Ухвала суду № 11885067, 26.08.2010, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.08.2010
Номер справи
2а-9423/10/0570
Номер документу
11885067
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Чучко В.М.

Суддя-доповідач - Ястребова Л.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2010 року справа №2а-9423/10/0570

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі:

судді - доповідача: Ястребової Л.В.

суддів: Колеснік Г.А., Ляшенка Д.В..

при секретарі судового засідання: Дровниковій К.В.

за участю представників: від позивача: Чероватенко В.І., Вариводи Т.А

від відповідача ДПІ у Тельманівському районі Донецької області Костенко О.М., Загорулько Я.В.

від відповідача ГУ Державного казначейства України у Донецькій області не з»явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Донецьку апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Тельманівському районі Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року по справі № 2а-9423/10/0570 за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Тельманівський карєр» до Державної податкової інспекції у Тельманівському районі Донецької області та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення заборгованості із бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 2742112,00 (два мільйони сімсот сорок дві тисячі сто дванадцять,00) грн, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства «Тельманівський карєр» до Державної податкової інспекції у Тельманівському районі Донецької області та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області, про стягнення заборгованості із бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 2742112,00 (два мільйони сімсот сорок дві тисячі сто дванадцять,00) грн. задовольно повністю.

Стягнуто з рахунків Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства «Тельманівський карєр» (87100, Донецька область, смт. Тельманове, вул. Леніна, 117; ідентифікаційний код 04628681; поточний рахунок 26007301750125 у Філії «Головне управління Промінвестбанку в Донецькій області», МФО 334635, ЄДРПОУ 04628681) бюджетну заборгованість з податку на додану вартість по податковим деклараціям за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2009 року та січень 2010 року у сумі 2742112,00 00 (два мільйони сімсот сорок дві тисячі сто дванадцять,00) грн.

Стягнуто з Державного бюджету України (розрахунковий рахунок 31112095700005 Державний бюджет Калінінського району м. Донецька, ЄДРПОУ 34687090, МФО 834016, Банк Головне управління Казначейства України у Донецькій області) на користь Відкритого акціонерного товариства «Тельманівський карєр» (87100, Донецька область, смт. Тельманове, вул. Леніна, 117; поточний рахунок 26007301750125 у Філії «Головне управління Промінвестбанку в Донецькій області», МФО 334635, ЄДРПОУ 04628681) судовий збір в розмірі 1703,40 (одна тисяча сімсот три, 40) грн.

В апеляційній скарзі представник Державної податкової інспекції у Тельманівському районі Донецької області просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нове рішення, яким позивачу в задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, а також неповно з»ясовано обставини, що мають значення для справи.

Представники позивача в судовому засіданні проти доводів апеляційної скарги заперечували та просили залишити її без задоволення, а постанову суду без змін.

Представники відповідача ДПІ у Тельманівському районі Донецької області в судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримали та просили її задовольнити.

Представник відповідача ГУ Державного казначейства України у Донецькій області в судове засідання не з»явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлено належним чином. Надали клопотання про розгляд справи без їх участі.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників позивачів та відповідачів, дослідивши матеріали справи в межах апеляційної скарги, обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечень на апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Тельманівський карєр» є юридичною особою за законодавством України, зареєстроване 07.04.1997 р. Тельманівською районною державною адміністрацією Донецької області за № 12501050001000099; свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 477054; включене до ЄДРПОУ ідентифікаційний код 04628681; з 1994 року знаходиться на податковому обліку Державної податкової інспекції у Тельманівському районі Донецької області (довідка про взяття на облік платника податків за формою 4-ОПП), є платником податку на додану вартість: свідоцтво №07122128 від 04.09.2007 року, індивідуальний податковий номер 046286805437.

Позивачем до податкового органу за місцем реєстрації була подана наступні декларації з податку на додану вартість за:

1)квітень 2009 року - за рядком 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника становить 288 463,00 грн.;

2)травень 2009 року - відповідно до рядка 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника становить 1136 854,00 грн.;

3)червень 2009 року - за рядком 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника становить 382 189,00 грн.;

4)липень 2009 року - відповідно до рядка 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника становить 896458,00 грн.;

5)серпень 2009 року - згідно рядку 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника становить 100654,00 грн.;

6)вересень 2009 року - за рядком 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника становить 265130,00 грн.;

7)жовтень 2009 року у відповідності до рядку 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника становить 334 486,00 грн.;

8)грудень 2009 року за рядком 22.2 цієї декларації до складу податкового періоду наступного звітного періоду зараховується від'ємне значення різниці поточного податкового періоду у сумі 1051 971,00 грн.;

9)січень 2010 року у відповідності до рядку 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника становить 1051 971,00 грн.

