Постанова № 12047710, 20.10.2010, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.10.2010
Номер справи
2-а-12091/09/1570
Номер документу
12047710
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 жовтня 2010 р.Справа № 2-а-12091/09/1570 Категорія:2.11.5Головуючий в 1 інстанції: Хлюстін Ю.М.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого-судді - Кравець О.О., суддів: Бойка А.В., Золотнікова О.С., за участю секретаря Могучева Г.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Одеської області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 05 березня 2010 року, по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВІ БІЗНЕС ПОГЛЯДИ»до Державної податкової інспекції в Комінтернівському районі Одеської області про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Нові Бізнес Погляди»(далі - ТОВ «Нові Бізнес Погляди») звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Одеської області (далі - ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області), в якому, після зміни позовних вимог, просив визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0001692301/1 від 12 жовтня 2009 року, №0002442301/0/1 від 12 жовтня 2009 року, №0001692301/0 від 03 серпня 2009 року, мотивуючи позов тим, що податкові повідомлення рішення № 0001692301/0 від 03 серпня 2009 року, № 0001692301/1 від 12 жовтня 2009 року, № 0002442301/0/1 від 12 жовтня 2009 року прийняті ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області з порушенням статей 98, 58 Конституції України, без врахування висновків викладених в рішенні Конституційного Суду України № 10 - рп/2008 від 22.05.2008 року, яке має приюдиційний характер в зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», та з порушенням положень ст. ст. 1, 3 Закону України «Про систему оподаткування»№1251 від 25.06.1991 р. та ст. 4 Закону України «Про плату за землю»та з неправильним застосуванням розділу 4 статті 8 Закону України «Про плату за землю»№2535 - XIII від 03.07.1992 року. Крім того, позивач зазначає у позові, що ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області порушено ст. 19 Конституції України №254 к/96 ВР від 28.06.1996 р., та ст. 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-XII від 04.12.1990 року, неправильно визначали податкові зобов'язання ТОВ «Нові Бізнес Погляди»щодо сплати земельного податку, за належні останньому земельні ділянки.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 05 березня 2010 року позов задоволено. Визнано нечинними та скасовано податкові повідомлення-рішення ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області №0001692301/1 від 12 жовтня 2009 року, №0002442301/0/1 від 12 жовтня 2009 року, №0001692301/0 від 03 серпня 2009 року у повному обсязі.

Не погоджуючись з рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм матеріального права, просить її скасувати та постановити нове рішення, яким у задоволенні позову - відмовити.

Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що на підставі направлень від 29.05.2009 року №548/23-8, від 30.06.2009 року № 685/23-8, Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва була проведена планова виїзна перевірка ТОВ «Нові Бізнес Погляди» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.03.2009 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.03.2009 року. За результатами проведеної перевірки було складено акт від 20.07.2009 року за №429/2308/34980457, в якому було встановлено, що ТОВ «Нові Бізнес Погляди»занизило податкові зобов'язання по сплаті земельного податку за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008року на суму 512 499,27 грн., а за період з 01.01.2009 року до 31.12.2009 року на суму 128 841,35грн. Визначаючи зобов'язання ТОВ «Нові Бізнес Погляди»по сплаті земельного податку ДПІ в Печерському районі м. Києва керувалася положеннями статті 7 Закону України «Про плату за землю»в редакції Закону від 28.12.2007 року, відповідно до положень якого ставка земельного податку визначається за ставкою, 1 % від грошової оцінки.

Закон України «Про плату за землю»в редакції від 28.12.2007 року, доповнений частиною 4, в якій визначено, що у разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди розмір податку розраховується від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою ціни земельної ділянки, що зазначена в угоді.

Проте, ДПІ в Комінтернівському районі Одеської області з висновками ДПІ в Печерському районі м. Києва не погодилася, та застосувала для визначення зобов'язань ТОВ «Нові Бізнес Погляди»положення статті 8 Закону України «Про плату за землю»в редакції від 28.12.2007 року, в якій встановлено, що податок за земельні ділянки, надані для підприємств промисловості, транспорту, зв'язку та іншого призначення, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах 2 та 3 цієї статті і частині 2 статті 6 цього Закону, справляється з розрахунку 5% від грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Частиною 2 Закону України «Про плату за землю», в редакції закону від 28.12.2007 року передбачено, що у разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди розмір податку розраховується від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою ціни земельної ділянки, що зазначена в угоді.

