Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
15 жовтня 2010 року № 2а-14526/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Товариства з обмеженою відповідальністю «Разек А5 Україна»
до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва
про зобов’язання надати податкові повідомлення-рішення форми «В1»та форми «Р» В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Разек А5 Україна»з позовною заявою відповідно до якої просить зобов’язати Державну податкову інспекцію у Дніпровському районі м. Києва надати позивачу податкові повідомлення-рішення форми «В1»та форми «Р»(далі-Рішення), які видані на підставі Акту перевірки № 2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 року (далі-Акт перевірки).
Свої вимоги позивач мотивує тим, що 20.10.2009 року він отримав Акт перевірки разом із листом відповідача від 20.10.2009 року № 2115/10/22-111, однак, всупереч встановленим правилам відповідач до цього часу не надав позивачу вищезгадані Рішення, прийняті на підставі зазначеного Акту перевірки. Позивач зазначає, що оскільки Акт перевірки був зареєстрований 07.08.2009 року, то відповідач повинен був ухвалити ці Рішення та надати позивачу до 21.08.2009 р.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для залишення її без розгляду.
Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів»від 7 липня 2010 року № 2453-VI (далі Закон № 2453-VI), який набрав чинності 30.07.2010 року, внесено зміни до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Закон України «Про судоустрій і статус суддів»(далі Закон № 2453-VI) не містить положень щодо застосування строків звернення до суду, встановлених до набрання чинності цим Законом, при оскарження дій/бездіяльності, вчинених до набрання чинності цим Законом.
Виходячи з приписів ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України, положення статей 99 та 100 КАС України підлягають застосуванню при вирішенні питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою позивача.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, Акт перевірки від 07.08.2009 р., на підставі якого ухвалено Рішення, позивач отримав 20.10.2009 р. у відповідь на його звернення від 06.10.2009 р. № 1/06-10-09. Як вбачається з листа відповідача від 20.10.2009 р. № 2115/10/22-111, Акт перевірки до цього не був вручений у зв’язку з відсутністю посадових осіб позивача за адресою місцезнаходження ТОВ «Разек А5 Україна», а поштове відправлення з Актом перевірки повернулось до ДПІ без вручення.
Абзацом другим пункту 4.11. Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства", затвердженого наказом ДПА України від 10.08.2005 р. № 327, зареєстрованим в Мінюсті України 25.08.2005 р. за № 925/11205, передбачено, що у разі невручення поштою рекомендованого листа з одним примірником акта перевірки (у зв'язку з відсутністю суб'єкта господарювання за вказаним місцезнаходженням) податкове повідомлення (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) приймається протягом трьох робочих днів від дня повернення листа до органу державної податкової служби.
Оскільки позивач отримав Акт перевірки 20.10.2009 року, то він повинен був знати, що з цього часу у нього виникло право на звернення до суду, якщо він вважав, що у зв’язку з ненаданням йому Рішень, прийнятих на підставі Акту перевірки, порушуються його права на отримання Рішень з урахуванням вищевказаного строку їх прийняття.
Як зазначено вище, строк звернення до суду складає шість місяців з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач звернувся до суду 13 жовтня 2010 року, тобто після закінчення встановленого частиною 2 статті 99 КАС України (в редакції Закону № 2453-VI) шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду.
Клопотання про поновлення пропущеного строку позивачем подано не було, тому підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду відсутні.
З огляду на вищенаведене позовну заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ч. 2 статті 5, ч. 1, 2 ст. 99, ст. 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Залишити без розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Разек А5 Україна»до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва про зобов’язання надати ТОВ «Разек А5 Україна» податкові повідомлення-рішення за формою «В1»та формою «Р», які видані на підставі Акту перевірки № 2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 року.
2. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому надіслані після спливу терміну для оскарження даної ухвали. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
3. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Роз’яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з клопотанням про поновлення строку звернення до суду.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А.Кармазін