Разом із зазначеними деклараціями позивачем до Податкової інспекції подані додатки № 2 (довідка щодо залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, що залишаться непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду), № 3 (розрахунок суми бюджетного відшкодування) та № 4 (заява про повернення суми бюджетного відшкодування). Дані, які містять ці додатки відповідають зазначеній у деклараціях позивача з податку на додану вартість за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2009 року та січень 2010 року у сумі 2742112,00 (два мільйони сімсот сорок дві тисячі сто дванадцять,00) грн. та його бажання на отримання цієї суми на поточний рахунок. Тобто, матеріалами справи підтверджується, що позивач виконав дії, передбачені п.п.7.7.4 п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (надалі в тексті постанови Закон про ПДВ), а саме платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.

Відповідно до підпунктів 7.7.5 та 7.7.6 пункту 7.7 статті 7 Закону про ПДВ протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого є строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобовязаний у пятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу

За нормами пп. 7.7.7 п. 7.7 ст. 7 цього Закону якщо за наслідками не документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:

а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобовязань з цього податку наступних податкових періодів;

б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

в) у разі зясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.

На виконання зазначених норм Закону працівниками Податкової інспекції проведені виїзні позапланові перевірки позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в установі банку, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, за результатами яких складені акти (з доповненням):

1) доповнення від 16.10.2009 року до довідки № 830/23-011-1/04628681 від 18.08.2009 року виїзної планової перевірки ВАТ «Тельманівський карєр», яким підтверджене відображене ВАТ «Тельманівський карєр» у декларації заявленої на розрахунковий рахунок, за травень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося за квітень 2009 року, бюджетне відшкодування у сумі 77306,00 грн.

2) № 830/23-011-1/0462681 від 18.08.2009 року, яким підтверджене відображене ВАТ «Тельманівський карєр» у декларації заявленої на розрахунковий рахунок, за травень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося за квітень 2009 року, бюджетне відшкодування у сумі 960642,00 грн.

При цьому за результатами перевірки виявилося неможливим підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування за травень 2009 року на суму 176212,00 грн., що повязано із неотриманням довідок зустрічних перевірок з ДПІ у Київському районі м. Донецька по ТОВ «ПКФ «Інсайдер», яке є постачальником паливо-мастильних матеріалів та по ПП «Укстоун», яке є постачальником вилочного погрузчика, обсяг операцій за якими складає більше 5% від загальної суми податкового кредиту за квітень 2009 року.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, за даними перевірки складає 960642,00 грн.

3) № 880/23-811-1/04628681 від 15.09.2009 року, яким підтверджене відображене позивачем у декларації заявленої на розрахунковий рахунок, за червень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося за травень 2009 року бюджетне відшкодування у сумі 273482,00 грн.

Додатково перевіркою встановлені факти завищення позивачем частини залишку від'ємного значення, фактично сплаченої отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) по податковій декларації з ПДВ за червень 2009 року та в графі 4 «Частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг)», додатку 2 до податкової декларації за червень 2009 року. Сума завищення склала 108 707,00 грн.

Отже, даним актом перевірки встановлено, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, за даними перевірки складає 273482,00 грн.

4) № 995/23-011-1/04628681 від 14.10.2009 року, яким підтверджене відображене позивачем у декларації заявленої на розрахунковий рахунок, за липень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося за липень 2009 року бюджетне відшкодування у сумі 562 624,00 грн.

При цьому перевіркою встановлені факти завищення позивачем частини залишку від'ємного значення, фактично сплаченої отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) по податковій декларації з ПДВ за липень 2009 року та в графі 4 «Частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг)», додатку 2 до податкової декларації за липень 2009 року. Сума завищення склала 333834,00 грн.

Тобто, даним актом перевірки встановлено, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, за даними перевірки складає 562624,00 грн.

5) № 997/15-011-1/04628681 від 14.10.2009 року, яким підтверджено, що бюджетне відшкодування з ПДВ у сумі 100654,00 грн., задеклароване платником у податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року, відповідає сумі бюджетного відшкодування, визначеній за результатами документальної невиїзної (камеральної) перевірки.

6) № 1230/23-011-1/04628681 від 09.12.2009 року, яким підтверджене відображене ВАТ «Тельманівський карєр» у декларації заявленої на рахунок за вересень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось серпень 2009 року бюджетне відшкодування у сумі 97833,00 грн.

При цьому за результатами перевірки відповідачем-1 не підтверджена заявлена сума бюджетного відшкодування за серпень 2009 року на суму 167297,00 грн., що повязано з неотриманням довідок зустрічних перевірок по ланцюгу до виробника по низці підприємств, обсяг операцій із якими склав більше 5% від загальної суми податкового кредиту за серпень 2009 року.

Таким чином, даним актом перевірки встановлено, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, за даними перевірки складає 97 833,00 грн.