Судом першої інстанції встановлено, що 15.06.2007 року ТОВ «Нові Бізнес Погляди»уклало договори купівлі-продажу трьох земельних ділянок з кадастровими номерами 5122786400:01:001:0626, площею 4,28 га., з призначенням для ведення садівництва, 5122786400:01:001:0627 площею 4,28 га., з цільовим призначенням для ведення садівництва, 5122786400:01:001:0628 площею 4,28 га, з цільовим призначенням для ведення садівництва.

18.06.2007 року ТОВ «Нові Бізнес Погляди»уклало договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровими номерами 5122786400:01:001:0964, площею 5,686 га, з цільовим призначенням для ведення садівництва.

17.10.2008 року ТОВ «Нові Бізнес Погляди»уклало договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5122786400:01:001:2395, площею 1,1 га., з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.

На момент проведення перевірки державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва, право власності на належні ТОВ «Нові Бізнес Погляди»земельні ділянки: з кастовим номером 5122786400:01:001:1115 площею 9,263 га, з призначення для будівництва та експлуатації багатофункціонального торгівельно-виставкового-офісного комплексу для обслуговування жителів територіальної громади району; з кадастровим номером 5122786400:01:001:1114 площею 9,263 га., з призначення для будівництва та експлуатації багатофункціонального торгівельно-виставкового-офісного комплексу для обслуговування жителів територіальної громади району, посвідчувалося, відповідно, державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №671957 та державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ 671956, які були видані 19 жовтня 2007 року та з кадастровим номером 5122786400:01:001:2395 площею 1,1 га:, з цільовим призначенням для будівництва та експлуатації транспортної розв'язки та споруд, необхідних для обслуговування багатофункціонального торгівельно-виставкового-офісного комплексу для обслуговування жителів територіальної громади району, було посвідчено державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №712329, виданим 06 березня 2009 року.

Відповідно до статті 126 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2002 року №449 «Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою»в редакції від 02.04.2002 року, в формі акту має бути вказано на підставі якого документу видано державний акт.

Державний акт на право власності а земельну ділянку серії ЯЕ №671957 був виданий на підставі розпорядження Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області від 08 жовтня 2007 року № 1473/А-2007, державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №671956, був виданий на підставі розпорядження Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області від 08 жовтня 2007 року №1474/А-2007, а державний акт на право власності а земельну ділянку серії ЯЕ №712329 був виданий на підставі розпорядження Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області від 26 лютого 2009 року № 434/А-2009.

Таким чином, в постанові суд першої інстанції зазначив, що ДПІ в Печерському районі м. Києва не вірно встановила, що підставою для набуття права власності на земельні ділянки, щодо яких здійснювалася перевірка правильності нарахування та сплати земельного податку, на день проведення податкової перевірки ДПІ у Печерському районі м. Києва, були набуті на підставі цивільно-правових угод.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про плату за землю»підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідно до витягів з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру АБВ-250954 та АБВ-250955, правовстановлюючими документами на земельні ділянки з кадастровими номерами 5122786400:01:001:1114 та 5122786400:01:001:11145 є документи з номерами номера 1473/А-2007 та 1474/А-2007 від 08.10.2008 року, тобто розпорядження Комінтернівської районної державної адміністрації.

Так, суд першої інстанції вважав висновки ДПІ у Печерському районі м. Києва та ДПІ в Комінтернівському районі Одеської області, щодо підстав набуття права власності на земельні ділянки, які належать ТОВ «Нові Бізнес Погляди»на день проведення податкової перевірки ДПІ у Печерському районі м. Києва та на день набрання чинності Законом України «Про плату за землю»в редакції 03.06.2008 року, не знайшли свого підтвердження.

Крім того, суд першої інстанції вважав, що ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області невірно застосувала положення статті 7 та 8 закону України «Про плату за землю»в редакції Закону від 28.12.2007 року, зміненого Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року № 107-VI, але з такими висновками погодитися неможливо.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що вказаний закон був визнаний неконституційним рішенням № 10-рп /2008 від 22.05.2008 року, через ухвалення його з порушенням статті 92 Конституції України та положенням статті 38 Бюджетного кодексу України. В зазначеному рішенні п. 5 зазначається, що це рішення має приюдиційне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дій положень Закону України «Про Держаний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Таким чином, з 1 січня 2008 року до 4 червня 2008 року (день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»№ 309 - VI від 03.06.2008 р.), діяли норми Закону України «Про плату за землю»в редакції Закону від 19.12.2006 року, а тому земельний податок повинен був розраховуватися за вказаний період, так як це зазначено в податкових розрахунках земельного податку наданих ТОВ «Нові Бізнес Погляди»за ставкою 1 % від нормативно грошової оцінки земель.

