Головуючий у 1 інстанції - Пляшкова К. О.
Суддя-доповідач - Ляшенко Д.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2010 року справа №2а-1278/10/1270
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі:
судді - доповідача: Ляшенко Д.В.
суддів: Колеснік Г.А., Ястребової Л.В.
при секретарі судового засідання: Агейченковій К.О.
за участю представників:
від відповідача: Шепіль В.В., дов. № 1-17/3461 від 14.05.2010 року
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10 червня 2010 року по справі № 2а-1278/10/1270 за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» до Луганської митниці «про визнання нечинним податкового повідомлення «Р» № 12 від 04.02.2010 р. про застосування штрафних санкцій в сумі 340,00 грн.», -
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2010 року Відкрите акціонерне товариства “Алчевський коксохімічний завод” звернулось до суду із позовом до Луганської митниці про визнання нечинним податкового повідомлення “Р” № 12 від 04.02.2010 р. про застосування штрафних санкцій в сумі 340,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що податковим повідомленням № 12 від 04.02.2010 р., винесеним Луганською митницею, згідно актів перевірки за № № 16-17 від 12.01.2010 р., до ВАТ «Алчевський коксохімічний завод» застосовано штрафну санкцію у сумі 340 грн. Митний орган нарахував штрафну санкцію без правових обґрунтувань.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10 червня 2010 року адміністративний позов залишено без задоволення.
Позивач вважаючи, що це судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального права, звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та постановити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник позивача за викликом суду не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Представник відповідача у судовому засіданні проти доводів апеляційної скарги заперечував та просив залишити її без задоволення.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечень на апеляційну скаргу, колегія суддів вважає апеляційну скаргу необґрунтованою, а судове рішення таким, що підлягає залишенню без змін, з наступних підстав.
Позивач ВАТ «Алчевський коксохімічний завод», ідентифікаційний номер 00190816, зареєстроване у якості юридичної особи виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 18.12.1995 року.
Податковим повідомленням форми «Р» № 12 від 04.02.2010 р., винесеним Луганською митницею, згідно актів перевірки за №№ 16-17 від 12.01.2010 р., до ВАТ «Алчевський коксохімічний завод» застосовано штрафну санкцію у сумі 340,00 грн.
Відповідно до актів про неподання вантажної митної декларації у визначений законодавством строк №№ 16-17 від 12.01.2010 р. митним органом встановлено, що 02.01.2010 р. прибув вантаж за ТР ЗТ 804050008/9/145829 від 31.12.2009 р. вагою 68,9 тн. із вантажем вугілля марки «КО», та за ТР ЗТ 804050008/9/145836 від 31.12.2009 р. вагою 66 тн. із вантажем вугілля марки «ССОМ». Станом на 12.01.2010 р. ВАТ «Алчевський коксохімічний завод» не подано вантажну митну декларацію у 10-денний термін, чим порушено визначений статтею 85 Митного кодексу України строк її подання.
Відповідно до приписів ч.1 ст.85 Митного кодексу України, митна декларація подається митному органу, який здійснює митне оформлення, протягом 10 днів з дати доставлення товарів і транспортних засобів у митний орган призначення.
Факт неподання вантажних митних декларацій у строк, встановлений ст.85 Митного кодексу України, ВАТ «Алчевський коксохімічний завод» не оскаржується.
Пунктом 12 ст.1 Митного кодексу України, встановлено, що митна декларація - письмова заява встановленої форми, яка подається митному органу і містить відомості щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, необхідні для їх митного оформлення або переоформлення.
Підпунктом 2.1.1 пункту 2.1 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 року (далі по тексту Закон № 2181) передбачено, що митні органи є контролюючими органами стосовно акцизного збору та податку на додану вартість (з урахуванням випадків, коли законом обов'язок з їх стягнення або контролю покладається на податкові органи), ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України.
Відповідно до п. 1.11 ст.1 Закону № 2181 податкова декларація, розрахунок (далі -податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. № 1251, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 20 вказаного Закону передбачено, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Підпунктом 7.3.6. п. 7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 167 встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань при імпорті товарів є дата подання митної декларації із зазначенням у ній суми податку, що підлягає сплаті. Датою виникнення податкових зобов'язань при імпортуванні робіт (послуг) є дата списання коштів з розрахункового рахунка платника податку в оплату робіт (послуг) або дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) нерезидентом залежно від того, яка з подій відбулася першою.
На підставі вантажних митних декларацій здійснюється нарахування та сплата податку на додану вартість, який контролюється митними органами.
Таким чином, вантажна митна декларація є різновидом податкової декларацій, контроль за поданням та достовірністю даних, а також своєчасності сплати податку на додану вартість у якій здійснює митний орган.
Відповідальність за несвоєчасне подання податкової декларації передбачена п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону № 2181, згідно якого платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону № 2181, контролюючий орган має право проводити камеральні перевірки, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків.
Частино 1 ст. 6 Закону № 2181 встановлено, що у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно п. 2.2 розд. 2 Порядку підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків, установлення й експлуатації дощок податкових повідомлень, затвердженого наказом Державної митної служби України № 370 від 11.05.2006р., зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.05.2006р. за № 613/12487, у випадку, зазначеному в пункті 2.1 цього Порядку, митний орган складає та надсилає платнику податків податкові повідомлення за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку (форма "Р" - при здійсненні розрахунку сум податкових зобов'язань та штрафних санкцій, нарахованих відповідно до п.п. 17.1.1-17.1.6 п. 17.1 ст. 17 Закону, за їх наявності).
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що митний орган мав право проводити камеральні перевірки, у тому числі і щодо своєчасності подання вантажних митних декларацій, а також застосовувати при виявленні порушень штрафні санкції, передбачені п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181.
Приймаючи викладене до уваги апеляційний суд зазначає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та ухвалено постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст. 195-196, ст. 199, ст. 200, ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10 червня 2010 року по справі № 2а-1278/10/1270 за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» до Луганської митниці “про визнання нечинним податкового повідомлення «Р» № 12 від 04.02.2010 р. «про застосування штрафних санкцій в сумі 340,00 грн.» залишити без задоволення, а постанову суду без змін.
Вступна та резолютивна частини ухвали складені, підписані колегією суддів у нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 26 серпня 2010 року.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Ухвала складена в повному обсязі та підписана колегією суддів 30 серпня 2010 року.
Колегія суддів: