Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-7453/09/1770
"16" квітня 2010 р. 12год. 12хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Боймиструка С.В. за участю секретаря судового засідання Бодряшкіної Ю.К. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:
позивача: Голуб В.П.,;
відповідача: Величко А.М;
розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариство з обмеженою відповідальністю "ОЛДІ"
доМлинівська міжрайонна державна податкова інспекція
проскасування податкового повідомлення-рішення ВСТАНОВИВ :
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛДІ" звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Млинівської міжрайонної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення від 19.11.2009 року № 0000041600/0.
Обґрунтовуючи позовні вимоги зазначає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування в податку на додану вартість у розмірі 22 681,00 грн., прийняте відповідачем всупереч законодавству з питань оподаткування. Зокрема вказує, що він мав право на бюджетне відшкодування і вважає, що ним не було порушено вимоги пп. а 7.7.11 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", оскільки підприємство позивача утворилось в результаті перетворення (реорганізації) Приватного підприємства "Олді", а отже ТзОВ "Олді" було зареєстровано як платник податку на додану вартість більше ніж 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить їх задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні надав пояснення, аналогічні позиції, викладеній у поданих письмових запереченнях. Зазначив, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення прийняте на підставі Закону України "Про податок на додану вартість" та відповідно до здійсненої документальної невиїзної (камеральної) перевірки, за наслідками якої складно Акт № 446/15/32/03489 від 18.11.2009 року. При цьому покликається на норми Положення про реорганізацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом ДПА України від 01.03.2000 р. № 79. Вказує, що у випадку, якщо датою державної реєстрації новоутвореної юридичної особи є нова дата, то одночасно проводиться анулювання реєстрації як платника податку на додану вартість юридичної особи, що реорганізовується, та реєстрація платником податку на додану вартість правонаступника з новою датою реєстрації платником податку на додану вартість. У свідоцтві про державну реєстрацію позивача було визначено дату реєстрації 13.07.2009 року, у свідоцтві про реєстрацію платника ПДВ датою реєстрації платником ПДВ вказано 23.07.2009 року, а не дату реєстрації платником ПДВ ПП "Олді", відповідно було здійснено анулювання реєстрації ПП "Олді" як платника ПДВ, а реєстрація платником ПДВ правонаступникаТзОВ "Олді"здійснена з новою датою реєстрації з моменту подання ним реєстраційної заяви, 23.07.2009 року. Отже на момент подання податкової декларації з ПДВ позивач був зареєстрований платником ПДВ менше, ніж 12 календарних місяців, і відповідно не мав права на отримання бюджетного відшкодування.
Позовні вимоги вважає безпідставними, просить в позові відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд дійшов висновку, що позовні вимоги до задоволення не підлягають з наступних підстав.
18.11.2009 року Млинівською МДПІ (Демидівське відділення) було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Олді", за результатами якої складено Акт № 446/15/32803489 від 18.11.2009 року (далі за текстом Акт) (копія - а.с. 6), згідно якого зафіксовані факти, за якими платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування в сумі 22681,00 грн., що є порушенням пп. 7.7.11 п. 7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість".
За наслідками перевірки на підставі Акту Млинівською МДПІ (Демидівське відділення) було винесене повідомлення - рішення від 19.11.2009 року № 0000041600/0.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Олді" (позивач у справі) було перетворене з Приватного підприємства "Олді", що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 4006025 (копія а.с.65-68) та відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію серії А00 № 684425 (копія а.с.10), 13.07.2009 року зареєстроване Демидівською райдержадміністрацією, ідентифікаційний код 32803489, номер запису в ЄДРПОУ 15921450000000241.
Відповідно до Свідоцтва № 100013557 серії НБ № 115705, виданого 18.01.2007 року (копія а.с.9) ПП "Олді" було зареєстроване платником податку на додану вартість.
20.07.2009 року ПП "Олді" подало до податкового органу заяву про анулювання реєстрації платником податку на додану вартість (копія а.с.28-29).
На підставі реєстраційної заяви ТзОВ "Олді" від 20.07.2009 року (копія а.с.30-32) Млинівською МДПІ було прийнято рішення про реєстрацію позивача платником ПДВ та 23.07.2009 року йому видано свідоцтво № 100236953 про реєстрацію платником податку на додану вартість серії НБ № 176587 (копія а.с.33).