Судом апеляційної інстанції було встановлено , що ТОВ «Нові Бізнес Погляди»податковий розрахунок земельного податку за період з 26.11.2008 року по 31.12.2008 року до ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області не надавало, при цьому, згідно ст. 15 «Закону про плату за землю», власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. (Державний акт про право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №707338 від 26.11.2008р.). Тому відповідач розрахував податкове зобов'язання з податку на землю, виходячи з наступного.

Стосовно придбаної 17.10.2008 року позивачем земельної ділянки, площею 1,10 га за 1620 000 грн., згідно державного акту про право власності на земельну ділянку серія ЯЖ №707338 від 26.11.2008 року, цільове призначення вказаної ділянки: для ведення особистого сільського господарства. Згідно державного акту про право власності на земельну ділянку серія ЯЖ №712329 від 06.03.2009 року, цільове призначення вказаної ділянки: для будівництва та експлуатації транспортної розвязки та споруд необхідних для обслуговування багатофункціонального торгівельно-виставкового-офісного комплексу для обслуговування жителів територіальної громади району.

Грошова оцінка 1 га ріллі по Фонтанській сільській раді у 2008 році становить 3374,00грн., а також з врахуванням встановленої індексації постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 р. №783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель»та статті 6 Закону, при перевірці було розраховано податок за період з 26.11.2008 року по 31.12.2008 року, який становить 0,94 грн..

Що стосується земельного податку по вищевказаній земельній ділянці, то за період з 01.01.2009 року по 05.03.2009 року, слід зазначити, що вона розраховувалась аналогічно, але з урахуванням грошової оцінки землі у 2009 році. Сума земельного податку за цей період становить 2,01 грн..

За період з 06.03.2009 року по 31.03.2009 року цільове призначення земельної ділянки було змінено. В зв'язку з цим, змінено і ставку податку, а саме ставку, передбачену ст. 7 «Закону про плату за землю»(із змінами, внесеними Законом України від 03.06.2008 року №309-VІ). Оскільки ч. 1, ч. 3 ст.7 даного Закону передбачено, що ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі 1% від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у ч. ч. 5-10 цієї статті та ч. 2 ст. 6 цього Закону. У разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди розмір податку розраховується від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою ціни земельної ділянки, що зазначена в угоді.

З урахуванням вищенаведеного податок за землю за цей період було визначено з урахуванням ціни, вказаної у договорі купівлі-продажу 1 620 000 грн., та становить 1134,27грн..

За період з 01.01.2009 року по 31.03.2009 року ТОВ „Нові Бізнес Погляди" задекларовано податкове зобов'язання у сумі 405,00 грн., згідно наданого розрахунку земельного податку до ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області. Враховуючи вищенаведене, заниження податкового зобов'язання по земельному податку за період з 01.01.2009 року по 31.03.2009 року становить 729,27 грн..

Тобто, заниження податкового зобов'язання за період з 26.11.2008 року по 31.03.2009 року становить 730,21 грн..

Апеляційний суд вважає необхідним зазначити, що нарахування податку по даній земельній ділянці судом першої інстанції не обґрунтовується взагалі, однак незважаючи на це, суд повністю задовольняє позовні вимоги позивача.

Крім того, апеляційний суд зазначає, що Закон України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 28 грудня 2007 року №107-VI (зі змінами та доповненнями), яким внесено зміни до Закону України «Про плату за землю», а саме до статей 7, 8, та встановлено, що у разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди розмір податку розраховується від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою ціни земельної ділянки, що вказана в угоді.

Дійсно, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008, визнані неконституційними положення статті 67 розділу І, пунктів 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20, 21, 22, 24-34, підпунктів 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, пункту 35, пунктів 36-100, розділу ІІ «Внесення змін до деяких законодавчих актів України»та пункту 3 розділу ІІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 28 грудня 2007 року №107-VI (зі змінами та доповненнями), тобто і пункт 7 розділу ІІ, яким були внесені зазначені зміни до Закону України «Про плату за землю». При цьому в рішенні зазначено, що положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 28 грудня 2007 року №107-VI (зі змінами та доповненнями), визнанні неконституційними та втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення (тобто з 22.05.2008 року).

Апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку, що а ні ДПІ в Печерському районі м. Києва, а ні ДПІ в Комінтернівському районі Одеської області не мали правових підстав застосовувати положення Закону України «Про плату за землю»в редакції від 28.12.2007 року, оскільки на день проведення перевірки ДПІ в Печерському районі м. Києва, та на день складення податкових повідомлень-рішень ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області, зміни до Закону України «Про плату за землю»від 28.12.2007 року внесені Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 28 грудня 2007 року № 107-VI, були визнані Конституційний Судом України неконституційним та втратили чинність.

