Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2а- 3502/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2010 р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шевченко О.В.,
при секретарі Нікітенко Л.Ю.,
за участю прокурора - Стрельнікової Є.В., представника позивача - Фролова Р.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лаккі" про примусове стягнення суми,-
ВСТАНОВИВ:
Харківський міжрайонний транспортний прокурор звернувся до Харківського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі головної державної інспекції на автомобільному транспорт в особі територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області з адміністративним позовом до ТОВ "Лаккі", в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід державного бюджету України фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги та просили суд задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, пунктом 3 якого передбачено, що органом державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі.
З матеріалів справи вбачається, що 01.10.2009 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області проведена перевірка транспортного засобу ГАЗ-3202, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2, який належить ТОВ "Лаккі", за результатами якої виявлено порушення: надання послуг з перевезення вантажу згідно накладної без оформлення документів, передбачених ст. 48 Закону України "Про автотранспорт", а саме не оформлена ліцензійна картка на автомобіль.
Зазначене порушення зафіксоване актом від 01.10.2009 року Територіального управління Головавтотрансінспекції у Харківській області.
Відповідно до ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, а саме: за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справи відповідно до вимог ст. 60 Закону, п.п. 25, 27 Порядку здійснення державного контролю керівником органу державного контролю 26.10.2009 року прийнята постанова №091964 про застосування до перевізника фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Зазначена постанова відповідачем оскаржена не була. Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Таким чином, на час судового розгляду постанова №091964 від 26.10.2009 року є чинною, а тому підлягає виконанню, у звязку з чим, суд зважаючи на несплату відповідачем застосованої до нього фінансової санкції в сумі 1700,00 гривень, приходить до висновку про можливість її стягнення у судовому порядку.
Надану представником позивача в судовому засіданні 06.05.2010р. ліцензійну картку до ліцензії серії НОМЕР_3 судом до уваги не береться, з тих підстав, що зазначена ліцензійна картка видана ліцензіату ОСОБА_2, що суперечить вимогам ст.48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, Положенню про ліцензійну картку.
Згідно ст.48 вказаного Закону, документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п.2.1 Положення про ліцензійну картку, яка додається до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування, ліцензійна картка - це документ, який додається до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) або до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі й видається на кожний автомобільний транспортний засіб. Ліцензійна картка є бланком суворої звітності, до якої заносяться реєстраційні дані ліцензії та автомобільного транспортного засобу.
Відповідно до п.2.2. Положення, ліцензійні картки оформлюються на власні та орендовані транспортні засоби, які допущені до надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів у межах України та відповідних міжнародних перевезень.
З договору оренди вантажного автомобіля №5 вбачається, що ФОП ОСОБА_2 (орендодавець) передала, а ТОВ "Лаккі" (орендар) прийняло вантажний автомобіль ГАЗ-3202, номерний знак НОМЕР_1.
Таким чином, відповідач, на виконання приписів ст.48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, Положення про ліцензійну картку, повинен був отримати ліцензійну картку до ліцензії ТОВ "Лаккі".
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 1700,00 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лаккі" про примусове стягнення сумизадовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лаккі" (АДРЕСА_1, 61168) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід державного бюджету України (на рахунок ГУДКУ у Харківській області МФО 851011 р/р 31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м. Харкова код 24134589 код платежу 21081100) фінансові санкції у розмірі 1700.00 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлено 25 червня 2010 року.
Суддя Шевченко О.В.