Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №2.19.8
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 жовтня 2010 року Справа № 2а-7185/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Чиркіна С.М.,
при секретарі Лисенко Є.М.,
за участю сторін:
від позивача Скляренко О.С. (довіреність № 01/4-10-662 від 29.12.2009),
від відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Луганська справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Первомайськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Інформаційно обчислювальний центр» до Управління пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області про визнання протиправним рішення № 239 від 17.05.2010 про застосування фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
20.09.2010 позивач ДП «Первомайськвугілля» в особі ВП «Інформаційно обчислювальний центр» звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області про визнання протиправним рішення № 239 від 17.05.2010 про застосування фінансових санкцій, в обґрунтування якого послався на наступне.
Рішенням УПФУ в м. Стаханові Луганської області від 17.05.2010 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків відносно ВП «Інформаційно обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» страхувальнику нараховано штраф у розмірі 1333,17 грн. та пеню у розмірі 5973,65 грн., у рішенні вказано період нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату страхових внесків та пені з 16.07.2009 по 29.04.2010. Зазначене рішення було винесене до моменту прийняття рішення про списання заборгованості по страховим внескам № 4 від 13.07.2010 згідно положень ст.57 Закону України «Про державний бюджет України на 2010 рік» № 2154, який набрав чинності з 30.04.2010.
Після набрання чинності з 30.04.2010 Законом № 2154 про списання недоїмки зі страхових внесків, яким було встановлено Пенсійному фонду списати недоїмку із страхових внесків, що не погашена станом на 01.03.2010, відповідачем у порушення інтересів позивача було безпідставно віднесено частину сплати у розмірі 21662,35 грн., яка проводилася позивачем 29.04.2010 платіжним дорученням № 2681 за зобовязаннями березня 2010 року, тобто на непогашену недоїмку станом на 01.03.2010, яка повинна списатися; у звязку з віднесенням одноособово відповідачем вищевказаних поточних платежів у розмірі 21662,35 грн. на погашення недоїмки за зобовязаннями червня вересня 2009 року, що повинні списатися, за прострочення сплати вказаної недоїмки були нараховані штраф та пеня.
Позивач вважає оскаржуване рішення незаконним, оскільки Законом № 2154 було зобовязано Пенсійний фонд списати недоїмку із страхових внесків та боргу з фінансових санкцій, що не погашена станом на 01.03.2010, недоїмка за червень вересень 2009 року на момент винесення рішення не була фактично списана тільки через те, що механізм застосування вказаної норми закону було встановлено лише Постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2010 № 484. Крім того, у відповідача були відсутні законні підстави для віднесення сплати у розмірі 21662,35 грн., яка проводилася позивачем 29.04.2010 платіжним дорученням № 2681 за зобовязаннями березня 2010 року в сумі 22176,00 грн. на погашення недоїмки за зобовязаннями із страхових виплат червня вересня 2009 року, тобто на непогашену недоїмку станом на 01.03.2010. Вказана недоїмка, на сплату якої одноособово відповідачем були проведені дії з перерозподілу коштів, з моменту набрання чинності Законом № 2154 з 30.04.2010 вважалася підлягаючою списанню, і дії відповідача з приводу погашення списаної недоїмки шляхом перерозподілу коштів, які сплачувалися позивачем за поточними зобовязаннями 2010 року.
