декларацій з податку на прибуток за 9 місяців 2009 року.
За результатами розгляду матеріалів перевірки та на підставі п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя прийняте податкове повідомлення-рішення від 18.12.2009 р. № 0010681510/0 про застосування до ТОВ "Югмонолітспецстрой" штрафних (фінансових) санкцій за неподання податкових декларацій з податку на прибуток підприємств у розмірі 170,00 грн.
Відповідно до п. 16.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Згідно п.п. 4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Нормою п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст.. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Податкове повідомлення-рішення від 18.12.2009 р. № 0010681510/0 отримано відповідачем 12.01.2010 р.
Підпунктами 1.2 та 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що:
- податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
- податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
В силу п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені даним Законом, визнається сумою податкового боргу.
Проте, відповідач, в строки, передбачені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" своє право на оскарження податкового повідомлення-рішення не використав, обовязок щодо сплати суми штрафних (фінансових) санкцій - не виконав.
Таким чином 25.01.2010 р. сума штрафних (фінансових) санкцій за неподання податкових декларацій з податку на прибуток підприємств у розмірі 170,00 грн. набрала статус податкового боргу, яку відповідач самостійно не погасив.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Так 16.02.2009 р. відповідачем наданий до позивача розрахунок суми податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів, у якій відповідач самостійно визначив до сплати суму податкового зобовязання, підлягаючого до сплати, зокрема: І квартал 2009 р. - 118,75 грн. по строку сплати 15.04.2009 р., ІІ квартал 2009 р. - 118,75 грн. по строку сплати 15.07.2009 р., ІІІ квартал 2009 р. - 118,75 грн. по строку сплати 15.10.2009 р., ІV квартал 2009 р. - 118,75 грн. по строку сплати 15.01.2010 р., а усього 475,00 грн.
Відповідач суму узгодженого податкового зобов'язання у встановлені строки в повному обсязі не сплатив, з врахуванням часткової сплати сума податкового боргу складає 137,05 грн.
Крім того, відповідачем надані до позивача розрахунки комунального податку за лютий 2009 р. за березень 2009 року, у якій відповідач самостійно визначив до сплати суму податкового зобовязання, підлягаючого до сплати, зокрема: за лютий 2009 р. - 370,60 грн. та за березень 2009 р. - 357,00 грн.
Відповідач суму узгодженого податкового зобов'язання у встановлені строки в повному обсязі не сплатив, з врахуванням переплати в розмірі 1,85 грн., сума податкового боргу складає з комунального податку у розмірі 725,75 грн.
На час розгляду справи сума несплаченої відповідачем заборгованість складає: зі штрафних санкцій з податку на прибуток підприємств у розмірі 170,00 грн., з податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів у розмірі 137,05 грн., з комунального податку у розмірі 725,75 грн., що підтверджується звіренням та обліковими картками платника податків.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян, зокрема, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, враховуючи наявність у відповідача заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток підприємств у розмірі 170,00 грн., з податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів у розмірі 137,05 грн., з комунального податку у розмірі 725,75 грн., позовні вимоги Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю "Югмонолітспецстрой" про стягнення вказаної заборгованості підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 3, 11, 122, 128, 158-163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Югмонолітспецстрой" (99059, м. Севастополь, проспект Героїв Сталінграду, буд. 63 оф. 12, код за ЄДРПОУ 34402741, розрахунковій рахунок № 2600701300242 в КРД ТОВ "Укрпромбанк", м. Севастополь, МФО 384834) на користь Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24 код ЄДРПОУ 23443220) в доход Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31111009700006, код платежу 11021000 в ГУДК м. Севастополя, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035612) заборгованість перед бюджетом по штрафним (фінансовим) санкціям з податку на прибуток підприємств у розмірі 170,00 грн.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Югмонолітспецстрой" (99059, м. Севастополь, проспект Героїв Сталінграду, буд. 63 оф. 12, код за ЄДРПОУ 34402741, розрахунковій рахунок № 2600701300242 в КРД ТОВ "Укрпромбанк", м. Севастополь, МФО 384834) на користь Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24 код ЄДРПОУ 23443220) в доход Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33214807700006, код платежу 12020100 в ГУДК м. Севастополя, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035612) заборгованість перед бюджетом з податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів у розмірі 137,05 грн.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Югмонолітспецстрой" (99059, м. Севастополь, проспект Героїв Сталінграду, буд. 63 оф. 12, код за ЄДРПОУ 34402741, розрахунковій рахунок № 2600701300242 в КРД ТОВ "Укрпромбанк", м. Севастополь, МФО 384834) на користь Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24 код ЄДРПОУ 23443220) в доход Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33215828700006, код платежу 16010200 в ГУДК м. Севастополя, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035612) заборгованість перед бюджетом з комунального податку у розмірі 725,75 грн.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя< підпис >С.А. Водяхін
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >