ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.10.10 Справа №2а-8958/10/5/0170
(12:24) Окружний адміністративний суд АР Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Мородецької Ю.В., за участі представника позивача Грішина Р.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за адміністративним позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості в сумі 1426,35 грн.
Обставини справи: Феодосійська міжрайонна державна податкова інспекція АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1426,35 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем при проведенні перевірки 30.07.09р. встановлені порушення відповідачем вимог п.п. 1,2,5,6,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у звязку з чим нараховані штрафні (фінансові) санкції.
Відповідач у судове засідання не зявлявся, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином рекомендованою кореспонденцією, але вона повернулась з відміткою пошти «за зазначеною адресою не проживає», відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. У звязку з чим, відповідач був повідомлений через ЗМІ.
Суд вважає можливим розглянути справи на основі наявних в ній доказів у порядку ч. 6 ст. 71 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
30.09.1999р. ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа - підприємець Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим, про що видане відповідне Свідоцтво та у журналу обліку реєстраційних справ зроблено запис № 04055759Ф0020179 (а.с.5), яка проживає: АР Крим, АДРЕСА_1.
Відповідно до довідки № 1802 від 16.05.2000р. (а.с.7) відповідач перебуває на обліку платників податків у ДПІ у м. Феодосія АР Крим.
30.07.2009р. ДПІ в м. Феодосія АР Крим проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а саме, проведена перевірка кафе, яке належить відповідачу, в результаті якої встановлено порушення відповідачем вимог п.п. 1,2,5,6,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які виразились: у проведенні розрахункової операції на загальну суму 80,00 грн. без застосування РРО (РК), у незабезпеченні зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; у невідповідності суми готівкових коштів в місці проведення розрахунків сумі коштів, що вказана в денному звіті РРО, а саме в місці проведення розрахунків згідно опису готівкових грошових коштів знаходилося 149,27 (з урахуванням покупки), тоді як в денному звіті РРО 0 грн., невідповідність склала 149,27 грн.
За результатами перевірки складений акт за № 0478/01/11/23/НОМЕР_1 від 30.07.09р., відповідно до якого за допущені порушення до відповідача були застосовані фінансові санкції на загальну суму 1426,35 грн., про що винесене Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 000045002303 від 06.08.2009р. (а.с.12).
Вищезазначене Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у звязку з неможливістю його вручення відповідачу було розміщене на дошці податкових оголошень (а.с. 16) та не оскаржене відповідачем у встановленому Законом порядку.
Відповідно до ст.16 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під чинність Закону.
Згідно з п.п. 1,2,5,6,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Однак відповідачем порушені вимоги норм вищевказаного Закону.
Зазначені санкції застосовані в порядку: п.п. 1,3 ст. 17, ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та у силу ст. 25 цього Закону підлягають перерахуванню до Державного бюджету в 10-денний строк від дня одержання рішення.
Згідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право стягувати в бюджети та державні цільові фонди суми недоїмки, пені й штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Частиною 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги та заперечення.
Відповідачем не надано суду будь-яких доказів оскарження вищезазначеного рішення або сплати штрафних (фінансових) санкцій. Отже, відповідачем штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1426,35 грн. до Державного бюджету не перераховані.
При таких обставинах, вимоги Феодосійської міжрайонної ДПІ АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 14.10.10р. У повному обсязі постанову складено та підписано 19.10.10р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (98100, АДРЕСА_1: ЄДРПОУ НОМЕР_2) до Державного бюджету України 1426,35 грн. заборгованості зі сплати фінансових санкцій (код платежу 21080900, р/р 31114104700024, ГУ ДК України АРК, м. Сімферополь, МФО 824026).
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.