Постанова № 12383732, 11.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2010
Номер справи
2а-7882/10/1270
Номер документу
12383732
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 листопада 2010 року Справа № 2а-7882/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Чиркіна С.М.

при секретарі: Лисенко Є.М.

за участю:

представника позивача: Філатова Ю.В. (довіреність № 9/9/10 від 11.01.2010)

відповідач: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, -

В С Т А Н О В И В:

18 жовтня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідача зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 25.04.2002 про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ № НОМЕР_2 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. На податковому обліку в Державній податковій інспекції в Артемівському районі м. Луганська знаходиться з 26.04.2002 за № 2094. Станом на 29 вересня 2010 року відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 1514,34 грн. за такими платежами:

- з податку на прибуток з фізичних осіб у розмірі 995,86 грн. у тому числі податкові зобовязання у сумі 987,55 грн., пеня у сумі 8,31 грн.

- податку на додану вартість у розмірі 518,48 грн. у тому числі податкові зобовязання у сумі 514,29 грн. та пеня 4,19 грн.

Заборгованість утворилась внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань.

Державною податковою інспекцією в Артемівському районі м. Луганська вживалися передбачені чинним законодавством заходи, які не дали позитивного результату.

У звязку з чим позивач просить суд звернути стягнення на активи відповідача на суму податкового боргу по податку на прибуток з фізичних осіб у розмірі 995,86 грн. та податку на додану вартість у розмірі 518,48 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є , орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).

Відповідач приватний підприємець ОСОБА_2, і.к. НОМЕР_1, зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 25.04.2002 про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ № НОМЕР_2 (а.с.6).

В судовому засіданні встановлено, що відповідач як платник податків і зборів перебуває на обліку в державній податковій інспекції в Артемівському районі м. Луганська з 26.04.2002 за № 2094 (а.с.7).

Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі - ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 16.1.1. п.п. 16.1 ст.16 ЗУ №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Абз. а) п.п.16.1.2. вищезазначеного підпункту статті передбачає, що нарахування пені при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом

Згідно п.п.16.4.1., 16.4.2 п. 16.4 ст.16 ЗУ №2181 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

В судовому засіданні встановлено, що приватний підприємець ОСОБА_2 має заборгованість перед бюджетом у розмірі 1514,34 грн. за такими платежами: з податку на прибуток з фізичних осіб у розмірі 995,86 грн. у тому числі податкові зобовязання у сумі 987,55 грн., пеня у сумі 8,31 грн. та податку на додану вартість у розмірі 518,48 грн. у тому числі податкові зобовязання у сумі 514,29 грн. та пеня 4,19 грн., що підтверджується довідкою про суми податкового боргу платника податків (а.с.3) та розрахунком суми податкового боргу (а.с.4).

Враховуючи вищевикладене, податкова заборгованість на загальну суму 1514,34 грн. підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не погашена.

За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

- перша податкова вимога форми «Ф1» № 1/117 від 03.03.2010 була отримана ПП ОСОБА_2 ( а.с.9).

- друга податкова вимога № 2/118 від 05.04.2010 отримана ПП ОСОБА_2 ( а.с.8).

З матеріалів справи вбачається, що позивачем вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п. п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).

Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Ані письмових заперечень, ані доказів, які спростовують доводи позивача, відповідач суду не надав.

Сторонам відомі вимоги статей 69-72 КАС України та наслідки їх невиконання.

З урахуванням вимог п.6 ст. 71 КАС України, суд розглянув справу на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню у повному обсязі.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2, і.к. НОМЕР_1 суму податкового боргу з податку на прибуток з фізичних осіб у розмірі 995,86 грн. (девятсот девяносто пять гривень вісімдесят шість копійок) на користь державного бюджету, код платежу 1102100, отримувач УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 31118009700003, з податку на додану вартість у розмірі 518,48 грн. (пятсот вісімнадцять гривень сорок вісім копійок) на користь державного бюджету, код платежу 14010100, отримувач УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 31110029700003, звернувши стягнення на його активи.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяС.М. Чиркін