Постанова № 12335271, 04.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.11.2010
Номер справи
2а-16477/09/2670
Номер документу
12335271
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

04 листопада 2010 року 11:30 № 2а-16477/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Блажівської Н. Є., при секретарі судового засідання Миколаєнко І. О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Київської транспортної прокуратури

в інтересах держави в особі

Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України доТовариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Альфа ГАЗ» простягнення штрафних санкцій У судовому засіданні 4 листопада 2010 року відповідно до пункту 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину Постанови. О Б С Т А В И Н И С П Р А В И Київська транспортна прокуратура в інтересах держави в особі Головної держаної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України (надалі також «Позивач») звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Альфа ГАЗ»(надалі також «Відповідач», «ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ») та, з урахуванням уточнення позовних вимог, просила стягнути з ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ»фінансову санкцію штраф у сумі 3 400 грн. до Державного бюджету України, на рахунок 31117106700011 в УДК у Шевченківському районі міста Києва МФО 820019 код ЄДРПОУ 26077968, код платежу 21081100 адмін. штрафи.

Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на час розгляду справи ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ» має заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 3400 грн., яка виникла внаслідок порушення Відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яка всупереч вимогам чинного законодавства України, на сьогоднішній день є непогашеною.

Як зазначили в судовому засіданні представники прокуратури та Позивача, у результаті проведеної посадовими особами Відповідача 27 серпня 2009 року перевірки транспортного засобу ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ», було встановлено порушення вимог чинного законодавства про автомобільний транспорт, про що складено відповідний акт, на підставі якого керівник територіального управління Головної автомобільної інспекції у місті Києві, розглянувши справу і згідно з наявними підставами 20 жовтня 2010 року ухвалив постанову №090804 про застосування до Відповідача фінансових санкцій.

Накладену фінансову санкцію, як вказав представник Позивача, Відповідачем у визначений постанові пятнадцятиденний термін після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету не було перераховано. Відповідач у добровільному порядку не сплатив суму штрафу і не оскаржив постанову про застосування фінансових санкцій.

Крім того, представник прокуратури також зазначив про те, що діями Відповідача порушено загальнодержавні інтереси, оскільки автомобільний транспорт є стратегічно важливою галуззю народного господарства країни, а відповідно до вимог чинного законодавства України порушення загальнодержавних інтересів є підставою для звернення прокурора до суду.

Відповідач ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ», явку уповноваженого представника до суду не забезпечило, заперечень проти позову суду не надало, про дату та час судового засідання повідомлено належним чином за адресою, вказаною в довідці є ЄДРПОУ.

Відповідно до пункту 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідно до частини 2 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Таким чином, керуючись вимогами частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд вирішує справу на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника прокуратури та представника Позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про автомобільний транспорт», Законом України «Про прокуратуру», Положенням про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року № 1190, Положенням про територіальні органи Головної автомобільної транспортної інспекції у місті Києві, затвердженим Наказом Міністерства транспорту і звязку від 16 травня 2005 року № 37, Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженим Постановою Кабінету міністрів України від 26 листопада 2006 року № 1567.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначено Законом України «Про автомобільний транспорт»(надалі також «Закон»).

Автомобільний транспорт це галузь транспорту, яка забезпечує задоволення потреб населення та суспільного виробництва у перевезеннях пасажирів та вантажів автомобільними транспортними засобами (стаття 1 Закону).

Статтею 6 Закону визначено, що центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.

Статтею 60 Закону визначено відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Так, абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону визначено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з частиною 4 статті 60 Закону від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Пунктом 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті від 8 вересня 2004 року № 1190 (надалі також «Положення») визначено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту і звязку і йому підпорядковується.

Згідно з пунктом 5 Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування щодо їх відповідності вимогам законодавства про автомобільний транспорт.

Положенням про територіальні орган Головної автомобільної транспортної інспекції у місті Києві, затвердженим наказом Міністерства транспорту і звязку від 16 травня 2005 року № 37 визначено, що територіальні управління Головної автомобільної транспортної інспекції у місті Києві мають право перевіряти додержання субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт; проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування щодо їх відповідності вимогам законодавства про автомобільний транспорт (пункт 6).

Пунктом 2 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2006 року № 1567 (надалі також «Порядок») визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція та її територіальні управління.

Згідно з пунктом 21 Порядку, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посланням на порушену норму.

Відповідно до пункту 25 Порядку справа про порушення має розглядатися у органі державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання.

Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа субєкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи субєкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосовування фінансових санкцій (пункти 26 і 27 Порядку).

Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти дні після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

27 серпня 2009 року о 10 год. 45 хв. державними інспекторами Головного управління Головавтотрансінспекції у місті Києві Харківським Ю.О. та Завальним Д.Ю. складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (а. с. 10) на окремо визначеній ділянці дороги у місті Києві по Брест-Литовському шосе, проспекту Перемоги 138. Перевірено транспортний засіб марки Богдан, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3, водій ОСОБА_6, номер дорожнього листа 0693112 від 1 серпня 2009 року, серія і номер картки НОМЕР_4 (дійсна до 31 липня 2012 року); транспортний засіб належить ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ», що знаходиться у АДРЕСА_1.

Внаслідок проведеної перевірки виявлено порушення законодавства при наданні послуг з вантажних перевезень, а саме порушення абзацу 3 статті 60 Закону «Про автомобільний транспорт»надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення належних документів, а саме неоформлення дорожнього листа.

Повідомленням вих. № 4024 від 28 вересня 2009 року Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у місті Києві повідомило ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ»про розгляд справи про порушення вимог законодавства, норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільних транспортом, яке відбудеться 20 жовтня 2009 року в приміщенні територіального управління автомобільної інспекції в місті Києві за адресою: місто Київ, проспект Перемоги, 57 (10-й поверх). Попререджено, що при незявленні справу буде розглянуто без участі представника ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ».

20 жовтня 2009 року заступником начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у місті ОСОБА_1 Матусевичем розглянуто справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ»у місті Києві за АДРЕСА_2.

За наслідком розгляду справи Позивачем прийнято Постанову про застосування фінансових санкцій № 090804 від 20 жовтня 2009 року (а. с. 8), якою до Відповідача за порушення законодавства про автомобільний транспорт (абзац 3 частини 1 статті 60 Закону) застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 гривень.

Повідомленням № 4849 від 22 жовтня 2009 року Відповідачу для добровільного виконання відправлено Постанову про застосування фінансових санкцій від 20 жовтня 2009 року № 090804. У повідомлені також зазначено, що накладена санкція повинна бути перерахована на визначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання її копії, про що необхідно повідомити територіальне управління Головавтотрансінспекції у місті Києві.

Актом Територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області № 179622 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом зафіксовано порушення Відповідачем (як власником автомобіля ДАФ XF 95.430, номерний знак НОМЕР_2) вимог законодавства про автомобільний транспорт надання послуг по перевезенню вантажів без оформлення ліцензійної картки, чим порушено статтю 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Повідомленням № 201 від 19 січня 2010 року ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ»повідомлено про розгляд справи про порушення вимог законодавства, норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом.

Постановою Територіального управління Головавтотрансінспекції про застосування фінансових санкцій № 105199 від 9 лютого 2010 року за порушення законодавства про автомобільний транспорт застосовано до ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ»фінансові санкції в сумі 1700 грн.

Як зазначив представник Позивача в судовому засідання у визначений чинним законодавством України строк Відповідачем не було сплачено суми штрафних санкцій, як і не оскаржено постанови про застосування фінансових санкцій у встановленому законом порядку.

Оцінюючи подані представником Позивача докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу свої вимог і заперечень, Суд звертає увагу на наступне.

Відповідачем, який належним чином повідомлений про дату та час судового засіданні, не було надано Суду жодних доказів, які б спростовували висновок Позивача про порушення ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ» законодавства про автомобільний транспорт, як і не надано доказів на підтвердження оскарження постанов про застосування фінансових санкцій.

Крім того, як підтверджується матеріалами справи, суму визначених фінансових санкцій Відповідачем в добровільному порядку не сплачено.

З огляду на встановлене, Суд вважає, що дії посадових осіб Головної держаної інспекції на автомобільному транспорті були вчинені на підставі, у межах та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України та із дотриманням інших критеріїв, передбачених частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відтак, проаналізувавши матеріали справи та вимоги чинного законодавства України, Суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та доводів представника Позивача.

Вивчивши матеріали справи, враховуючи те, що Відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив суми фінансових санкцій в розмірі 3400,00 грн., доказів погашення Відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надав, Суд встановив, що загальна заборгованість ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ» перед бюджетом складає 3400,00 грн.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Докази, які б спростовували доводи Позивача, в матеріалах справи відсутні.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, Суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 99, 100, 158, 159, 160, 161, 162, 163 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

П О С Т А Н О В И В

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ТОВ «Інвест Альфа ГАЗ»фінансову санкцію штраф у сумі 3400 грн. до Державного бюджету України, на рахунок 31117106700011 в УДК у Шевченківському районі міста Києва МФО 820019 код ЄДРПОУ 26077968, код платежу 21081100 адміністративні штрафи.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, визначені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н. Є. Блажівська