Постанова № 11989991, 12.10.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2010
Номер справи
2а-7246/10/0870
Номер документу
11989991
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2010 року <Текст >                              Справа № 2а-7246/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі Міроновій К.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Запорізької області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Кремінь»

про стягнення податкового боргу

          

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Кремінь» про стягнення податкового боргу, в якому зазначив, що за відповідачем рахується податковий борг зі сплати податку на додану вартість, податку на прибуток приватних підприємств, комунального податку, по транспортному податку, по збору за забруднення навколишнього природного середовища до ФОНС, по збору за спеціальне використування загальнодержавного значення, розрахований на підставі Актів перевірки податкового органу. У зв’язку з несплатою податкового зобов’язання, відповідачу направлялися податкові вимоги, на підставі яких прийнято рішення № 43/03580475-7170/10/24 від 13.05.2009 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. На час розгляду справи сума боргу відповідачем не погашена, тому позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Кремінь» податковий борг на загальну суму 7850 грн. 46 коп. у примусовому порядку.

Позивач, у судове засідання не з’явився, надав суду клопотання про розгляд справи без участі його представника, на позові наполягає.

Відповідач у судове засідання не з’явився, на адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою, що зазначена організація за вказаною адресою не знаходиться.

Згідно ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що за відповідачем рахується борг з податку на прибуток приватних підприємств та комунальному податку, який виник внаслідок проведення податковою інспекцією невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт № 897 від 30.12.2008 р., яким встановлено порушення відповідачем п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі акту перевірки винесені податкові повідомлення – рішення від 30.12.2008р. № 0014751511/0 р., яким до відповідача застосовані штрафні санкції з податку на прибуток у розмірі 340 грн. та № 0014761511/0 р., яким до відповідача застосовані штрафні санкції з комунального податку у розмірі 170 грн.

Згідно акту невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності подання податкової звітності від 22.04.2010 р. № 129, податковим органом встановлено порушення відповідачем п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та винесені податкові повідомлення-рішення від 17.05.2010 р. № 0001521511/0, яким до відповідача застосовані штрафні санкції з податку на прибуток у розмірі 1190 грн. та №0001531511/0, яким до відповідача застосовані штрафні санкції з комунального податку у розмірі 1020 грн.

З у рахуванням переплати на особовому рахунку у розмірі 55,32 грн. заборгованість відповідача з податку на прибуток складає 1474,68 грн. /340+1190-55,32=1474,68 грн./.

З у рахуванням переплати на особовому рахунку у розмірі 67,13 грн. заборгованість відповідача з комунального податку складає 1122,87 грн. /170-67,13+1020=1122,87 грн./.

Судом також встановлено, що відповідач має заборгованість по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення у розмірі 1189,25 грн., який виник внаслідок винесення податковим органом на підставі акту перевірки від 30.12.2008 р. №897, повідомлення-рішення № 0014771511/0 від 30.12.2008 р., яким до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 170 грн., та податкового повідомлення-рішення № 0001561511/0 від 17.05.2010 р. у сумі – 1020 грн. згідно акту перевірки від 22.04.2010 р. № 129.

Згідно існуючої на рахунку переплати у сумі 0,75 грн., заборгованість відповідача по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення складає 1189,25 грн. /170-0,75+1020= 1189,25 грн./

Судом встановлено, що за відповідачем рахується борг з податку на додану вартість, який виник внаслідок винесення податковим органом податкових повідомлень-рішень на підставі проведених невиїзних документальних перевірок, а саме: згідно податкового повідомлення-рішення №0000261511/0 від 06.02.2009 р. за актом перевірки від 05.02.2009 р. № 62, до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі – 1020 грн., податкове повідомлення-рішення № 0000481511/0 від 05.03.2009 р., за актом від 04.03.2009 р. № 114 у розмірі - 170 грн., повідомлення-рішення ; 0001741511/0 від 12.05.2009 р., за актом від 08.05.2009 р. № 303 у розмірі - 340 грн., повідомлення-рішення № 0000101611/0 від 17.05.2010 р. за актом від 22.04.2010 р. № 129 у розмірі – 1190 грн.

Оскільки підприємство мало переплату з податку на додану вартість у сумі 41,49 грн., остаточна заборгованість відповідача з ПДВ складає 2678,51 грн. /1020+170-41,49+340+1190=2678,51 грн./.

Державною податковою інспекцією у Запорізькому районі Запорізької області проведено перевірку з питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 22.04.2010 р. № 129 на підставі якого 17.05.2010 р. були винесені податкові повідомлення-рішення № 0001551511/0, яким до відповідача застосовані штрафні санкції по збору за забруднення навколишнього природного середовища до ФОНС у розмірі 1020 грн., пеня – 25,15 грн., штрафні санкції за несвоєчасну сплату податкового повідомлення-рішення № 0014781511/0 від 30.12.2008 р. у сумі 170 грн., та податкове повідомлення рішення № 0001581511/0 від 17.05.2010 р., яким до відповідача застосовані штрафні санкції по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі – 340 грн.

Таким чином, заборгованість відповідача по збору за забруднення навколишнього природного середовища до ФОНС складає 1045,15 грн., по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі – 340 грн., яка відповідачем не сплачена.

Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, «що у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пунктах “а”-“в” п. 4.2.2. п. 4.2. ст..4, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення».

Згідно до 5.4.1. п. 5. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Податкове повідомлення – рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. (п.п. 6.2.4. п. 6. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Вищевказані податкові повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача, але повернені на адресу податкового органу з поштовою відміткою про повернення, у зв’язку з закінченням терміну зберігання.

Отже, загальна сума податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю

«Виробниче об’єднання «Кремінь» складає 7850 грн. 46 коп. /2678,51+1474,68+1189,25+1122,87+1045,15+340=7850,46 грн./, яка на час розгляду справи відповідачем не сплачена.

Згідно до 5.4.1. п. 5. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 1.3. ст. 1 вищевказаного Закону, податковий борг – це податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Пунктом п.п. 6.2.1. п. 6. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) особі, якщо його передано особі під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

20.01.2009 р. Державною податковою інспекцією у Запорізькому районі Запорізької області відповідачу направлена перша податкова вимога № 1/35, яка була повернута поштовим відділенням на адресу податкового органу, у зв’язку з незнаходженням організації за зазначеною адресою.

02.03.2009 р. Державною податковою інспекцією складений акт про неможливість вручення першої податкової вимоги від 20.01.2009 року № 1/35, та 02.03.2009 р. податкову вимогу розміщено на дошці податкових оголошень.

Днем вручення податкової вимоги вважається 02.03.2009 р.

01.04.2009 року відповідачу направлена друга податкова вимога № 2/91, яка була повернута поштовим відділенням на адресу податкового органу, у зв’язку з незнаходженням організації за зазначеною адресою.

13.04.2009 р. Державною податковою інспекцією складений акт про неможливість вручення другої податкової вимоги від 01.04.2009 року № 1/91, та 13.04.2009 р. податкову вимогу розміщено на дошці податкових оголошень.

Днем вручення податкової вимоги вважається 13.04.2009 р.

У зв’язку з тим, що борг відповідачем добровільно не сплачений, податковою інспекцією виконані усі передбачені законом дії по спонуканню боржника сплатити податковий борг та самостійно визначити джерела погашення боргу, Державною податковою інспекцією у Запорізькому районі Запорізької області 13.05.2009 року прийнято Рішення № 43/03580475-7170/10/24 «Про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу», згідно з яким вирішено здійснити стягнення коштів та продаж активів, що перебувають у власності платника податків, а також тих активів, права власності, на які він набуд6е у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про … стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За таких обставин, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд дійшов висновку, що вимоги Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Запорізької області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Кремінь» податкової заборгованості у розмірі 7850 грн. 46 коп. обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України; п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; п.п. 3.1.1 п. 3 ст. 3, п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4, п.п. 5.3.1, 5.4.1 п. 5 ст. 5; п.п. 6.2.1, 6.2.4 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», суд -

ПОСТАНОВИВ:

          

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Кремінь» (70421, Запорізька область, Запорізький район, с. Високогірне, вул.. Степова, 1, код ЄДРПОУ 03580475) податковий борг на загальну суму 7850 грн. 46 коп., а саме:

-          на користь Державного бюджету Запорізького району Запорізької області податковий борг у розмірі 4153 грн. 19 коп.,

-          на користь Місцевого бюджету Запорізького району Запорізької області податковий борг у розмірі 3697 грн. 27 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                                             Л.О.Нестеренко

Постанову виготовлено у повному обсязі 12.10.2010 р.