Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2010 р. Справа № 2а-7621/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кунець О.М.
за участю секретаря судового засідання-Мороз Т.М.,< Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги в сумі 478 грн. 85 коп. ,-
В С Т А Н О В И В:
Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача надмірно виплачену державну допомогу в сумі 478 грн. 85 коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, перебуваючи на обліку у позивача та отримуючи допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як не застрахована особа в системі загальнообовязкового державного соціального страхування з 12.12.2006 р. по 02.11.2009 р., не повідомила вчасно Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради про обставини, які призводять до припинення виплат допомоги. В результаті цих обставин, позивачці було надміру виплачено бюджетних коштів допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 13.05.2009 р. по 02.11.2009 р. в розмірі 738 грн. 35 коп. Управлінням було утримано переплату в розмірі 259 грн. 50 коп., в результаті чого залишок несплаченої заборгованості відповідача по надміру виплаченої державної допомоги становить 478 грн. 85 коп. Дану суму позивач просить стягнути з відповідача.
В судове засідання представник позивача не зявився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.31/, але в письмовій заяві, що надійшла до суду, просить справу розглядати без участі їх представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі /а.с.32/.
Відповідач в судове засідання повторно не зявився, про день, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином /а.с.27/. Про причини неявки, всупереч ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за можливе справу розглядати без участі в судовому засіданні сторін.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до п. 18 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (надалі по тексту - Порядок), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі заяви від 12.12.2006 р. /а.с.5-6/ та відповідних документів поданих ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради, їй була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як не застрахованій особі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, яка навчається, на дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1
Згідно копії протоколу №857 від 03.01.2007 р. /а.с.8/, копії розпорядження №420571 від 13.02.2007 р. /а.с.9-10/ та копії розпорядження №420571 від 18.12.2007 р. /а.с.11-12/, допомога відповідачу виплачувалася щомісячно з 12.12.2006 р. по 02.11.2009 р., у таких розмірах:
з 12.12.2006 по 31.12.2006 - 221,27 грн.;
з 01.01.2007 по 31.03.2007 - 231,27грн.;
з 01.04.2007 по 31.05.2007 - 249,27 грн.;
з 01.06.2007 по 31.10.2007 - 90,00 грн.;
з 01.11.2007 по 31.12.2007 - 120,46 грн.;
з 01.01.2008 по 31.03.2008 - 152,96 грн.;
з 01.04.2008 по 30.04.2008 - 159,96 грн.;
з 01.05.2008 по 02.11.2009 - 130,00 грн.
Судом встановлено, що 29.01.2010 р. ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради за призначенням допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на другу дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, вже як застрахована особа в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування /а.с.13-14/.
Для з'ясування періоду з якого прийнята на роботу ОСОБА_1, спеціалістом управління було зроблено запит від 16.03.2010 р. №01-10/1350/04 за місцем працевлаштування, а саме до Сумського Національного аграрного університету /а.с.15/.
29.03.2010 р. на зазначений запит було отримано відповідь від 25.03.2010 №970 /а.с.16/, в якому зазначено, що ОСОБА_1 працює на посаді старшого лаборанта кафедри фінансів Сумського національного аграрного університету з 13.05.2009 р. З 04.01.2010 р. по 16.11.2012 р. знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Відпустка по догляду за першою дитиною до 3- років (ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3) не надавалась.
Як вбачається з вищевикладеного, ОСОБА_1, перебуваючи на обліку з 12.12.2006 р. по 02.11.2009 р. в Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради як одержувач допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як не застрахована особа в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, працевлаштувалась до Сумського Національного аграрного університету з 13.05.2009 р., відпустка по догляду за першою дитиною (ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н.) не надавалась, у зв'язку з чим вона одночасно отримувала заробітну плату та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як не застрахована особа в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п.п. 2 п. 23 Порядку виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків).
Згідно з п. 46 Порядку, особи, яким виплачується державна допомога сім'ї з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний термін повідомляти про це органи праці та соціального захисту населення. Виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після місяця, у якому виникли такі обставини.
Оскільки, відповідач не повідомив Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради у десятиденний термін про обставини, які призводять до припинення виплати допомоги, їй було надміру виплачено бюджетних коштів допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 13.05.2009 р. по 02.11.2009 р. в розмірі 738 грн. 35 коп., що підтверджується копією розрахунку /а.с.19/.
Відповідно до п. 49 Порядку, суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом. Відрахування на підставі рішень відповідних органів провадиться у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної допомоги.
Згідно розрахунку /а.с.19/, Управлінням праці та соціального захисту населення Сумської міської ради було утримано переплату в розмірі 259 грн. 50 коп. Внаслідок цього залишилась заборгованість відповідача у розмірі 478 грн. 85 коп.
09.09.2010 р. ОСОБА_1 було направлено рекомендований лист-повідомлення №10-10/5158/04 /а.с.20/ про переплату державної допомоги сім'ям з дітьми з пропозицією в строк до 20.09.2010 р. повернути залишок надміру виплачених коштів в добровільному порядку та надати чек про сплату.
На час розгляду даної адміністративної справи докази про погашення відповідачем заборгованості в сумі 478 грн. 85 коп. відсутні.
Таким чином, враховуючи, що сума надміру виплаченої державної допомоги відповідачем не була сплачена, заборгованість ОСОБА_1 перед позивачем на момент розгляду справи по суті залишається не погашеною та становить 478 грн. 85 коп., суд, приходить до висновку, що вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими і відповідно, підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги в сумі 478 грн. 85 коп. задовольнити в повному обсязі
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради (40024, м. Суми, вул. Харківська, 35, код 26440890) суму надміру виплаченої державної допомоги в розмірі 478 грн. 85 коп. /чотириста сімдесят вісім грн. 85 коп./.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 10.11.2010 року.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
<Список ><Дата >
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець