Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2010 р. № 2а-9205/10/370
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого-судді Ланкевича А.З.
за участі секретаря Гіщинської С.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області до Комунального підприємства «Бар’єр»Давидівської сільської ради про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача до бюджету податкову заборгованість на загальну суму 15 614 грн. 02 коп.
Посилається на те, що відповідач, будучи зареєстрованим як суб’єкт підприємницької діяльності, допустив заборгованість перед бюджетом на загальну суму 15 614 грн. 02 коп., в тому числі з податку на додану вартість - 15 564 грн. 72 коп., з комунального податку - 49 грн. 30 коп. Зазначає, що вищенаведена заборгованість виникла на підставі сум вказаних у податкових деклараціях та розрахунках по податку на додану вартість та комунальному податку та на підставі прийнятого позивачем податкового повідомлення-рішення по податку на додану вартість №0002321552/0 від «20»липня 2010 року. Вказує на те, що вищезазначені суми податків є узгодженими та у встановлені законом строки відповідачем до бюджету не сплачені, а відтак визнаються сумою податкового боргу.
Сторони повторно не з’явилися в судове засідання, повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, від представника позивача надійшла заява, в якій він позов підтримує у повному обсязі, посилається на підстави викладені в позовній заяві, просить слухати справу без його участі, а відтак, суд ухвалив здійснювати розгляд справи без участі осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи і надав їм правову оцінку.
Комунальне підприємство «Бар’єр»17 вересня 2002 року зареєстроване в якості суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи Пустомитівською районною державною адміністрацією Львівської області з присвоєнням ідентифікаційного коду в ЄДРПОУ - 32200953, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичої особи №1977 від 17 вересня 2002 року та Довідкою Пустомитівського районного відділу статистики №248.
Згідно довідки про взяття на облік платника податків №16/28-2006 від 18 вересня 2002 року, відповідач взятий Державною податковою інспекцією у Пустомитівському районі Львівської області на вищевказаний облік 18 вересня 2002 року.
Як вбачається з довідки Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області про суми податкового боргу платника податків КП «Бар’єр», у відповідача станом на 15 вересня 2010 року наявна заборгованість перед бюджетом на загальну суму 15 614 грн. 02 коп., в тому числі: з податку на додану вартість –15 564 грн. 72 коп., з яких 15244 грн. –за основним платежем, 300 грн. –штрафні санкції та 20 грн. 72 коп. –пеня; з комунального податку –49 грн. 30 коп., з яких 49 грн. 30 коп. - за основним платежем.
Сума зобов’язання по податку на додану варість та комунальному податку також підтверджуються поданими особисто відповідачем до податкового органу деклараціями з податку на додану вартість за звітні періоди з березня по червень 2010 року і розрахунком комунального податку за І квартал 2010 року та винесеним позивачем податковим повідомленням-рішенням №0002321552/0 від «20»липня 2010 року, яким визначено відповідачу суму штрафу з податку на додану вартість у зв’язку з затримкою сплати податкового зобов’язання в розмірі 300 грн. та яке не оскаржувалось останнім.
Згідно пунктів 1, 11 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: 1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); 11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідно до пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 5.1 ст.5 вищенаведеного Закону передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
В підпункті 5.2.1 п.5.2 ст.5 вищенаведеного Закону закріплено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 вищенаведеного Закону, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позов слід задоволити, стягнувши з відповідача в користь Державного бюджету України узгоджену та несплачену в добровільному порядку у визначений законодавством строк заборгованість в сумі 15614 грн. 02 коп.
На підставі ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати здійснені таким не підлягають до компенсації.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позов задоволити в повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Бар’єр»Давидівської сільської ради в дохід Державного бюджету України заборгованість по податках в розмірі 15 614 (п’ятнадцять тисяч шістсот чотирнадцять) грн. 02 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений вищенаведеним Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий Ланкевич А.З.