Постанова № 12049333, 28.09.2010, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2010
Номер справи
2а-6255/10/0670
Номер документу
12049333
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-6255/10/0670

категорія 6.6.4

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2010 р.                                                                                           м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Попової О. Г. ,

при секретарі - Снігірьовій О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції до Приватного науково-виробничого об'єднання "Техноплан" про стягнення 213.12 грн.,-

встановив:

Овруцька МДПІ звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по комунальному податку в сумі 213,12грн., в тому числі основний платіж - 81,60 грн., штрафні (фінансові) санкції - 131,52 грн. Вимоги мотивує тим, що відповідач зареєстрований Овруцькою РДА та як юридична особа перебуває на обліку в Овруцькій МДПІ як платник окремих видів податків. Станом на 24.06.2010 року має заборгованість перед бюджетом, яка добровільно не погашена.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином. Направив до суду заяву, в якій просить справу розглядати у відсутності представника позивача. На попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином. Заперечення, які б спростували доводи позовної заяви суду не надав.

Суд, розглянувши матеріали справи, встановив, що відповідач, приватне науково-виробниче об'єднання "Техноплан", перебуває на обліку в Овруцькій МДПІ як платник окремих видів податків.

Приватне науково-виробниче об'єднання "Техноплан" є платником податків, передбачених Законом України „Про систему оподаткування”.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем самостійно розраховано та 29.01.2009 року подано до Овруцької МДПІ податковий розрахунок комунального податку за 4 квартал 2008 року, 12.05.2009 року подано до Овруцької МДПІ податковий розрахунок комунального податку за 1 квартал 2009 року, 21.07.2009 року подано до Овруцької МДПІ податковий розрахунок комунального податку за 2 квартал 2009 року, 09.11.2009 року подано до Овруцької МДПІ податковий розрахунок комунального податку за 3 квартал 2009 року, 09.02.2010 року подано до Овруцької МДПІ податковий розрахунок комунального податку за 4 квартал 2009 року, 30.04.2010 року подано до Овруцької МДПІ податковий розрахунок комунального податку за 1 квартал 2010 року.

25.11.2008 року податковим інспектором Овруцької МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ПНВО "Техноплан" з питання неподання розрахунку комунального податку за ІІІ квартал 2008 року, розрахунку з платежів за користування нарами для видобування корисних копалин за ІІІ квартал 2008 року, за результатами якої складено акт №554/15-01-13560611 від 25.11.2008 року.

На підставі даного акту було виставлено податкове повідомлення-рішення №0004811501/0 від 15.12.2008 року, яким застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції на суму 170,00 грн. Вказаний борг погашений в сумі 41,82 грн. за рахунок переплати, отже заборгованість по вказаному податковому повідомленні - рішенню становить 128,18грн.

25.11.2008 року податковим інспектором Овруцької МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ПНВО "Техноплан" з питання своєчасності сплати комунального податку за період з 19.08.2008 року по 29.08.2008 року, за результатами якої складено акт №555/15-01-13560611 від 25.11.2008 року.

На підставі даного акту було виставлено податкове повідомлення-рішення №0004681501/0 від 15.12.2008 року, яким відповідачу визначено штраф в розмірі 10% узгодженої суми податкового зобов'язання з комунального податку в сумі 3грн. 34 коп.

Відповідач у встановленому законом порядку вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржив.

Встановлено, що на день розгляду справи підприємство заборгувало перед бюджетом по комунальному податку 213грн.12коп.

Заборгованість по комунальному податку підтверджується: податковими розрахунками, які платником податку було подано самостійно.

Статтею 67 Конституції України встановлено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до пп.5.3.1. п.5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п.6.1 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги (п.п. 6.2.1. п.6.2. ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").

Згідно вимог ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п.1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідачу направлялись податкові вимоги про сплату заборгованості: 1) № 1/12 від 19.01.2009 року та 2) № 2/37 від 24.02.2009 року, однак, заборгованість в добровільному порядку не погашена.

У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги (п.п. 6.2.1. п.6.2. ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").

Відповідно до п.п. 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Заборгованість вважається узгодженою, оскільки розмір заборгованості відповідачем визначено самостійно, суму заборгованості не оскаржено, заперечення суду не надано.

З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, відповідно до Конституції України, Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181, керуючись ст.ст. 86, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд-

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного науково-виробничого об'єднання "Техноплан" на користь Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції заборгованість перед бюджетом в сумі 213 грн. 12 коп. за рахунок його активів.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:                                                                                          О.Г. Попова