На підставі викладеного позивач просить суд:
1)визнати протиправним рішення № 239 УПФУ в м. Стаханові Луганської області від 17.05.2010 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду у відношенні ВП «Інформаційно обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» (код ЄДРПОУ 35630197) в частині нарахування фінансових санкцій у вигляді пені у розмірі 5954,19 грн. та штрафу у розмірі 1270,38 грн., які були нараховані відповідачем через одноособове погашення відповідачем шляхом перерозподілу поточної сплати позивача за страховими внесками на недоїмку із страхових внесків червня вересня 2009 року, яка підлягала списанню з набранням чинності Законом № 2154 з 30.03.2010;
2)зобовязати відповідача вчинити дії, а саме внести зміни до особового рахунку платника страхового збору ВП «Інформаційно обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» в частині внесення відомостей:
-про сплату страхових внесків за зобовязаннями березня 2010 року на суму 21662,35 грн., яка проводилась позивачем платіжним дорученням № 2681 від 29.04.2010 в сумі 22176,00 грн. та скоригувати нарахування пені за прострочення сплати страхових внесків за березень 2010 року;
-про зменшення нарахованих штрафних санкцій у вигляді пені у розмірі 5954,19 грн. та штрафу у розмірі 1270,38 грн. за прострочення сплати недоїмки червня вересня 2009 року.
У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги, просив визнати протиправними дії відповідача щодо перерозподілення коштів у розмірі 21662,35 грн., сплачених ДП «Первомайськвугілля» платіжним дорученням № 2681 від 29.04.2010 у загальній сумі 22176,00 грн. за поточними зобовязаннями березня 2010 року, які є коштами державного бюджету України, та зобовязати відповідача вчинити дії, а саме внести зміни до особового рахунку платника страхового збору ВП «Інформаційно обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» в частині внесення відомостей про сплату страхових внесків за зобовязаннями березня 2010 року на суму 21662,35 грн., яка проводилася позивачем платіжним дорученням № 2681 від 29.04.2010 в сумі 22176,00 грн. та скоригувати нарахування пені за прострочення сплати страхових внесків за березень 2010 року.
Ухвалою від 21 вересня 2010 року позивачу поновлено строк звернення до суду.
Представник відповідача управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області в ході судового розгляду справи позовні вимоги не визнав, в своїх запереченнях послався на наступне.
Позивачем пропущено місячний строк для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення субєкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлений статтею 99 КАС України та не наведено вагомих причин їх пропуску. Крім того, позивач просить визнати протиправним рішення УПФУ в м. Стаханові Луганської області № 239 від 17.05.2010, постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2010 № 484 передбачено списання сум фінансових санкцій і пені, неузгоджені з платниками, за якими вимоги щодо їх сплати та рішення про їх застосування прийняті до 01.03.2009.
На підставі викладеного, представник відповідача просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 р. № 1261, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, організовує роботу з ведення персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та автоматизованого оброблення інформації у системі Пенсійного фонду України, проводить збирання, акумулювання та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 страхувальниками є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно до п.17 ст.106 Закону №1058 від імені виконавчих органів Пенсійного фонду розглядати справи про правопорушення і накладати фінансові санкції та адміністративні стягнення мають право директор виконавчої дирекції Пенсійного фонду, його заступники, начальники головних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, начальники управлінь Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах, а в разі їх відсутності - заступники начальників цих управлінь, на підставі документів, що свідчать про вчинення правопорушення.
Судом встановлено, що позивач ДП «Первомайськвугілля» зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності юридична особа виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 31.03.2003 за № 1388120 0000 000004 (а.с.7), Відокремлений підрозділ «Інформаційно обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» не є юридичною особою, представляє і реалізує свої цілі в межах Положення (а.с.8-9) та статуту ДП «Первомайськвугілля».
Рішенням УПФУ в м. Стаханові Луганської області від 17.05.2010 № 239 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, до ВП «Інформаційно обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» застосовано штраф у сумі 1333,17 грн. та нарахування пені у сумі 5973,65 грн. за період з 16.07.2009 по 29.04.2010, які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягали перерахуванню на рахунки УПФУ в м.Стаханові Луганської області в сумі 7224,57 грн. на рахунок № 25604312739 МФО 304665 ЄДРПОУ 21792465, в сумі 82,25 грн. на рахунок № 25603313739 МФО 304665 ЄДРПОУ 21792465 (а.с.11).
Відповідно до ч.6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, є календарний місяць.
Відповідно до ч.2 ст.106 Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно ч. 8 ст.106 Закону, на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.2 ч. 9 ст. 106 Закону, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Частина 12 ст. 106 Закону передбачає, що нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до ч.13 ст.106 Закону, про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідно до ч.15 ст.106 Закону, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
П.п.2.1.1 п.2.1 п.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663, передбачено, що платниками страхових внесків є, зокрема, страхувальники - роботодавці: підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).
П.п.5.1 п.5 Інструкції регламентує порядок обчислення і строки сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування платниками, визначеними підпунктами 2.1.1, 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції, зокрема, встановлено, що обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1, 4.2, 4.5 цієї Інструкції, на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу).
Відповідно до п.п.5.1.4 п.5.1 п.5 Інструкції, нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідно до п.9 Інструкції, до страхувальників за порушення норм законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яке контролюється органами Пенсійного фонду, застосовуються фінансові санкції відповідно до Закону. Фінансові санкції застосовуються органами Пенсійного фонду до страхувальників, визначених підпунктами 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3 та 2.1.5 пункту 2.1 цієї Інструкції.
Згідно п.п.9.3.2 п.9.3 п.9 Інструкції, у разі, коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
- при затримці їх сплати у строк до 30 календарних днів включно, - 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум;
- при затримці їх сплати у строк до 90 календарних днів включно, - 20 відсотків зазначених сум;
- при затримці їх сплати понад 90 календарних днів, - 50 відсотків зазначених сум.
При цьому складається рішення за формою згідно з додатком 14.
Відповідно до п.п.10.1 п.10 Інструкції, на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником.
Відповідно до п.10.5-10.6 Інструкції, рішення про нарахування пені посадові особи органів Пенсійного фонду виносять одночасно з прийняттям рішення про застосування фінансових санкцій, зазначених у підпункті 9.3.2 пункту 9.3 цієї Інструкції за формою згідно з додатком 14 цієї Інструкції, яке протягом трьох робочих днів із дня його винесення надсилається страхувальнику з повідомленням про вручення. Суми пені підлягають сплаті страхувальником чи банком протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення або можуть бути оскаржені до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного органу Пенсійного фонду, посадовими особами якого прийнято це рішення. Оскарження рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі.
Згідно п.10 Інструкції, пеня розраховується за формулою: Y = S х K х 0,1%, де Y - сума пені, що нараховується на фактично погашену суму недоїмки зі сплати страхових внесків та фінансових санкцій (округлюється до другого знака після коми); S - фактично погашена сума недоїмки зі сплати страхових внесків та фінансових санкцій; K - кількість днів прострочення платежу; 0,1% - ставка для нарахування пені, згідно з частиною 8 статті 106 Закону.
Як вбачається з розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку 4%, 32%, 42% ВП «ІОЦ» ДП «Первомайськвугілля»:
- станом на 16.07.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 2315,11 грн., 29.04.2010 було сплачено 2315,11 грн., тобто затримка сплати склала 287 календарних днів, тому нараховано пеню в розмірі 664,44 грн. (2315,11 грн. х 287 днів х 0,1%);
- станом на 28.07.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 17333,12 грн., 29.04.2010 було сплачено 17333,12 грн., тобто затримка сплати склала 275 календарних днів, тому нараховано пеню в розмірі 4766,61 грн. (17333,12 грн. х 275 днів х 0,1%);
- станом на 07.08.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 1974,12 грн., 29.04.2010 було сплачено 1974,12 грн., тобто затримка сплати склала 265 календарних днів, тому нараховано пеню в розмірі 523,14 грн. (1974,12 грн. х 265 днів х 0,1%);
- станом на 28.07.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 12703,83 грн., 29.04.2010 було сплачено 12703,83 грн., тобто затримка сплати склала 275 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 1270,38 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати понад 90 календарних днів).
