Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
30.08.2010 р. 16:09Справа № 2а - 6010/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Зіньковського О. А., секретар судового засідання Васильєва А.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОчаківський міжрайонний прокурор, вул. Леніна, 2а,Очаків,Миколаївська область,57500
в інтересах держави в особіОчаківської ОДПІ, вул. Шкрептієнко, 27,м. Очаків,57500
доПриватного підприємства "Кондор", вул. Очаківська, 3, корп. А,Куцуруб,Очаківський район, Миколаївська область,57550
простягнення штрафних санкцій,
за участю представників:
від позивача: Желтоногов О.С., довіреність №5721, від 14.06.10;
від відповідача: Абрамов С.А. директор
від прокурора: Коробченко Д.М.
Очаківським міжрайонним прокурором в інтересах держави в особі Очаківської ОДПІ предявлено позов про стягнення з Приватного підприємства "Кондор" штрафних (фінансових) санкцій в сумі 22957,75 грн..
У судовому засіданні представник позивача та прокурор позовні вимоги підтримали повністю.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, зазначив, що рішення Очаківської ОДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000442302 від 10.08.2009 року на підставі якого позивач вимагає сплати заборгованості винесено в супереч чинного законодавства.
Заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
Відповідач зареєстрований як юридична особа з 17.03.1995 року та знаходиться на обліку у Очаківської ОДПІ.
24.07.2009р. працівниками ДПА в Миколаївській області здійснена перевірка діяльності господарської одиниці відповідача магазин кофетерій "Домовий", що знаходиться за адресою: Миколаївська область, Очаківський район, село Черноморка, вул. Приморська, 16 щодо додержання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що було складено акт перевірки (арк.спр.16-17).
За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:
- непроведення розрахункової операції через РРО;
- незабезпечення щоденного друкуванняфіскальних звітних чеків РРО;
- незабезпечення відповідності суми готівкових коштів сумі коштів згідно денного звітів РРО;
- неведення обліку товарів за місцем реалізації;
Згідно ч.1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки встановлюється відповідальність у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
За що відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 385.00 грн..
Згідно ч.4 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій встановлюється відповідальність у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За що відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 2040.00 грн..
Відповідно до ст. 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За що відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 9948,75 грн..
Відповідно до ст. 21 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За що відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 10584 грн..
За наслідками перевірки позивачем прийняте рішення № 0000442302 від 10.08.2009 року (а.с.21) про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 22957,75 грн.. Вказане рішення були отримано відповідачем 10.08.2009р. (арк.спр.21).
Згідно ст. 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідач рішення № 0000442302 від 10.08.2009 року оскаржив в судовому порядку, однак ухвалою суду від 11.05.2010 року, позовна заява була залишена без розгляду у звязку з відкликанням останньої ПП "Кондор", подальшого оскарження зазначеного рішення відповідач не здійснював.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Кондор" (код ЄДРПОУ20908291) на користь державного бюджету штрафні санкції в сумі 22957 грн. 75 коп. (двадцять дві тисячі дев'ятсот п'ятдесят сім грн. 75 коп.).
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О. А. Зіньковський
постанова складена у повному обсязі
05.09.2010 р.