Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2010 р. справа № 2а-19824/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11год.30хв
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мозгової Н. А.
при секретаріСметана М.В.
за участю представника позивача Демниченко С.Б.
відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства "Шахтарськантрацит" про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 52710,72грн.,
ВСТАНОВИВ:
05.08.2010р. Шахтарська об'єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства "Шахтарськантрацит" про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 52710,72грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач в порушення ст. 1, п.1, 2, 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р., п.п.2.3, 2.6, 3.3, 4.2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого Постановою правління Національного Банку України №637 від 15.12.2004р. не здійснював щоденний друк фіскального звітного чеку, не зберігав звітні чеки у книзі обліку розрахункових операцій, застосовував при здійсненні розрахункових операцій незареєстрованого реєстратора розрахункових операцій, проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 1389,00грн., не провів розрахункову операцію у розмірі 1007,20грн. через реєстратор розрахункових операцій, не оприбуткував до каси готівкові кошти в розмірі 6096,60грн., здійснював готівкові розрахунки з іншими підприємствами понад установлену граничну суму коштів в розмірі перевищення встановленої суми, що призвело до перевищення ліміту залишку готівки у касі на загальну суму 4613,36грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити їх в повному обсязі, стягнути з Державного підприємства "Шахтарськантрацит" заборгованість перед бюджетом в розмірі 52710,72грн.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Надав суду пояснення до позовної заяви, в яких зазначає, що позовні вимоги визнає в повному об'ємі та просить розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Згідно частини 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, зокрема, у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюються за правилами, встановленими статтею 112 КАС України.
Так, відповідно до частини 3 статті 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:
Судом встановлено, що Державне підприємство "Шахтарськантрацит" 30.04.2003р. зареєстровано як юридична особа за кодом ЄДРПОУ 32299510.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990, № 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Згідно ч.7 ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.
Актом перевірки відповідача від 07.04.2010р. за №384/23-2/32299510 встановлені наступні порушення: порушення ст. 1, п.1, 2, 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р., п.п.2.3, 2.6, 3.3, 4.2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого Постановою правління Національного Банку України №637 від 15.12.2004р., а саме: не здійснював щоденний друк фіскального звітного чеку, не зберігав звітні чеки у книзі обліку розрахункових операцій, застосовував при здійсненні розрахункових операцій незареєстрованого реєстратора розрахункових операцій, проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 1389,00грн., не провів розрахункову операцію у розмірі 1007,20грн. через реєстратор розрахункових операцій, не оприбуткував до каси готівкові кошти в розмірі 6096,60грн., здійснював готівкові розрахунки з іншими підприємствами понад установлену граничну суму коштів в розмірі перевищення встановленої суми, що призвело до перевищення ліміту залишку готівки у касі на загальну суму 4613,36грн.
На підставі акта перевірки відповідача, згідно Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого Постановою правління Національного Банку України №637 від 15.12.2004р. та Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України №614 від 01.12.2000р. відносно відповідача були винесені рішення про застосування фінансових санкцій від 16.04.2010р. за №0000342343-213 на суму 13001,00грн. та №0000342343-214 на суму 39709,72грн. Дані рішення відповідачем в подальшому в судовому порядку не оскаржувались.
Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ч. 30 ст. 2 Бюджетного кодексу України органами стягнення є податкові, митні та інші органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів та інших надходжень. Статтею 9 Бюджетного кодексу України зазначений перелік доходів державного бюджету, а п.3ч.3 ст. 9 надходження штрафів та фінансових санкцій, стягуємих органами стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-72, 86, 94, 158163, 185-186, 257, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства "Шахтарськантрацит" про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 52710,72грн. задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства "Шахтарськантрацит" (ЄДРПОУ 32299510; 86220, м. Шахтарськ, вул. Крупської, буд.20) на користь Державного бюджету (р/р 31112104700093, ГУДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34687038, МФО 834016) фінансові санкції у розмірі 52710,72грн.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 25 жовтня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Мозговая Н. А.