20.10.2009 року позивач подав до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість (копія а.с.12), у ІІІ розділі 25 рядку якої зазначив суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню в розмірі 22681,00 грн.
Абзацом а) пп.7.7.11 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР (далі за текстом Закон № 168/97-ВР) встановлено, що особа, яка була зареєстрована як платник цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів за рішенням Кабінету Міністрів України), не мають права на отримання бюджетного відшкодування.
Згідно абз. б) пп. 9.8 п. 9 ст. 9 Закону № 168/97, реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо ліквідаційна комісія платника податку, оголошеного банкрутом, закінчує роботу або платник податку ліквідується за власним бажанням чи за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання).
Порядок реєстрації платників податку на додану вартість, анулювання реєстрації платників податку на додану вартість, перереєстрації платників податку на додану вартість та заміни свідоцтв про реєстрацію платників податку на додану вартість визначається Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 р. N 79 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 р. за N 208/4429 (далі за текстом Положення), відповідно до п. 8 якого юридична особа, утворена в результаті реорганізації платника податку на додану вартість, реєструється платником податку на додану вартість як новоутворена у порядку, визначеному цим Положенням. Положення абзацу першого цього пункту не застосовуються, якщо датою державної реєстрації юридичної особи, утвореної в результаті перетворення, є дата державної реєстрації юридичної особи, припиненої в результаті перетворення, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію новоутвореної юридичної особи і даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У цьому випадку реєстрація платником податку на додану вартість новоутвореної юридичної особи проводиться за процедурами перереєстрації, визначеними цим Положенням.
Якщо датою державної реєстрації юридичної особи, утвореної в результаті перетворення, є дата завершення перетворення та така юридична особа протягом десяти календарних днів, наступних за датою завершення перетворення, одночасно подає податковому органу заяви про реєстрацію її платником податку на додану вартість та про анулювання податкової реєстрації особи, припиненої шляхом перетворення, то у цьому випадку датами реєстрації платником податку на додану вартість новоутвореної юридичної особи та анулювання податкової реєстрації припиненої юридичної особи є дата внесення до Реєстру відповідних записів.
Отже, якщо внаслідок перетворення юридичної особи у свідоцтві про державну реєстрацію новоутвореної юридичної особи датою її державної реєстрації буде визначено дату державної реєстрації юридичної особи, що реорганізовується, то така особа перереєстровується як платник ПДВ, і дата її реєстрації платником ПДВ відповідає даті реєстрації юридичної особи, що реорганізовується.
Датою державної реєстрації ТзОВ "Олді" в свідоцтві про державну реєстрацію є 13.07.2009 року, яка не відповідає даті державної реєстрації ПП "Олді" 22.03.2004 року, відповідно було здійснено анулювання реєстрації як платника податку на додану вартість ПП "Олді", та 23.07.2009 року здійснена реєстрацію платником ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю "Олді".
Позивач був платником ПДВ менше ніж 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подав заяву на бюджетне відшкодування (з 23.07.2009 р. по 20.10.2009 року), отже не мав права на отримання бюджетного відшкодування.
Відповідно до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000, № 2181-III, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Отже, Млинівська МДПІ (Демидівське відділення) правомірно винесла повідомлення-рішення від 19.11.2009 року № 0000041600/0, яким ТзОВ "Олді" зменшила суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 22681,00 грн.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок, щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку суду доводи, якими позивач обґрунтовував свої вимоги, є безпідставними, необґрунтованими, такими, що не відповідають дійсним обставинам справи, оскільки спростовуються вищевикладеним та наявними в справі доказами. Натомість, відповідач належними і допустимими доказами довів правомірність прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, отже підстав для його скасування у суду немає.
Відповідно до вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, понесені позивачем судові витрати не відшкодовуються.
Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛДІ" до Млинівська міжрайонна державна податкова інспекція про скасування податкового повідомлення - рішення від 19.11.2009 року № 0000041600/0,відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Список >Боймиструк С.В.
Постанова складена в повному обсязі "20" квітня 2010 р.
< Список >
< Список >
< Список >