Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-7998/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.Б.
Суддя-доповідач: Романчук О.М
У Х В А Л А
Іменем України
"26" жовтня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого суддіРоманчук О.М.
суддів:Усенка В.Г.
Собківа Я.М.
при секретарі: Шевчук К.В.
розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу Первинної Професійної Спілки «Профсоюз»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 грудня 2009 року у справі за позовом Первинної Професійної Спілки «Профсоюз»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про зобовязання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Первинна Професійна Спілка «Профсоюз»звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про зобовязання вчинити певні дії.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 грудня 2009 року у задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, представник позивача по справі подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 грудня 2009 року та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.
Заслухавши суддю-доповідача, учасників судового процесу, які зявилися у судове засідання, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Так, відповідно до ст. 4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Судом першої інстанції встановлено, що Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва було проведено виїздну позапланову перевірку Первинної Професійної Спілки «Профсоюз»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 року по 30.09.2007 року.
За результатами перевірки було складено акт від 22.04.2009 року № 219/1-22-01-33494040.
12.03.2009 р. Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва на адресу позивача був направлений лист № 4149/10122-111 про надання пояснення та документальні підтвердження повноти нарахування (сплати) податків та зборів (обов'язкових платежів) за період з 11.08.2005 р. по 07.11.2007 р. Посадові особи Первинної Професійної Спілки «Профсоюз»були повідомлені про проведення перевірки вказаним листом.
Працівниками Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва був здійснений виїзд на підприємство за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, буд. 8 Б. Однак, на територію підприємства працівники податкової були не допущені в зв'язку з відсутністю посадових осіб Первинної Професійної Спілки «Профсоюз», про що складено акт про не допуск на виїзну позапланову перевірку № 240/3-22-01 від 06.04.2009 р.
На адресу позивача був направлений лист про те, що у зв'язку з не допуском на виїзну позапланову документальну перевірку працівників податкової складено протокол про адміністративне правопорушення та запропоновано керівнику Первинної Професійної Спілки «Профсоюз»з'явитися 10.04.2009 р. для підписання даного протоколу.
Листом від 17.04.2009 р. відповідачем повідомлено керівництво Первинної Професійної Спілки «Профсоюз»про складання акту перевірки та протоколу про адміністративне правопорушення та запрошено керівництво Первинної Професійної Спілки «Профсоюз» зявитися для підписання акта перевірки 22.04.2009 р.
Позивач 22.04.2009 р. не з'явився до податкового органу для підписання акту перевірки, про що складено акт відмови від підпису акту перевірки від 22.04.2009 р. № 415/3/-22-01.
На адресу позивача рекомендованим листом 23.04.2009 р. був направлений акт виїзної позапланової перевірки та протокол.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 12.1990 р. № 509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Відповідно до пп. 1.2 п. 1 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого наказам Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005 р. № 327, плановою виїзною певіркою вважається перевірка суб'єкта господарювання щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого суб'єкта господарювання чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї із обставин, визначених Законом України «Про державну податкову службу в Україні»та іншими законодавчими актами. Вона здійснюється за місцезнаходженням такого суб'єкта господарювання чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така позапланова виїзна перевірка. Невиїзною документальною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), незалежно від способу їх подачі.
Отже, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати планові та позапланові перевірки суб'єктів підприємницької діяльності (юридичні осіб, їх філій, відділень та інпшх відокремлених підрозділів), які є виключно виїзними.
У відповідності до пп. 1.11 п. 1 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства»у разі, якщо суб'єкт господарювання відмовляється від проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених законами України, посадовими особами податкового органу складається акт відмови від допуску до перевірки. При цьому в акті зазначається про ознайомлення та вручення під розписку (чи відмову від ознайомлення та отримання) керівнику суб'єкга господарювання направлення на перевірку. У разі неявки посадових осіб суб'єкта господарювання для проведення невиїзної документальної перевірки протягом 10 днів після отримання письмового запрошення органом податкової служби складається акт про неявку посадових осіб суб'єкта господарювання на запрошення органу податкової служби. Акт відмови від допуску до перевірки та акт про неявку посадових осіб суб'єкта господарювання на запрошення органу податкової служби підписується не менш як трьома службовими особами.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем були направлені на адресу позивача накази та направления про проведення перевірки.
Отже, співробітники Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва діяли в межах повноважень, визначених Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
За таких обставин, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що акт про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва складено відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно зясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Враховуючи вищевикладене, судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, в звяку з чим, суд апеляційної інстанції, у відповідності до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Первинної Професійної Спілки «Профсоюз»залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 грудня 2009 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий-суддя:
Судді:
Повний текст виготовлено: 28 жовтня 2010 року.