Постанова № 11990999, 14.10.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.10.2010
Номер справи
2а-5184/10/1470
Номер документу
11990999
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14.10.2010 р. Справа № 2а-5184/10/1470

м.Миколаїв

12:50

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мавродієвої М.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Богзи Н..А.,

представника 1-го позивача: не зявився,

представника 2-го позивача: не зявився,

представника відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомДержавне підприємство " Суднобудівний завод імені 61 комунара ", вул. Адміральська, 38,Миколаїв,54001 ТОВ "Суднобудівна асоціація "Миколаївський регіон", вул. Бузніка, 5,Миколаїв,54010 доУправління ПФУ в Центральному районі м. Миколаєва, вул. Артилерійська, 19,Миколаїв,54030 провизнати протиправною та скасувати вимогу від 05.11.09 р. № 372/6, в с т а н о в и в: Позивачі звернулися до суду з позовом про визнання протиправною та скасування вимоги начальника ПФУ в Центральному районі від 05.11.2009 №372/6 про сплату боргу в сумі 397606,58 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивачі посилаються на те, що у оскаржуваній вимозі страхувальником вказана Спільна діяльність Державного підприємства “Суднобудівний завод імені 61 комунара” та Товариства з обмеженою відповідальністю “Суднобудівна асоціація “Миколаївський регіон”, а згідно із статтею 14 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ХІІ “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”(надалі Закон № 1058) спільна діяльність не є страхувальником. Вимога була надіслана відповідачем після закінчення визначеного підпунктом 8.2 пункту 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1) строку. У вимозі не зазначено, з чого складається заборгованість, відсутні посилання на відповідні рішення про нарахування пені і накладення штрафів. Крім того, ухвалою господарського суду Миколаївської області від 23.09.2009 у справі № 2/178/09 було порушено провадження у справі про банкрутство 1-го позивача і введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Відповідач про судове засідання був повідомлений належним чином відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, за юридичною адресою (арк.спр.29), але своїх заперечень проти позову та відповідних доказів, запропонованих в ухвалі суду від 30.09.2010, не надав, представник в судове засідання не зявився, причин неявки не повідомив.

У судовому засіданні 14.10.2010 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Державне підприємство «Суднобудівний завод ім.61 комунара»та Товариство з обмеженою відповідальністю Суднобудівної асоціації «Миколаївський регіон»уклали договір про спільну діяльність.

Спільна діяльність позивачів була зареєстрована в ПФУ в Центральному районі м.Миколаєва, як страхувальник та платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст.1130 Цивільного Кодексу України за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобовязуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що несу перечить закону.

Відповідач надіслав 1-му позивачу вимогу про сплату боргу від 05.11.2009 №372/6 на суму 397606,58 грн. (арк.спр.7)

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені Законом № 1058.

У статті 14 Закону № 1058 перелічені особи, які є страхувальниками у розумінні цього Закону -

1) роботодавці:

підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону;

колективні та орендні підприємства, сільськогосподарські кооперативи та фермерські господарства, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), - для осіб, зазначених у пункті 2 статті 11 цього Закону;

дипломатичні представництва, консульські установи України, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств та організацій (у тому числі міжнародних), створених відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами, - для осіб, зазначених у пункті 5 статті 11 цього Закону;

іноземні дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств та організацій, міжнародних організацій, розташованих на території України, - для осіб, зазначених у пункті 6 статті 11 цього Закону;

2) підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують заробітну плату (винагороду), грошове забезпечення, допомогу, - для осіб, зазначених у пунктах 7 - 9, 12 - 14, 17 і 18 статті 11 цього Закону;

3) Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України - для працюючих осіб, за яких роботодавець сплачує внески в сумі меншій, ніж сума внеску із заробітку, який потерпілий мав до ушкодження здоровя, а також для непрацюючих осіб, зазначених у пункті 11 статті 11 цього Закону;

4) застраховані особи, зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11 та частині першій статті 12 цього Закону.

У цьому переліку спільна діяльність юридичних осіб відсутня, тому у відповідача не було законних підстав для узяття на облік в якості страхувальника спільної діяльності.

Частиною 3 статті 106 Закону № 1058 встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Оскільки спільна діяльність позивачів не є страхувальником, надіслання відповідачем Вимоги про сплату боргу від 05.11.2009 №372/6 в сумі 397606,58 грн. є безпідставним.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України судові витрати у вигляді сплаченого позивачем судового збору підлягають відшкодуванню з Державного бюджету України.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.11, 71, 94, 98, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати протиправною і скасувати вимогу про сплату боргу управління Пенсійного фонду України у Центральному районі м. Миколаєва від 05.11.2009 №Ю- 372/6 на суму 397606,58 грн.

3. Відшкодувати Державному підприємству «Суднобудівний завод ім.61 комунара» (вул.Адміральська, 38, м.Миколаїв, 54001, код 14313240) понесені ним судові витрати у сумі 3,40 грн. з Державного бюджету України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя М.В. Мавродієва

Постанова оформлена у відповідності до ст.163 КАС України

та підписана суддею 18 жовтня 2010 року