Постанова № 12383714, 05.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2010
Номер справи
2а-7773/10/1270
Номер документу
12383714
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 листопада 2010 року Справа № 2а-7773/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонська овочева фабрика» про стягнення суми штрафних санкцій у сумі 17 000,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

13 жовтня 2010 року прокурор м.Краснодона звернувся до Луганського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку ( далі позивач) про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонська овочева фабрика» (далі відповідач) суми штрафної санкції у розмірі 17 000,00 грн.

Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

З матеріалів справи ( а.с.6) вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог ст. 40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.1 глави 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364( далі Положення), а саме ВАТ «Краснодонська овочева фабрика» не розкрило регулярну річну інформацію за 2008 рік, а саме в термін до 30.04.2009 не розмістило в загальнодоступній інформаційній базі даних комісії і не опублікувало в офіційному друкованому виданні та до 01.06.2009 не подало до Комісії. У звязку з чим у відношенні відповідача було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №165 ЛУ від 21.07.2009, згідно якого необхідно у термін до 21.09.2009 усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та до 21.09.2009 розкрити регулярну річну інформацію за 2008 відповідно до вимог Положення.

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.

09 жовтня 2009 року уповноваженою особою Комісії винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів ( а.с.8), в якій зазначено, що інформації щодо виконання розпорядження №165-ЛУ від 21.07.2009 до ЛТУ ДКЦПФР відповідачем надано не було, по теперішній час розпорядження не виконано. Зазначену постанову було направлено відповідачу ( а.с.9).

19 жовтня 2009 року уповноваженою особою Комісії складений Акт № 578 ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Неявка представника ВАТ «Краснодонська овочева фабрика» кваліфікована як відмова від писання акту( а.с.10).

Акт про правопорушення на ринку цінних паперів одночасно з постановою про розгляд справи було направлено товариству ( а.с.12).

Пункт 8 ч.1 ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (зі змінами і доповненнями згідно ЗУ № 801 від 25.12.2008) передбачає, що за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою № 578 ЛУ від 29.10.2009 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 1 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 17000, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України.

Постанова № 578 - ЛУ від 29.10.2009 направлялася відповідачу, що підтверджується матеріалами справи (а.с.14).

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Згідно із ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Частиною 3 ст.11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.

Враховуючи те, що до 03 серпня 2010 року статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлювався річний строк для звернення до адміністративного суду за захистом порушених прав та те, що постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів була винесено до набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VІ, суд вважає за необхідне при прийнятті рішення щодо пропуску строку звернення до суду позивачем застосувати норму ч. 2 ст. 99 КАС України, якою встановлено річний строк звернення до суду.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Поновити позивачу строк звернення до суду.

Позовні вимоги прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонська овочева фабрика» про стягнення суми штрафних санкцій у сумі 17 000,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонська овочева фабрика» (94484, Луганська обл., Краснодонський район, с. Орджонікідзе , 20, код ЄДРПОУ 05440653) суму штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн.( сімнадцять тисяч) в дохід Державного бюджету України р/р 31117106700134 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013,код 24048922, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяС.М. Чиркін