Крім того, суд 1-ої інстанції зазначив, що оскільки, право власності на земельні ділянки, які належать ТОВ «Нові Бізнес Погляди», було набуто у 2007 році та у 2008 році, тобто до дня набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»№ 309 -VI від 03.06.2008 року, та вказаний Закон може вносити зміни до порядку оподаткування земельним податком землевласників та землекористувачів, співвідносно до фактів, які виникли після набрання чинності цим законом, тобто які відбулися в часі, після 04 червня 2008 року, то спосіб обчислення земельного податку, а саме земельного податку повинен обраховуватися від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою ціни земельної ділянки, що зазначена в угоді, але суд апеляційної інстанції критично ставиться до такого висновку суду першої інстанції.

Оскільки 04.06.2008 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 03.06.2008 року № 309 -VI, яким до Закону України «Про плату за землю»фактично внесено ті ж самі зміни, то згідно акту перевірки та рішення про результати розгляду скарги, вимоги щодо врахування суми договору при розрахунку земельного податку не діяли лише 12 днів, і були вилучені відповідачем при проведенні розрахунку суми податку.

Більше того, судом першої інстанції не враховано, що згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю», податкова декларація з податку на землю подається за станом на 01 січня і до 01 лютого поточного року. Тобто, податок розраховується кожного року окремо, при цьому ставка податку, механізм справляння, пільги тощо, застосовуються такі, які діють у відповідному звітному періоді. Тому, позивач мав враховувати наявні у нього земельні ділянки та ставки податку, які були передбачені відповідним Законом у 2008 та 2009 роках.

Стосовно позовних вимог щодо нарахування податку на земельні ділянки, загальною площею 18,526 га, суд апеляційної інстанції зазначає, що при перевірці ТОВ «Нові Бізнес Погляди»відповідачем встановлено, що позивачем було придбано згідно з договорів купівлі-продажу від 15.06.2007 року та від 18.06.2007 року земельні ділянки на загальну суму 68474013, 00 грн.. Згідно державних актів про право власності на земельні ділянки від 19.10.2007 року, цільове призначення земельних ділянок ТОВ «Нові Бізнес Погляди»: для будівництва та експлуатації транспортної розвязки та споруд необхідних для обслуговування багатофункціонального торгівельно-виставкового-офісного комплексу для обслуговування жителів територіальної громади району, тому при розрахунку податку на землю необхідно застосовувати ставку податку, визначену ст. 8 Закону України «Про плату за землю», а саме 5% від грошової одиниці площі ріллі по області, оскільки вказані земельні ділянки відносяться до земель промисловості, транспорту, звязку та іншого призначення. Частиною 2 ст. 8 вказаного Закону, передбачено, що у разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди розмір податку розраховується від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою від ціни земельної ділянки, що зазначена в угоді.

Згідно акту перевірки розрахований податок за ставкою, передбаченою ст.7 Закону України «Про плату за землю»становить:

-за 2008 рік 512448, 33 грн.;

-за період з 01.01.2009 року по 31.03.2009 року 128112,08 грн..

Так, заниження податкового зобовязання за період з 01.01.2008 року по 31.03.2009 року на вказані земельні ділянки становить 641 290,62 грн., (без урахування штрафних (фінансових) санкцій).

Таким чином, податкові повідомлення-рішення №0001692301/1 від 12 жовтня 2009 року, №0002442301/0/1 від 12 жовтня 2009 року, №0001692301/0 від 03 серпня 2009 року, суд апеляційної інстанції вважає такими, що винесені відповідачем у відповідності з діючим законодавством та не підлягають скасуванню.

Вирішуючи справу, суд першої інстанції прийшов до неправильного висновку про наявність підстав для задоволення вимог позивача.

Відповідно до п. п. 3, 4. ч. 1 ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: невідповідність висновків суду обставинам справи; порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Згідно п. 2 ч. 205 КАС України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може своєю постановою змінити постанову суду першої інстанції або прийняти нову постанову, якими суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.

Таким чином, суд апеляційної інстанції доходить до висновку, про необхідність скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 05 березня 2010 року, та ухвалити нове рішення про відмові у задоволенні позову.

Керуючись ч.1 ст. 195, ч. 3 ст. 198, п. 3, 4 ч. 1 ст. 202, ч.2 ст. 205, ч.1 ст.207, ст. 210, ст.211, ст. 212 , ч. 5 ст. 254 КАС України, суд апеляційної інстанції,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Одеської області задовольнити, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 05 березня 2010 року - скасувати.

Прийняти нову постанову:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВІ БІЗНЕС ПОГЛЯДИ»відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, або з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий суддя :

Судді: