Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 січня 2010 року 09:25 № 2а-5226/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Степанюка А.Г. при секретарі судового засідання Федоровій О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомРегіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області
до Концерну "Військторгсервіс"
простягнення фінансових санкцій у розмірі 12033,74грн. застосованих на підставі рішення №200616 від 26.03.09р. На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з Відповідача 12033,74 грн. фінансових санкцій, згідно рішення № 200616 від 26.03.09р. за порушення Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995р. «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(надалі - Закон).
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що в ході проведеної перевірки виявлений факт здійснення Відповідачем роздрібної торгівлі алкогольними напоями через РРО, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, чим порушив ч.20 ст.15 вищевказаного Закону.
Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, повноважного представника у засідання суду не направив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду справи, відповідно до вимог статей 35, 39 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надав.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення повноважного представника Позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Концерн «Військторгсервіс»зареєстровано Соломянською районною у м. Києва державною адміністрацією 22.07.2005р. та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 33689922.
Позивач зазначає, що 19.03.09р. на підставі наказу № 221 від 19.03.09р. та направлення № 188/32-ЗП від 19.03.09р. посадовими особами Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Харківській області було проведено позапланову виїзну перевірку Відповідача на предмет дотримання законодавства в сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Під час проведеної посадовими особами регіонального управління 19 березня 2009 року перевірки в кафе «Фортуна», розташованому за адресою: обл. Харківська, м. Чугуїв, вул. Горішного, КПО, що належить суб'єкту підприємницької діяльності - Концерну «Військторгсервіс», встановлена реалізація однієї пачки сигарет з фільтром «LM-синій»по ціні 4,40 грн., двох чашок кави «Маккофе»по ціні 2,00 грн. за кожну та 100 гр. горілки «Біленька»40% об., по ціні 4,48 грн. Загальна вартість придбаних товарів склала 12 грн. 88 коп.
В ході перевірки надано додаток до ліцензії № 820296405002 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями де зазначено, що ЕККА, фіскальний номер 2658009678Р, заводський номер № ДУ 01006202, включено до додатку з 17.03.2009 р. Отже, в ході перевірки встановлено, що даний ЕККА зареєстровано в ДПІ у Солом'янському районі м. Києва 29.12.2007 р., а підприємством реалізація алкогольних напоїв через даний ЕККА, згідно Z-звітів, здійснювалась з 19.01.2009 (Z- звіт № 1449) по 16.03.2009 (Z- звіт № 1505). Отже, підприємством за вказаний період через даний ЕККА було реалізовано алкогольних напоїв на загальну суму 6016, 87 грн.
Таким чином, в період з 19.01.2009 по 16.03.2009 в господарській одиниці відповідача - кафе «Фортуна»- здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями через РРО, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, чим порушено частину 20 ст. 15 Закону.
Зазначені порушення зафіксовані в акті перевірки № 200847 від 19.03.09р. на підставі якого Позивачем було прийняте рішення № 200616 від 26.03.09р. про застосування фінансових санкцій до Відповідача у розмірі 12033,74 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 26.03.09 № 200216 відповідачем оскаржувалось до Харківського окружного адміністративного суду (справа № 2а-38580/09/2070). Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 04.09.2009 року в задоволенні позову Концерну «Військторгсервіс»до Регіонального управління про визнання нечинним рішення про застосування фінансових санкцій у розмірі 12033,74 грн. - відмовлено в повному обсязі (копія постанови наявна в матеріалах справи). Отже, рішення від 26.03.09 № 200216 недійсним у встановленому законодавством порядку не визнане, не скасоване, тобто є діючим
Як зазначає Позивач, фінансова санкція на час розгляду справи Відповідачаем сплачена не була.
Заслухавши пояснення повноважних представників сторін, дослідивши зібрані у справі докази та оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до наступного:
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями визначені Законом України № 481/95-ВР від 19.12.1995р. «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідно до ч.20 ст.15 Закону у заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться на місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.
Згідно абз.8 Листа ДПА України Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів від 18.06.07р., у випадку встановлення додаткових чи заміни попередньо встановлених ЕККА (КОРО) субєкту підприємницької діяльності необхідно до введення в експлуатацію нових ЕККА подати до органу, що видав ліцензію, заяву, довідку податкової служби про реєстрацію нових ЕККА (КОРО) та додаток до діючої ліцензії, в який потрібно внести зміни. На підставі поданих документів орган, який видав ліцензію, вносить зміни в додаток до відповідної ліцензії.
Абзацом 6 ч.2 ст.17 Закону до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) який не зазначений у ліцензії складає 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.
Згідно контрольних стрічок ЕККА ( Datecs МР 50, фіскальний номер 2658009678, заводський номер № ДУ 01006202), вартість реалізованої алкогольної продукції у період з 19.01.2009 р. по 16.03.2009 р. склала 6016,87 грн. Таким чином загальна сума фінансових санкцій за це порушення складає 12033,74 грн.
Враховуючи вище викладене суд приходить до висновку, що рішення № 200616 від 26.03.09р., винесене на підставі акта перевірки №200847 від 19.03.09р., є законним і обґрунтованим, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з концерну «Військторгсервіс»(м. Київ, вул. Молодогвардійська, 28-А, код 33689922) фінансові санкції у сумі 12033,74 грн. (двадцять тисяч тридцять три гривні 74 коп.) застосованих рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Харківській області №200616 від 26.03.09р., на користь державного бюджету України (рахунок одержувача 31118106700010, код платежу 21081100, УДК у Соломянському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 26077951 в установі банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019).
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.Г. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено 15.01.10р.