Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 вересня 2010 року 11:52 № 2а-8974/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клочкова Н.В. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокуратури Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АльфаМед"
простягнення податкового боргу з земельного податку у розмірі 23 980,33 грн.
за участю представників сторін:
від прокуратури: Керезвас А.А.;
від позивача: Козак А.Л.;
від відповідача: не з'явився.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 23 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Прокуратура Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва (далі-позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "АльфаМед" (далі-відповідач) про стягнення податкового боргу з земельного податку у розмірі 23 980, 33 грн.
Ухвалою суду від 10 червня 2010 року призначено судовий розгляд справи на 05 липня 2010 року.
Представник відповідача позовну заяву з додатками та копію ухвали про відкриття провадження у справі від 10 червня 2010 року та повістку про виклик отримав особисто, відтак був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
В судовому засіданні 05 липня 2010 року відповідач не з'явився, у зв'язку з чим, судом судовий розгляд відкладено на 19 липня 2010 року.
Суд неодноразово відкладав судові розгляд справи у зв'язку з неявкою відповідача, хоча відповідач про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином повідомлений, заяви або клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Через канцелярію суду 22 вересня 2010 року надійшло доповнення до позовної заяви, де представником Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва вказано описку в позовній заяві в частині моменту виникнення заборгованості відповідача, і просив суд вважати моментом виникнення податкової заборгованості серпень 2009 року.
В судовому засідання 23 вересня 2010 року представник прокуратури і представник позивача просили суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Представник відповідача не прибув, письмові заперечення щодо заявлених позовних вимог суду не подав.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АльфаМед", як юридична особа зареєстрована Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією 17.02.1998. Відповідачу присвоєно ідентифікаційний код № 25440360.
Державною податковою інспекцією у Подільському районі міста Києва 12 травня 1998 року товариство з обмеженою відповідальністю "АльфаМед" взято на облік, як платника податку за № 25410360.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. №509-ХІІ , однією із функцій державної податкової інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонної та об'єднаної державної податкової інспекції є звернення до суду з позовом до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-Ш від 21.12.2000 р.(далі Закон), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згідно до ст.1 п. 1.1 Закону платники податків юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до п. 1. 12 ст. 1 Закону контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Станом на 28 травня 2010 року за відповідачем обліковується податковий борг з земельного податку на суму 23980, 33 грн. в тому числі штрафна санкція на суму 180,59 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України від 03.07.02 №2535-XI «Про плату за землю» (далі- Закону України "Про плату за землю") передбачено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Відповідно до чч.1, 2, ст. 17 Закону України „Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Товариством з обмеженою відповідальністю "АльфаМед" подано 29 січня 2009 року звіт розрахунку земельного податку на 2009 рік до Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва, згідно з якого сума зобов'язання з цього виду податку за 2009 рік, яку самостійно визначено відповідачем на підставі розміру орендної плати -51504,03 з щомісячною платою 4292,00 грн. податку на землю.
Таким чином, за відповідачем з серпня 2009 року почав обліковуватися податковий борг з суми 2520,30 грн., що не була вчасно сплачена.
Позивачем на підтвердження податкового боргу надано суду розрахунок земельного податку за 2009 рік, розрахунок суми податкового боргу, а також облікову картку платника податків товариства з обмеженою відповідальністю «АльфаМед».
Відповідно до частин першої та другої пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 вище зазначеного закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту 6.1 та підпунктом 6.4.1 пункту 6.4 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 вище зазначеного закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Відтак, товариству з обмеженою відповідальністю "АльфаМед" відповідно до пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону 2181-III винесено першу вимогу від 04.09.09 №1/2763 на суму 2520,30 грн., а також другу податкову вимогу від 12.01.10 №2/28 на суму 19688, 30 грн. Дані вимоги відповідач не отримав, у звязку з чим позивачем було розміщено вимоги на дошці податкових оголошень, доказом цього є наявні в матеріалах справи акти від 10.12.09 № 581 та від 26.02.10 №636.
На момент звернення до суду, розмір податкової заборгованості відповідача збільшився відповідно до поданого розрахунку.
Відповідачем не надано на момент розгляду справи доказів на підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
У відповідності до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.
Вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством, щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті, за таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача.
Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Прокуратури Подільського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Подільському районі м.Києва задовольнити повністю.
2. Звернути стягнення на майно платника податків товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа Мед" (ідентифікаційний код 25410360) податковий борг у розмірі 23980,33 (двадцять три тисячі дев'ятсот вісімдесят грн. 33 коп.) на р\р 34129999700008, одержувач: УДК у Подільському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 2607793.
3. Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу не було оскаржено. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Клочкова
Повний текст складання постанови 28 вересня 2010 року.