Постанова № 11992533, 05.10.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.10.2010
Номер справи
2а-10985/10/2670
Номер документу
11992533
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

05 жовтня 2010 року 15:07 № 2а-10985/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клочкова Н.В. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київ Строй Град"

простягнення податкової заборгованості в сумі 817,59грн.

за участю представників сторін:

від позивача: Литвинчук В.О.;

від відповідача:не з'явився;

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 05 жовтня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

23 липня 2010 року Державна податкова інспекція у Дарницькому районі міста Києва звернулась з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Київ Строй Град" про стягнення податкової заборгованості в розмірі 817,59 грн. Позовні матеріали передані на розгляд судді 26 липня 2010 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 липня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-10985/10/2670.

13 вересня 2010 року відповідач в судове засідання не прибув, у зв'язку з чим суд оголосив про відкладення розгляду справи до 05 жовтня 2010 року.

В судове засідання 05 жовтня 2010 року відповідач вдруге не з'явився, про дату час та місце судового засідання належним чином повідомлений, заяви або клопотання про розгляд за його відсутності до суду не надходило. Позовна заява з додатками та ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі і про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду разом з повістками про виклик направлялися на адресу відповідача, яка значиться в довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, а саме: м.Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, буд.6, корпус 61.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва ,-

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Київ Строй Град" зареєстровано Дарницькою районної державною адміністрацією в м. Києві 26.03.07, Згідно довідки №6173/07 від 28.03.07 внесено дані про підприємство до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців. Код Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців 35030636.

Під час судового розгляд було встановлено та вбачається з матеріалів справи, що відповідачем до податкового органу були подані податкові декларації з податку на додану вартість від 20 серпня 2008 р. № 84085. Відповідачем в декларації самостійно визначені суми податку до сплати в бюджет (рядок 27) в сумі 787 грн. В зв'язку з тим, що у підприємства була часткова сплата сумі 5 грн., нарахована пеня в сумі 0,59 грн.

Відповідачем також подана декларація з податку на прибуток підприємств від 11.08.2008 р. № 7849. В декларації відповідачем самостійно визначена заборгованість в сумі 35, 00 грн.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно з підпунктом 1.11 ст. 1 вищезазначеного Закону під податковою декларацією розуміється документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обовязкового платежу).

Відповідно до абзацу першого п. 16.4. ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств"(в редакції на момент спірних правовідносин) податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Відповідно до абзацу першого п. 7.8.1. Закону України «Про податок на додану вартість»(в редакції на момент спірних правовідносин) податковим періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць.

Відповідно до підпункту 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків),- протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом «г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до підпункту 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 цього ж Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку визначає у податковій декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 цього ж Закону податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Відповідно до підпункту 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 цього ж Закону платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

За змістом п. 1.3 ст. 1 та підпункту 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього ж Закону узгоджена сума податкового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), не сплачена платником податків у встановлений строк, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Узгоджене відповідачем податкове зобовязання не було погашено протягом граничного строку, а тому визнається податковим боргом.

Державна податкова інспекція в Дарницькому районі м. Києві надіслала відповідачу першу податкову вимогу №1/1711 від 26 серпня 2008 року на суму боргу 35, 00 грн.

Друга податкова вимога № 2/2766 від 03 грудня 2008 року на суму 822,00 грн., у тому числі 787, 00 грн. податкового боргу з податку на прибуток та 35, 00 грн. податкового боргу з податку на додану вартість направлена на адресу товариства з обмеженою відповідальністю "Київ Строй Град".

Вимоги були направлені на адресу відповідача, однак у звязку з неможливістю вручення розміщені на дошці податкових оголошень Державною податковою інспекцією в Дарницькому районі м. Києві, про що податковим органом складено акти № 2766 від 19 січня 2009 року та № 1711 від 03.11.08.

Згідно підпункту 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 цього ж Закону податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно з підпунктом 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 цього ж Закону податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Крім того, згідно п. 5.8 розділу 5 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 03 липня 2001 року № 266, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 16 липня 2001 року № 595/5786, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу у звязку з незнаходженням фактичного місцезнаходження (місця проживання) платника податків, то працівник структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, у день повернення не врученої податкової вимоги розміщує її на дошці податкових оголошень (повідомлень).

День розміщення податкової вимоги на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважається днем вручення податкової вимоги.

У разі незнаходження фактичного місцезнаходження (місця проживання) платника податків, працівник підрозділу стягнення податкового боргу в триденний термін здійснює перевірку місцезнаходження (місця проживання) платника податків та складає акт перевірки місцезнаходження платника податків у трьох екземплярах. Якщо за результатами перевірки місцезнаходження (місця проживання) платника податків не встановлено, друга податкова вимога разом з третім екземпляром акта підрозділом стягнення податкового боргу передаються структурному підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, для розміщення їх на дошці податкових оголошень (повідомлень).

Таким чином, перша та друга податкові вимоги виставлені відповідачу вважаються такими, що йому вручені.

Доказів оскарження податкових вимог та сплати податкового боргу суду не надано.

Згідно з підпунктом 3.1.1 п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна на запит Державної податкової інспекції в Дарницькому районі міста Києва не підтвердило реєстрацію права власності на об'єкти нерухомого майна станом на 19 травня 2010 року, згідно з даними книг реєстрації Бюро по нежитловому фонду нежилі приміщення/будівлі за адресою: м. Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, буд.6, корпус 61.

Згідно відповіді Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України за товариством з обмеженою відповідальністю "Київ Строй Град" транспортні засоби не зареєстровані.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 цього ж Закону, є виключно податкові органи.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні"( в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом одинадцятим ст. 11 цього ж Закону передбачено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Отже, враховуючи викладене, та з огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача, позовні вимоги про стягнення з відповідача податкового боргу в загальній сумі 817, 59 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва задовольнити повністю.

2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Київ Строй Град" (код ЄДРПОУ 35030636) заборгованість

- з податку на додану вартість в сумі 782,59 грн. на розрахунковий рахунок №3111602970003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 14010100.

- з податку на прибуток в сумі 35,00 грн. на розрахунковий рахунок № 31114009700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м.Києві,МФО 820019, код бюджетної класифікації 11021000

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.В. Клочкова

Повний текст складено і підписано 15 жовтня 2010 року.