7) 16/23-011-1/04628681 від 15.01.2010 року яким підтверджене відображене позивачем у декларації заявленої на розрахунковий рахунок, за жовтень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося за вересень 2009 року бюджетне відшкодування у сумі 52 180,00 грн.

При цьому перевіркою не виявилося можливим підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування за вересень 2009 року на суму 282306,00 грн., що повязано із неотриманням довідок зустрічних перевірок по ланцюгу до виробника по ТОВ «Юнігран-Сервіс», ДП «Донецька залізниця», ТОВ «Транспортно-експедиційна компанія «Енерготранс», ТОВ «Тріада» та ТОВ «Корпорація Колійні ремонтні технології».

Отже, даним актом перевірки встановлено, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, за даними перевірки складає 52 180,00 грн.

8) 303/23-011-1/04628681 від 16.04.2010 року яким підтверджене відображене позивачем у деклараціях:

- за листопад 2009 року яке виникло за рахунок від'ємного значення ПДВ, що декларувалося за жовтень 2009 року бюджетне відшкодування, заявлене на розрахунковий рахунок у сумі 409849,00 грн.;

- за січень 2010 року яке виникло за рахунок від'ємного значення ПДВ, що декларувалося за грудень 2009 року бюджетне відшкодування, заявлене на розрахунковий рахунок у сумі 207 542,00 грн..

При цьому перевіркою не виявилося можливим підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування:

- за листопад 2009 року, яке виникло за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося за жовтень 2009 року на суму 97390,00 грн., що повязано із неотримання довідок зустрічних перевірок по ланцюгу до виробника по ДП «Донецька залізниця», ТОВ «Тріада», ТВ «Торговий дім «Альтком», та ПП «Укрстоун», які є постачальниками товарно-матеріальних цінностей позивачеві;

- за січень 2010 року яке виникло за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося за грудень 2009 року на суму 337 190,00 грн., що повязано із неотримання довідок зустрічних перевірок по ланцюгу до виробника по ТОВ «Транспортно-експедиційна компанія «Енерготранс», ТВ «Будтехмаш», ТОВ «НК-Артеміда Ойл», ВАТ «Донецькобленерго» «Приазовські електричні мережі», які є постачальниками товарно-матеріальних цінностей позивачеві.

Отже, даним актом перевірки встановлено, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, за даними перевірки складає: 409849,00 грн. та 207542,00 грн.

За результатами позапланових виїзних перевірок, Податковою інспекцією були прийняті податкові повідомлення рішення: № 0001142300/0 від 16.09.2009 року про зменшення суми відшкодування з податку на додану вартість по декларації за червень 2009 року на суму 108707,00 грн.; № 0001432300/0 від 16.10.2009 року про зменшення суми відшкодування з податку на додану вартість по декларації за липень 2009 року на суму 333834,00 грн. Із вказаними податковими повідомленнями-рішеннями позивач погодився і їх не оспорював.

Загальна сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за квітень грудень 2009 року та січень 2010 року, що повністю підтверджена Податковою інспекцією, складає 2742112,00 грн. (77306,00 грн. + 960642,00 грн. + 273482,00 грн. + 562 624,00 грн. + 100 654,00 грн. + 97 833,00 грн. + 52 180,00 грн. + 409849,00 грн. + 207542,00 грн.), при цьому правильність визначення відповідачем-1 зазначеної суми у висновках та правильність заповнення зазначених висновків за зазначений період сторонами у суді не заперечується та не викликає у сумнівів щодо їх достовірності та добровільності їх визнання.

Вказана сума також підтверджується довідкою за підписом Відповідача-1 (ДПІ у Тельманівському районі Донецької області) від 08.06.2010 року № 4697/10/19-013, згідно якої станом на 08.06.2010 року по ВАТ «Тельманівський карєр» (04628681), сума ПДВ, що включена в реєстр та підлягає відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 2742112,00 грн..

Враховуючи факт підтвердження суми бюджетного відшкодування, податковим органом у виконання пп. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» були направлені в орган Державного казначейства висновки про суми відшкодування ПДВ із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Виходячи із наявних у справі матеріалів та пояснень сторін слідує, сума бюджетного відшкодування, заявлена у позові, позивачеві не відшкодована.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги ВАТ «Тельманівський карєр» є правомірними, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції прийнято з дотриманням норм матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі ДПІ у Тельманівському районі.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 195, 196, пунктом 1 статті 198, ст.ст. 200, 205, 206, 211, 212, 254, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Тельманівському районі Донецької області залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року по справі № 2а-9423/10/0570 за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Тельманівський карєр» до Державної податкової інспекції у Тельманівському районі Донецької області та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області, про стягнення заборгованості із бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 2742112,00 (два мільйони сімсот сорок дві тисячі сто дванадцять,00) грн залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Колегія суддів