Як вбачається з розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку 1-5% ВП «ІОЦ» ДП «Первомайськвугілля», станом на 29.03.2010 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 627,88 грн., 29.04.2010 було сплачено 627,88 грн., тобто затримка сплати склала 31 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 62,79 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати від 30 до 90 календарних днів) та пеню в розмірі 19,46 грн. (627,88 грн. х 31 день х 0,1%).
При цьому з матеріалів справи вбачається, що позивачем 29.04.2010 платіжним дорученням № 2681 сплачено 22176,00 грн. та зазначено призначення платежу: «101, перер. збір на пенс. страх. 33,2% - 21956,00 грн., 4% - 220 грн. нарах. на ФОП з з/п за березень 2010 року, КЕКВ 1310 ИВЦ (а.с.13), тобто відповідачем фактично здійснено перерозподіл сум на погашення заборгованості минулих періодів, яка виникла в тому числі до 01 березня 2010 року.
Відповідно до ст.57 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» № 2154-VI від 27.04.2010, Пенсійному фонду України списати недоїмку із страхових внесків, заборгованість з відшкодування пільгових пенсій (в тому числі витрат на їх доставку) та борг з фінансових санкцій та пені, що не погашені станом на 1 березня 2010 року на вугле- та торфодобувних підприємствах, які входять до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України. На суму списаної заборгованості цих підприємств списати заборгованість Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, шляхом віднесення усіх сум на взаєморозрахунки з бюджетом з подальшим відновленням єдиного казначейського рахунку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Період, за який списано недоїмку із страхових внесків, обліковується в системі персоніфікованого обліку внесків як період, за який сплачено страхові внески у повному обсязі.
Відповідно до п.2 Положення про списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими з єдиного казначейського рахунку, на суму списаної заборгованості вугле та торфодобувним підприємствам», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2010 № 484, органи Пенсійного фонду України визначають суму заборгованості підприємств за даними карток особових рахунків платників. До суми заборгованості включаються також суми штрафів та пені, які були розстрочені, суми страхових внесків, донараховані органами пенсійного фонду за результатами перевірки, та суми фінансових санкцій та пені, неузгоджені з платниками, за якими вимоги щодо їх сплати та рішення про їх застосування прийняті до 1 березня 2010 року.
Рішенням УПФУ в м. Стаханові Луганської області № 4 від 13.07.2010, позивачеві відповідно до ст.57 Закону № 2154 та Порядку № 484, списано заборгованість перед Пенсійним фондом України у сумі 193715,01 грн., повідомлення про списання направлено позивачеві 13.07.2010 за № 11485/031-08 (а.с.12).
Таким чином, заборгованість зі страхових внесків, за несвоєчасну сплату яких нараховано штрафні санкції в загальному розмірі 5954, 19 грн. та пеню в сумі 1270,38 грн. оскаржуваним рішенням, виникла 16.07.2009, 28.07.2009 та 07.08.2009, тобто до 01 березня 2010 року, і підлягала списанню відповідно до ст.57 Закону № 2154, але не була списана у звязку з відсутністю порядку списання заборгованості.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 94, 159-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Уточнені позовні вимоги Державного підприємства «Первомайськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Інформаційно обчислювальний центр» до Управління пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправними дії відповідача щодо перерозподілення коштів у розмірі 21662,35 грн., сплачених ДП «Первомайськвугілля» платіжним дорученням № 2681 від 29.04.2010 у загальній сумі 22176,00 грн. за поточними зобовязаннями березня 2010 року, які є коштами державного бюджету України.
Зобовязати відповідача вчинити дії, а саме внести зміни до особового рахунку платника страхового збору ВП «Інформаційно обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» в частині внесення відомостей про сплату страхових внесків за зобовязаннями березня 2010 року на суму 21662,35 грн., яка проводилася позивачем платіжним дорученням № 2681 від 29.04.2010 в сумі 22176,00 грн. та скоригувати нарахування пені за прострочення сплати страхових внесків за березень 2010 року.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 26 жовтня 2010 року.
СуддяС.М. Чиркін