Постанова № 12291651, 08.11.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2010
Номер справи
2а-346/10/1870
Номер документу
12291651
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2010 р. справа № 2а-346/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бондаря С.О.

за участю секретаря - Бабаніної О.В.

представника позивача - Богатиренко С.І.

представника відповідача - Клочко С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Сумський центр здоров'я" про примусове виконання рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області звернулася до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Сумський центр здоров'я" (далі по тексту - відповідач, ТОВ "Сумський центр здоров"я") про стягнення економічних санкцій в сумі 827 грн. 94 коп. Свої вимоги мотивує тим, що під час позапланової перевірки ТОВ "Сумський центр здоров"я" були встановлені порушення, а саме: відповідачем завищено граничний рівень торгівельної надбавки при реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення, що придбаваються комунальними закладами за бюджетні кошти за період з 06.04.2009 року по 07.04.2009 року. Сума додаткової виручки становила 275 грн. 98 коп. В добровільному порядку економічні санкції відповідачем не сплачені, тому позивач просить суд стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 827 грн. 94 коп.

Представник позивача Богатиренко С.І. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Представник відповідача Клочко С.В. позовних вимог не визнала, обґрунтовуючи свою позицію тим, що відсутні порушення при формуванні ціни на лікарські засоби, оскільки в повній мірі були дотримані встановлені законодавством вимоги.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що в період з 26.08.2009 року по 27.08.2009року Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області була проведена позапланова перевірка ТОВ "Сумський центр здоров"я" з питань виконання припису про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.

За результатами даної перевірки був складений акт №274 від 27.08.2009року /а.с.4-5/.

З акту перевірки вбачається, що ТОВ "Сумський центр здоров"я" порушено вимоги Постанови КМУ №955 від 17.10.2008р. в частині завищення граничного рівня торгівельної надбавки 10% при реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення, що придбаваються комунальними закладами за бюджетні кошти за період з 06.04.2009 року по 07.04.2009 року. Сума додаткової виручки становила 275 грн. 98 коп.

На підставі вказаного акту Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області винесено рішення №79 від 03.09.2009 року про вилучення у ТОВ "Сумський центр здоров"я" 275 грн. 98 коп. та стягнення штрафу в розмірі 551 грн. 96 коп. /а.с.9/.

Не погодившись з рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області ТОВ "Сумський центр здоров"я" оскаржило його в судовому порядку.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2010 року в задоволенні позовних вимог ТОВ "Сумський центр здоров"я" до Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області про визнання рішень про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін протиправними та їх скасування було відмовлено.

Харківським апеляційним адміністративним судом було встановлено, що згідно акту перевірки №274 від 27 серпня 2009 року внаслідок продовження вчинення порушення державної дисципліни цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, товариством від реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення, що придбавалися державними та комунальними закладами охорони здоров"я за бюджетні кошти, за цінами, сформованими з завищеним рівнем торговельної надбавки в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року №955, за період з 06.04.2009 року по 07.04.2009 року отримана незаконна додаткова виручка в сумі 275 грн. 98 коп.

Згідно ст.2 Закон України "Про ціни і ціноутворення" дія Закону поширюється на всі підприємства і організації, незалежно від форм власності, підпорядкованості і методів організації праці та виробництва.

Відповідно до ст. 8 вказаного Закону, державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення державних фіксованих цін (тарифів) та граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів. Урядом України можуть вводитись інші методи державного регулювання цін і тарифів.

Указом Президента України від 03.12.2008року №1139/2008 "Про зупинення дії постанов Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 року №827 і №837, від 17.10.2008року №955 та від 19.11.2008 року №1022" зупинено дію, зокрема, постанов Кабінету Міністрів України від 17.10.2008року №955 "Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення" та від 19.11.2008 року №1022 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року №837 і від 17 жовтня 2008 року №955".

Вказаний Указ Президента України включено до Реєстру 05.12.2008року під реєстраційним кодом 45088/2008 та опубліковано в газеті "Урядовий кур"єр" від 05.12.2008 року №229, "Офіційному віснику Президента України" від 05.12.2008 року №46, "Офіційному віснику України" від 15.12.2008 року №93.

Ухвалою Конституційного Суду України від 11.02.2009 року №4-у/2009 відмовлено у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності), зокрема, постанов Кабінету Міністрів України від 17.10.2008року №955 "Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення" та від 19.11.2008 року №1022 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року №837 і від 17 жовтня 2008 року №955".

Згідно ч.3 ст.50 Закону України "Про Конституційний суд України" прийнята Конституційним Судом України на засіданні процесуальна ухвала про відмову у відкритті провадження у справі в Конституційному Суді України є остаточною.

Відповідно до ч.6 ст.52 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” винесення Конституційним Судом України ухвали про відмову у відкритті провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України акта Кабінету Міністрів України, ухвали про припинення конституційного провадження у справі або визнання акта Кабінету Міністрів України таким, що відповідає Конституції України, відновлює дію цього акта.

Згідно ст. 67 Закону України "Про Конституційний суд України" ухвали, рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою судів Конституційного Суду України протягом наступного робочого дня після їх підписання оприлюднюються на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України і направляються Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України. Рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.

Тобто, вказана норма Закону взагалі не передбачає обов"язковість публікування ухвал Конституційного Суду України в офіційних виданнях України, а лише на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України. Також, нормами законодавства не встановлено, що ухвали Конституційного Суду України набирають законної сили лише після їх опублікування.

Виходячи з вищевикладеного, дія постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення" від 17.10.2008 року №955 було поновлено з моменту винесення ухвали Конституційного Суду України, а саме з 11.02.2009 року.

Тому, Харківський апеляційний адміністративний суд зробив висновок про те, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області про застосування економічних санкцій №79 від 03.09.2009 року є обґрунтованим та прийнятим відповідно до вимог чинного законодавства.

Згідно ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Тобто, законність рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області №79 від 03.09.2009 року було встановлено судом.

Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Таким чином, з ТОВ "Сумський центр здоров"я" необхідно стягнути 275 грн. 98 коп. суму, яка вилучена в доход Державного бюджету та 551 грн. 96 коп. штрафу, а всього - 827 грн. 94 коп. з направленням їх в дохід Державного бюджету Сумського району.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Сумський центр здоров'я" про примусове виконання рішення задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Сумський центр здоров'я" економічні санкції в сумі 827 грн. 94 коп. (вісімсот двадцять сім грн. 94 коп.) з направленням їх в дохід Державного бюджету Сумського району (код класифікації доходів 21081100, символ звітності банку 106, р/р 31112106700355 в ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код ОКПО 23635273).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.О. Бондар

Повний текст постанови виготовлений 11 листопада 2010 року.

<Список ><Дата >

З оригіналом згідно:

Суддя С.О. Бондар