Єдиний державний реєстр судових рішень Головуючий у 1 інстанції - Мандичев Д.В.
Суддя-доповідач - Губська Л.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2010 року справа №2а-8039/10/0570
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Губської Л.В,
суддів: Нікуліна О.А., Юрко І.В.,
при секретарі: Сухоцькій Д.Ю.,
за участю:
представника позивача: Шигарової О.В. керівник,
представника відповідача: Бурцевої Н.А. а довіреністю від 17.06.2010р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Донецького адміністративного апеляційного суду апеляційну скаргу Приватного підприємства «НІКА» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 червня 2010 року в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства «НІКА» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-
в с т а н о в и в:
Приватне підприємство «НІКА» звернулось до суду першої інстанції з позовом до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17 лютого 2010 № 0000412343 та № 0000412343. В обгрунтування позовних вимог позивач посилався на відсутність підстав для застосування відповідачем штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 2.6 «Положення про порядок ведення касових операцій в національній валюті України», затвердженого постановою НБУ № 637 від 15 грудня 2004 року та п. 1,4,6,9,13 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки оскаржувані рішення прийняті на підставі висновків акту перевірки від 10 лютого 2010 року, в той час, як така перевірка 10 лютого 2010 року не проводилась.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08 червня 2010 року у задоволенні позовних вимог було відмовлено в повному обсязі за безпідставністю.
Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги і визнати незаконними та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька.
В обґрунтування апеляційної скарги позивач зазначає, що судом першої інстанції порушені норми процесуального права. Вважали доводи податкового органу щодо можливості доказування правопорушення на підставі інших актів необгрунтованими. Крім того, зазначили, що в порушення ст. 6 КАС України судом не вирішені викладені в позові питання по суті спору, що призвело до прийнятті незаконного рішення.
Відповідач надав суду заперечення на апеляційну скаргу, в якому зазначає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції без змін.
В судовому засіданні представник позивача підтримала доводи апеляційної скарги, а представник відповідача заперечувала проти її задоволення.
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга Приватного підприємства «НІКА» не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, Приватне підприємство «НІКА» є юридичною особою, що діє на підставі свідоцтва про державну реєстрацію серії А00 № 315704, виданого виконавчим комітетом Донецької міської ради 24.11.1999 року, включено до ЄДРПОУ за № 30609141.
Судом першої інстанції встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що 15.01.2010 податковим органом було проведено перевірку субєкта господарської діяльності ПП «НІКА» за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки було складено акт від 15.01.2010 року, на підставі якого прийняти податкові повідомлення-рішення від 17.02.2010 № 0000402343, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2920 грн., та податкове повідомлення-рішення від 17.02.2010 року № 0000412341, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 10940,25 грн.
Акт перевірки - це службовий документ, який підтверджує факт проведення перевірки і є носієм доказової інформації про виявлені порушення (або їх відсутність) вимог чинного законодавства зазначеними суб'єктами.
Відповідно до абз. 1,2,3,5 п. 8 Наказу Державної податкової адміністрації України
«Про затвердження методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій» від 12.08.2008 року № 534, датою акта перевірки є дата підписання акта посадовими особами органу ДПС, що проводили перевірку, та посадовими особами (особами) суб'єкта господарювання.
Датою реєстрації акта перевірки в органі ДПС за місцем здійснення діяльності суб'єкта господарювання є дата його реєстрації (не пізніше наступного робочого дня після його складання) у журналі реєстрації матеріалів перевірки підрозділу контролю за розрахунковими операціями органу ДПС (додаток 2 до Методичних рекомендацій), посадові особи якого здійснювали перевірку такого суб'єкта.
Датою реєстрації акта перевірки в органі ДПС за місцем державної реєстрації суб'єкта господарювання є дата його реєстрації (у день отримання такого акта) у журналі реєстрації матеріалів перевірки підрозділу контролю за розрахунковими операціями органу ДПС за місцем державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.
У разі якщо суб'єкт господарювання здійснює свою діяльність не за місцем, яке зазначене у свідоцтві про державну реєстрацію такого суб'єкта, акт перевірки, складений посадовими особами органу ДПС, реєструється у журналі реєстрації актів перевірок і протягом трьох робочих днів після його реєстрації направляється до органу ДПС за місцем державної реєстрації вказаного суб'єкта. Копія акта перевірки з відміткою про реєстрацію у журналі реєстрації актів перевірки зберігається в органі ДПС за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
Рішення про застосування сум штрафних (фінансових) санкцій за наслідками розгляду матеріалів перевірки приймає керівник органу ДПС (або його заступник) за місцем реєстрації суб'єкта господарювання протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акта перевірки. Рішення про застосування сум штрафних (фінансових) санкцій вручається керівнику суб'єкта господарювання (або особі, що його заміщає) або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення в установленому порядку та визначені терміни.
Як вбачається з матеріалів справи, 18.01.2010 року акт зареєстрований в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання, після чого його було направлено до ДПІ Ленінському районі м. Донецька, тобто за місцем державної реєстрації субєкта господарювання, де після надходження акт було зареєстровано 10.02.2010 року.
Таким чином, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач, діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачений діючим законодавством України.
Крім того, посилання апелянта на ту обставину, що в оскаржуваних рішеннях податкова інспекція посилається на акт перевірки від 10.02.2010р., є неспроможними, оскільки посилання відповідача спочатку йдеться на номер акту (№0017/05/99/23/30609141), а вже потім на дату цього реєстраційного номеру (а.с.30).
З приводу зауважень апелянта на нерозгляд судом першої інстанції питання по суті, слід зазначити, що в позові не оспорюється сам факт виявлення відповідачем порушень під час перевірки.
На підставі вищезазначеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для скасування постанови немає.
Ухвала в повному обсязі складена 13 серпня 2010 року.
Керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «НІКА» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 червня 2010 року залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 червня 2010 року в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства «НІКА» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: Л.В.Губська
Судді: О.А.Нікулін
І.В. Юрко