Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 жовтня 2010 року Справа № 2а-7509/10/1270 <Текст > Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Петросян К.Є.,
при секретарі: Ковіній І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м.Красний Луч Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краснолучвугілляінвест» про стягнення податкового боргу в розмірі 169,19 грн. шляхом звернення стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
30 вересня 2010 року позивач Державна податкова інспекція в м.Красний Луч Луганської області звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в обґрунтування якого посилається на наступне. Відповідач ТОВ «Краснолучвугілляінвест» зареєстрований Виконавчим комітетом Краснолучської міської ради Луганської області 20.09.2005 року за №13801020000000447 і внесений до ЄДРПОУ як юридична особа, іден. код 33685663. Відповідач має узгоджені податкові зобовязання з податку на прибуток. Податкові зобовязання були визначені податковим повідомленням-рішенням №0001951501/0 від 14.06.2010р. Станом на 24.09.2010 року податковий борг складає 169,19 грн. Позивач просив суд стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 619,19 грн. шляхом звернення стягнення на активи.
Представник позивача до початку слухання справи надав суду письмове клопотання із проханням розглянути справу за його відсутності. Вимоги позову уточнив та просив стягнути примусово з ТОВ «Краснолучвігулляінвест» податковий борг з податку на прибуток у розмірі 169,19 грн., звернувши стягнення на його активи на користь Державного бюджету УДК в м.Красний Луч, код 24046797, МФО 804013, код платежу 110210, р/р 31115009700039.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів відповідач не скористався. Як вбачається з довідки поштового відправлення, за адресою, внесеною до державного реєстру відповідач не знаходиться. Відповідно до вимог ч.8 ст.35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. У звязку із викладеним, суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про місце, дату та час слухання справи, у звязку із чим справу можливо розглянути за відсутності відповідача.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України «Про систему оподаткування» визначено, що під податком і збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі). Платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані у числі іншого, сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами передбачене ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачена як одна з функцій податкового органу подання до судів позовів до підприємств, установ та організацій про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 (далі- Закон №2181) визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобовязання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобовязання.
Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України №2181, у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»-«в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно п.п. 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України №2181, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону № 2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Судом встановлено, що відповідач ТОВ «Краснолучвугілля» зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Краснолучської міської ради Луганської області 20.09.2005р. № 13801020000000447, іден. код 33685663 (а.с. 8-9, 16). Відповідно до довідки №785 від 23.09.2010р. ТОВ «Краснолучвугілляінвест» перебуває на обліку в державній податковій інспекції в м.Красний Луч з 27.09.2005р. (а.с. 17).
За відповідачем станом на 24.09.2010 року виник податковий борг перед бюджетом у сумі 169,19 грн. з податку на прибуток підприємств. Податкове зобовязання було визначено у податковому повідомленні-рішенні № 000195150/0 від 14.06.2010р.
Згідно акту Державної податкової інспекції у м.Красний Луч від 18.06.2010р., податкове повідомлення-рішення від 14.06.10р. №0001951501/0 на суму 170 грн. по ТОВ «Краснолучвугілляінвест», повернулося у ДПІ в м.Красний Луч, у звязку з закінченням терміну зберігання, відповідно штампу на конверті, та було розміщено на дошці податкових повідомлень 18.06.2010р.
У звязку з несплатою податкового боргу на адресу відповідача були надіслані перша (від 02.07.2010 № 1/92) та друга (від 05.08.2010 № 2/115) податкові вимоги (а.с. 11-12).
Через незнаходження ТОВ «Краснолучвугілляінвест» за юридичною адресою, податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень, що в свою чергу відповідно до вимог Закону №2181 свідчить, що податкові вимоги важаються узгодженими. Податковий борг відповідачем не сплачено.
Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону України №2181, активи платника податку це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України №2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
З огляду на викладене суд вважає уточнені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Уточнений адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Красний Луч Луганської області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Краснолучвугілляінвест» (94517, м.Красний Луч Луганської області, вул.Хасанова, буд.6, код 33685663) на користь Державного бюджету (УДК в м.Красний Луч, код 24046797, МФО 804013, код платежу 110210, р/р31115009700039) заборгованість з податку на прибуток підприємств у сумі 169 (сто шістдесят девять) гривень 19 копійок, звернувши стягнення на його активи.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
< Текст >
СуддяК.Є. Петросян